• GZomanid
    563
    Ja bi burek na glavnom dok čekam noćni tramvaj za doma :pray:
  • Bosna86
    11.1k
    Ja bi da se svi bosanci nabiju nogom iz Zagreba
  • ZGV
    3.1k
    Povezanost grada je jedna od odlika razvijene metropole. Zagreb u tome na žalost jako zaostaje.
    Nekoliko linija metroa ili nadzemne željeznice bi ovakvom gradu rasteretilo promet za barem 30 posto.
  • Kwedi
    3.8k
    Nadzemna željeznica je lako izvediv projekt, uz izgradnju dodatnih stajališta.

    Pogotovo kad je HŽ putnički rashodovao veliki broj lokomotiva i vagona, mogao je Grad za sitne pare uletit, s tim napraviti unutargradsku povezanost na postojeću infrastrukturu.

    Al jebiga, troši se na pizdarije..
  • Majki2111
    2.5k
    Čisto ovako, obožavam kad dođe zima tako i onda se probijam kroz maglu ulicama našeg grada, . Zimi se u ZG osjećam neopisivo ugodno. Dok s druge strane ne sjećam se kad sam zadnji put vidio zvjezdano nebo iznad ZG. :sad:

    I da sve pohvale ljudima koji su zaduženi za to jer živim u čistom i urednom gradu.
  • Kwedi
    3.8k
    Čist i uredan grad? Možda u krugu od kilometar oko centra
  • Hipo
    406
    Čist i uredan grad? Možda u krugu od kilometar oko centraKwedi

    Ni tamo.
  • Dino
    2.1k
    Ma Zagreb je relativno cist i recimo mirisljav kakvih sve gradova ima
  • Tundra
    509
    Nekoliko linija metroa ili nadzemne željeznice bi ovakvom gradu rasteretilo promet za barem 30 posto.ZGV

    Sudjelovao sam na jednom kongresu gdje su prometni stručnjaci razgovarali o tome da metro nije povoljno riješenje za Zagreb (ne sječam se više razloga zakaj), ali da nam krtično treba integrirani sustav javnog prijevoza gdje bi za vlak, tramvaj i bus vrijedila jedna karta te bi termini polaska i dolaska bi bili savršeno usklađeni. Općenito u Zagrebu nismo dovoljno valorizirali vlak kao stedstvo javnog prijevoza, a upravo je @Dino iznio probleme loše usklađenosti polaska buseva i njihove frekvencije.
  • Neki tip
    18.3k


    Momci, uz dužno postovanje, baš gadno pretjerujete.

    Koliko sam vas ovak na forumu "upoznao", i inace spadate među "kritičare", što i nije nužno loše. Ali u ovome bas pretjerujete.. Zašto?
    Pa obišao sam najmanje 30 europskih gradova, dakle da ne pričamo uopće o afričkim ni JI azijskim ni južnoamerickim gradovima s kojima se ne trebamo uspoređivati, i Zagreb je ČIST grad.
    Milijun stvari se Zagrebu može prigovoriti, ali ne to da je neuredan ili prljav grad.
  • Papastrumf
    9.1k
    Slazem se u potpunosti. U Zagrebu se hrpa toga moze naci za prigovoriti, ali grad sigurno nije prljav, dapace.
  • xavier
    11k


    Pa imaš pokaz koji vrijedi za vlak, bus i tramvaj i upravo je vlak odličan izbor za sve koji putuju na relaciji istok - zapad. Svaki dan idem na posao vlakom i ne bi mi palo na pamet vratiti se na auto ili bus. No vlak naravno na žalost ima manu da ne koristi onima koji putuju na relaciji sjever - jug.

    No imaš i one kao kolega @Majki-Papi2111 koji žive na stanici Čulinec i idu do glavnog kolodvora, ali iz nekog razloga ne idu vlakom kojem treba 10 minuta nego biraju bus i tramvaj...
  • Tundra
    509
    Pa imaš pokaz koji vrijedi za vlak, bus i tramvajxavier

    Iskreno nisam znao da vrijedi i za vlak, slabo koristim javni prijevoz

    Svaki dan idem na posao vlakomxavier

    Pametno, no moj dojam je da većina građana zapostavlja vlak kao sredstvo javnog projevoza. Pogotovo u zapadnom dijelu grada. Na Aleji Bologne redovno stoje puni busevi u koloni dok prazan vlak prolazi pored njih...
  • Majki2111
    2.5k
    Ma mislim da je bilo nekaj u vezi pokaza da je isplativije. 100 kuna mjesečno za zet, plus kaj ako sa ekipom se sjetim negdje u grad otić onda bi se morao švercat po tramvajima. Pa smo familijarno odlučili bolje pokaz za ZET.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.