• Endeavour
    419

    Pa za takve kritičke sustave i samu legalnost prebrojavanje glasova postoji izborno povjerenstvo. Mislim ako na toj razini ne vjerujemo u ispravnost, onda nema smisla ni glasati.

    Ja nemam posla sa nikakvim šljamom, niti mislim ljude koje rade u Dinamo tako nazivati. Uostalom ti "šljamovi" su izglasali novi statut i provode prve izbore u povijesti kluba.
  • Draž
    1.1k
    postoji izborno povjerenstvoEndeavour

    Sastavljeno od većine članova najzainteresiranije strane - uprave.
  • Papastrumf
    10k
    Mene zanima kako se manipuliranje fizičkim listićima rješava. Isto tako će biti brdo članova koji neće doći fizički na glasanje i njihovi prazni listići ostaju u klubu nekome na pladnju za manipulaciju kak mu god paše. I oni se u zadnju minutu mogu zaokružit i dodat listi koja paše upravi.kibic

    Ne bi se moglo manipulirati jer postoji Izborno povjerenstvo, gdje su, ponavljam i dva člana iz kvote članova odnosno navijača.
    Također, svaka lista bi mogla prijaviti promatrače.

    Ovo glasanje na stadionu neće biti zapravo fizičko nego također preko ekrana, samo ti neće trebati profil na ulaznicehr nego ćeš se prijaviti oib-om i brojem članske.

    Trebali bismo zapravo vjerovati Dekodu, koji eto godinama surađuje s Upravom kluba i vjerojatno finu lovu uzima. Bez pravog nadzora Dekoda, ovi izbori itekako mogu biti izmanipulirani. Opet ponavljam, nemate pojma o kakvom ljudskom talogu u klubu je riječ i ja im osobno ne vjerujem ništa.
  • Papastrumf
    10k
    Ja nemam posla sa nikakvim šljamom, niti mislim ljude koje rade u Dinamo tako nazivati. Uostalom ti "šljamovi" su izglasali novi statut i provode prve izbore u povijesti kluba.Endeavour

    Ne pričam o ljudima koji rade u dinamu nego o ljudima koji ga vode. Izglasali su novi Statut ne zbog demokracije nego prvenstveno zbog svojih guzica i pritisaka sa svih strana. Da oni žele nekakavu demokraciju, Statut ne bi ovako izgledao, ali to je neka druga tema.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Možda da se promijeni ime teme, umjesto veljače ožujak ili točan datum?
  • kibic
    1k
    Ne bi se moglo manipulirati jer postoji Izborno povjerenstvo, gdje su, ponavljam i dva člana iz kvote članova odnosno navijača.
    Također, svaka lista bi mogla prijaviti promatrače.
    Papastrumf

    Isto to povjerenstvo treba nadgeldat online glasanje. Ako nije dovoljno "stručno" za nadgledat online glasanje onda posebno povjerenstvo za online glasanje treba postavit.

    Ima načina da se taj problem riješi bez nekih posebnih manevara.

    Također, nemojmo se nadat da pored tog povjerenstva nemre doći isto do nekih manipuliranja glasovima. Uvijek postoji mogućnost za propust.
  • Bosskovitz
    7.6k
    Isto to povjerenstvo treba nadgeldat online glasanje. Ako nije dovoljno "stručno" za nadgledat online glasanje onda posebno povjerenstvo za online glasanje treba postavit.kibic

    Nema to veze sa stručnošću. Najsigurniji način glasanja je papirom i kemijskom na biračkom mjestu, svatko po verifikaciji dobiva listić i ubacuje ga u kutiju - uostalom, tako biramo na državnim izborima. Kada se radi o fizičkom glasovanju nitko ne može ubaciti niti jedan listić viška pored povjerenstva i promatrača, ali kad se radi o elektroničkom glasovanju koje provodi firma u dealu s upravom kluba, onda je to duboko problematično jer je mogućnost kompromitiranja izbora neograničena - što od samih članova, gdje jedna osoba može glasati za više njih (bio to ti koji ćeš glasati za sebe i za dedu koji nije baš informatički pismen ili povjerenik lojalan zna se već kome koji je fiktivno učlanio par stotina ljudi prošle i ove godine te ima sve potrebne podatke), što od strane software providera koji može s par linija koda namjestiti izbore.

    Postoji mnogo načina da se takve malverzacije svedu na minimum, no pretpostavka za to je interes vodstva kluba da se malverzacije svedu na minimum. Kao kaj vam je Papastrumf napisao, neki od vas zaboravljaju tko je s druge strane i kakvim su se sve metodama koristili do sada.
  • kibic
    1k
    Kada se radi o fizičkom glasovanju nitko ne može ubaciti niti jedan listić viška pored povjerenstva i promatračaBosskovitz

    Slažemo se. Fizičko glasanje je najsigurnije, ali ovakvo sa kemijskom ne bu bilo jer je i Papastrumf napisal da bu elektronski odrađeno osobno glasanje.

    Također, glasanje kemijskom isto nije toliko sigurno jer i tu ima načina da ti netko promijeni tvoj glas, a sve ovisi o tome tko broji glasove i tko nazdire brojanje tih glasova.

    Dakle, ako ne bude glasanje kemijskom i papirima, glasanje na elektronskom uređaju i glasanje online jednako bu postotak manipuliranja imali.
  • K3p
    131
    Iz ovog što sam pročitao ispada da priča da članovi koji su produžili u 12.mj imaju pravo glasa, nije točna? Ili sam nešto krivo shvatio. Toliko im ne vjerujem da ću vjerojatno produžiti i u 02/24.

    https://gnkdinamo.hr/hr/vijesti/clanak/obavijest-za-clanove-kojima-na-clanskoj-iskaznici-pise-1224
  • Jaro
    5.7k
    Spomenuti članovi kluba imat će sve članske pogodnosti predviđene za kalendarsku 2024. godinu, a kako su u ovom prijelaznom razdoblju bili članovi i u 2023. godini, imat će pravo glasovanja na nadolazećim izborima za sastav Skupštine GNK Dinamo.
  • K3p
    131


    Ali ovdje recimo to ne piše

    https://gnkdinamo.hr/izbori
  • Jaro
    5.7k
    Pravo kandidature i glasa na izborima imati će svi punoljetni i poslovno sposobni članovi koji su imali aktivno članstvo u jednom trenutku u 2023. godini te su obnovili članstvo u 2024. godini zaključno s 15.02.2024.

    Ja bih rekao da ste ovdje pokriveni... zapravo, klib vam je poklonio taj jedan mjesec ajmorec
  • Pulfer
    111
    Drago mi je vidjet da se zahuktala ova tema zadnjih dana, nadam se da će se što više ljudi informirati i izać na glasanje. Ovi omjeri izlaznosti i članova u drugim klubovima koji se spominju su me neugodno iznenadili. Vidim da je ovdje trenutno većini fokus na tehničkom aspektu.. Ono kaj mene više zanima je ima li nekih info kaj se očekuje od samih lista?

    Očekuje li se više lista za prvu izbornu jedinicu? Pretpostavljam da se potpisi već počinju skupljati pa se možda i pročulo.

    Za drugu izbornu jedinicu se očekuje mumijina lista i potencijalno zorićevci? Ako sam dobro shvatio, u toj jedinici neće birati listu u cjelini nego imena i prezimena, pa kojih 35 skupi najviše glasova? Mumija je predsjednički kandidat 100% ili se tamo još vode borbe?

    Kolko sam shvatio svaka lista nevezano o izbornoj jedinici javno predlaže svoj program, kandidata za predsjednika koji je nositelj liste i kandidate za izvršni odbor?

    S obzirom na omjer 35-25, izvjesno je da će predsjednik biti kandidat iz druge izborne jedinice. Ima li šanse da se nekako dođe do 6 glasova da ih se na skupštini preglasa?
  • Jaro
    5.7k
    Mumija je predsjednički kandidat 100% ili se tamo još vode borbe?Pulfer

    Koliko se meni cini vode se borbe i mumija mi ne iugkeda kao netko s bezrezerbnom podrskom.
  • kibic
    1k
    Sve si reko o čem se po forumu diskutira mjesecima. Izlaznost bu mala ziher, al tak je nažalost i u velikim klubovima. Trenutno sumnjam da ima dovoljno vremena da klub pokrene pravu marketinšku kampanju da se poveća izlaznost.

    Barišić se vjerojatno kandidira i ima najveću vjerojatnost opet bit predsjednik. ALI postoji mogućnost da se skupi još glasova za navijačkog predsjednika, naravno. Bumo vidli kaj se dogovara i kaj navijački predstavnici u klubu pripremaju.

    Idućih mjesec dana bu jako napeto i iskreno napet sam ko puška i nabrijani smo svi na ove izbore.

    Izađi na izbore.
    BSN
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.