• Infinity
    14.9k
    Nakon sto sam vec pisao ovdje o koeficijentu Dinama, a poceo sam pisati opet i vjerojatno cu pisati i ubuduce, odlucio sam otvoriti ovu temu. Ukoliko moderatori misle da je nepotrebna neka moj post prebace na temu 'o svemu pomalo'. Inace sam prilicno upucen u pravila oko bodovanja, sisteme takmicenja i slicno. Vec sam prije na jednom forumu bio glavni odgovorni za ovo pitanje i rado bih i ovdje pisao nakon svake utakmice. Brinut cu se o Dinamovom, ali i o HNL koeficijentu. Takodjer mogu pred kraj sezone dati sve moguce kalkulacije da se isprati kolika je mogucnost da Dinamo bude nositelj u odredjenom pretkolu narednu sezonu. Mogu reci u toj i toj ligi taj i taj ne smije biti prvak i slicno. I svakako bih bio sretan da se i drugi ukljuce u raspravu, pogotovo ako se jos netko razumije, pa da napise poneku.

    I sad da otpocnem. Dinamo je prije ovog kola zauzimao 66. poziciju s koeficijentom 21.500. Ostvaren je napredak na 59. poziciju s koeficijentom 23.500. Svaka pobjeda nosi 2.000 boda. Iza Dinama su ostali PAOK, BATE, Steaua... Sve bitni konkurenti za poziciju nositelja u narednoj sezoni LP. S jos jednim remijem iza ce ostati jos jedan bitan konkurent, Legija Varsava, a jedna pobjeda je dovoljna da iza ostane APOEL. Vec sam u nekim starijim postovima rekao, al da ponovim. Nije bitan broj koji predstavlja koeficijent, bitna je pozicija i tko je iza tebe. Svi ovi BATE, Sheriff, Zvezda, Maribor, Steaua, Kopenhagen, Astana i slicni su skoro pa svake godine prvaci i uvijek su konkurencija u borbi za mjesto nositelja. Dinamo je ove sezone zahvaljujuci koeficijentu preuzetom od Astane bio nositelj u play offu, a 23.500 je vise nego koeficijent Astane u pretkolima LP (21.750). Mozda cu kasnije razraditi tabelu ako imadnem volje, ali je cinjenica da je prema ovome realnost da ce Dinamo naredne sezone biti nositelj u play offu LP, pogotovo jer vjerujem da ce ovaj koeficijent jos rasti, kako u grupi tako i na proljece.


    # Team                         14/15	15/16	16/17	17/18	18/19	Total Country
                                                                            Points   Part
    49. Fenerbahçe	        Tur		12.00	10.00	1.50	5.00	28.500	6.640
    50. FK Astana	        Kaz	1.50	8.00	4.00	8.00	6.00	27.500	3.850
    51. Viktoria Plzen	Cze	1.00	3.00	5.00	13.00	5.00	27.000	5.055
    52. Lokomotiv Moscow	Rus	1.50	9.00		12.00	4.00	26.500	9.676
    53. Ludogorets Razgrad	Bul	7.00	1.00	8.00	7.00	3.00	26.000	3.400
    54. Young Boys	        Sui	8.00	1.50	6.00	5.00	5.00	25.500	5.260
        APOEL Nicosia	Cyp	5.00	2.00	10.00	6.00	2.50	25.500	4.685
    56. Internazionale	Ita	12.00		4.00		9.00	25.000	13.945
    57. Legia Warsaw	Pol	10.00	3.00	8.00	1.50	2.00	24.500	3.850
    58. Dnipro Dniprop.	Ukr	19.00	5.00				24.000	7.420
    59. Dinamo Zagreb	Cro	4.00	6.00	4.00	1.50	8.00	23.500	5.175
        PAOK Thessaloniki	Gre	5.00	6.00	8.00	1.50	3.00	23.500	5.400
    61. FCSB	        Rom	5.00	1.50	5.00	9.00	2.50	23.000	3.190
        AS Saint-Étienne	Fra	5.00	9.00	9.00			23.000	10.633
    63. BATE Borisov	Bls	6.00	8.00	1.50	4.00	3.00	22.500	4.075
    64. Valencia	        Esp		14.00			8.00	22.000	18.713
        Garabag Agdam	Azb	5.00	3.00	5.00	6.00	3.00	22.000	3.800
        Feyenoord	        Ned	9.00		5.00	6.00	2.00	22.000	5.766
        Leicester City	Eng			22.00			22.000	14.064
    68. Galatasaray	        Tur	5.00	9.00		0.50	7.00	21.500	6.640
    

    Nacin bodovanja:
    Preliminarno kolo EL: 0.5 boda
    Prvo pretkolo EL : 1.0 bod
    Drugo pretkolo EL: 1.5 bod
    Trece pretkolo EL: 2.0 boda
    Play off EL: 2.5 boda
    Grupna faza EL: 3 boda (minimum - pojasnjenje ispod)
    Grupna faza LP 4 boda (bonus - pojasnjenje ispod)
    Pobjeda u grupnoj fazi LP i EL: 2.0 boda
    Remi u grupnoj fazi LP i EL: 1.0 bod
    Prolaz u osminu finala LP nosi 9 bonus bodova (9 ukupno, ne 4+9, a isto vrijedi i za bonuse ispod)
    Prolaz u cetvrtfinale LP nosi 10 bonus bodova
    Prolaz u polufinale LP nosi 11 bonus bodova
    Prolaz u finale LP nosi 12 bonus bodova
    Prolaz u cetvrtfinale EL nosi 1 bonus bod
    Prolaz u polufinale EL nosi 2 bonus boda
    Prolaz u finale EL nosi 3 bonus boda

    Prvo i osnovno. Pobjede i remiji u pretkolima su nebitni za klupski koeficijent. To se pika na nacionalnom. Za klupski koeficijent je bitan domet, a pobjede i remiji se pikaju tek od grupne faze. Da pojasnim minimum 3 boda za EL. To je broj bodova koji dobijas ulaskom u EL, ali ako ostvaris jednu pobjedu neces dobiti 3+2, nego ostajes na 3. Tek kada 'opravdas' ta tri boda onda ti se dodaju. Znaci ostvari remi i pobjedu i imas 3 boda kao i onaj tko je ostvario nula bodova. Ali ako ostvaris dvije pobjede to je onda vec 4 boda. Bonus 4 boda u LP je bas to, bonus. On je 4 s nula bodova u grupi, a ako ostvaris remi to je vec 4+1. Isto vrijedi i za bonus u knockout fazi LP i EL. Svi osvojeni bodovi se zbrajaju i njihov zbroj je koeficijent za odredjenu sezonu. Dinamo je usao u EL cime je zasluzio minimum od 3 boda. Nakon dvije pobjede to je vec preraslo i postalo 4 boda. Svaka pobjeda nosi 2.0 boda, a nakon 4 pobjede to je 8.0 bodova. Gore mozemo vidjeti 8.00 sto je koeficijent za sezonu 18/19.

    Do prije dvije sezone se zbrajao nacionalni i klupski koeficijent. To je sad ukinuto i doslovno ovisis sam o sebi. U slucaju da je nacionalni koeficijent veci od tvog klupskog, tek tad se gleda nacionalni. Tako Osijek ima koeficijent 3.000 dok je nacionalni 5.175(mozemo ga vidjeti gore kod Dinama u stupcu country part) i oni igraju pod nacionalnim sve dok njihov klupski ne bude veci od nacionalnog.

    Sto se tice HNL-a. Sve dok Dinamo pobjedjuje dobro je. U glavama je ta 15. pozicija koja garantuje dva predstavnika u LP, ali i nudi prvaku mogucnost da ne igra drugo pretkolo, nego da starta od treceg. To se dogadja u slucaju kada branitelj naslova u LP osigura nastup u grupnoj fazi i putem domaceg prvenstva. Takodjer i onaj cetvrti predstavnik sigurno ne igra prvo pretkolo EL, nego starta od drugog. To su sve olaksice, dobitak na vremenu, ali i manji broj utakmica u pretkolima pa je samim tim i manja sansa za ispadanjem.

    HNL je trenutno 16. Jedina prijetnja iz pozadine je Ceska. Oni zaostaju 0.600 bodova sto je u njihovom slucaju jedna pobjeda i remi. Predstavnici su im Plzen u LP (imaju CSKA vani i Romu kuci sto vjerojatno znaci 0 bodova), Jablonec u EL (Imaju Rennes kuci i Dynamo Kiev kuci i mozda uzmu poneki bod), te njihov najjaci predstavnik Slavia Prag (imaju Bordeaux vani i Zenit kuci. Prema prikazanom bi mogli do bodova, ali se nadam da ih nece osvojiti). Nekako vjerujem da ce Ceska nakon proljeca ipak ostati iza nas.

    Ispred su Svicarska, Grcka i Danska. Jedna pobjeda = dva remija. Svicarska nam bjezi za jednu pobjedu. Grcka i Danska nam bjeze za dvije pobjede i remi. Svicarskoj je u igri ostao YB u LP gdje vjerojatno vise nece osvojiti niti jedan bod, te Zurich u EL. Zurich ide Ludogoretsu i ceka AEK Larnacu uz osiguran prolaz dalje. Moglo bi biti dosta nezainteresiranosti pa se mozemo nadati prosipanju bodova. Zurich ce vjerojatno biti drugoplasirani i za ovaj koeficijent bi bilo ekstra njih izvuci u sesnaestini finala EL, a jos bi bili protivnik i vise nego po mjeri.

    Grcka ima tri predstavnika koji ce pobrati jos bodova. AEK ceka Ajaxa i ide Benfici u LP i eventualno da ce osvojiti bod i ispasti iz Europe. PAOK je sebi sve zakomplicirao s dva poraza od Videotona. Velika je sansa da ce tu biti tri momcadi s po 6 bodova. Nadajmo se da ce PAOK izvisiti i da nece zavrsiti drugi. Tu je jos i Olympiakos koji ima sanse za prolaz, ali i jako tezak raspored (Milan kuci i Betis vani). Mislim da bi sva tri Grcka kluba mogla ispasti, ali imaju finu prednost uz to da ce sigurno skupiti jos bodova. Dinamo bi morao napraviti dobar rezultat na proljece da ih dohvati.

    I tu je Danska koje je od Grcke bolja tek na drugoj decimali, ali nam to nista ne znaci. Ostao im je samo Kopenhagen. Oni su u onoj grupi sa Slavijom. Imaju Bordeaux kuci i Slaviju vani. Bilo bi odlicno da izgube obe utakmice. To bi znacilo da u slucaju da Dinamo uzme bod u Istanbulu i pobjedi Anderlechta treba samo jednu pobjedu na proljece da Danska ostane iza.

    Bit ce tesko, ali s ovim Dinamom vjerujem u tu 15. poziciju

    #   country	14/15	15/16	16/17	17/18	18/19	ranking	teams
    13. Denmark	2.900	5.500	8.500	5.250	4.875	27.025	1/ 4
    14. Greece	6.200	5.400	5.800	5.100	4.500	27.000	3/ 5
    15. Switzerland	6.900	5.300	4.300	6.500	3.300	26.300	2/ 5
    16. Croatia	6.875	4.500	5.125	5.125	4.250	25.875	1/ 4
    17. Czech Rep.  3.875	7.300	5.500	5.500	3.100	25.275	3/ 5
    

    Bodovanje:
    Svaka pobjeda u pretkolu LP i EL nosi 1 bod
    Svaki remi u pretkolu LP i EL nosi 0.5 boda
    Svaka pobjeda u grupnoj fazi i knockout fazi LP i EL nosi 2 boda
    Svaki remi u grupnoj fazi i knockout fazi LP i EL nosi 1 bod
    Ulazak u grupnu fazu LP nosi 4 bonus boda
    Prolaz u osminu finala LP nosi 9 bonus bodova (9 ukupno, ne 4+9, a isto vrijedi i za bonuse ispod)
    Prolaz u cetvrtfinale LP nosi 10 bonus bodova
    Prolaz u polufinale LP nosi 11 bonus bodova
    Prolaz u finale LP nosi 12 bonus bodova
    Prolaz u cetvrtfinale EL nosi 1 bonus bod
    Prolaz u polufinale EL nosi 2 bonus boda
    Prolaz u finale EL nosi 3 bonus boda

    Bodovi se zbrajaju, tipa Dinamo 12 + Hajduk 2.5 + Osijek 2 + Rijeka 0.5 = 17.0 bodova (ovo je realan prikaz ove sezone)
    Broj 17.0 se dijeli na broj klubova, u ovom slucaju 17/4=4.250. Broj 4.250 mozemo vidjeti u tablici gore u stupcu za ovu sezonu.

    Napomena. U slucaju da netko ima veci broj klubova, recimo Svicarska ima pet. Oni su ove sezone ostvarili 16.5 bodova sto je gotovo jednako kao i HNL, ali se njihovi bodovi dijele na pet, jer imaju pet predstavnika i njihov koeficijent je 3.300 za ovu sezonu. Isto tako se zbroj bodova dijeli na 3,2 ili 1 kod onih koji imaju manji broj predstavnika. Recimo Andorra ima tri, Kosovo dva, a Lihtenstajn jednog predstavnika.

    Bonus bodovi ulaze u ovu kalkulaciju. Da je Dinamo usao u LP to bi bila 4 bonus boda i ta 4 boda bi dijelili na 4 predstavnika sto bi na kraju bilo 1.000 na koeficijent.

    PS. 23.500 nije dvadeset tri tisuce i petsto, nego je dvadeset tri i pol. Boduje se do trece decimale pa se tako pise, da ne bude cudno kad napisem 2.000 boda, a ne 2.000 bodova.

    PPS. Nadam se da nisam smorio. Postovi ce ubuduce biti kraci, sad sam vise pokusao objasniti nacin bodovanja ako netko ne zna i ako netko ubuduce upita da ga mogu uputiti na prvi post. Kome i dalje nesto nije jasno moze me slobodno upitati.

    Nadam se da cemo ove sezone proslaviti Dinamov top50 i HNL-ov top15 :D


    Linkovi: Osnovni link na kojem cete sve naci
    Tko ne moze nesto pronaci:
    Nacionalni ranking
    Klupski ranking
    Kalendar
  • BluePhone67
    3k
    Nakon ovakve edukativne plahte, pisi gdje hoces i sto hoces.

    :clap:
  • deda
    26.3k
    I još ćeš dobiti ćevape kad dođeš u Zg sljedeći put na tekmu. Svaka čast Infinity. Sa ovakvim stvarima forum postaje ozbiljna akademska pozornica, a ne mjesto izdrkavanja kao što je to na žalost na Snetu. :clap:
  • deda
    26.3k
    Samo jedna nejasnoća, spominješ i kod pobjede i kod remija u grupnoj ili knockout fazi LP i EL da idu dva boda. Ne ide li kod remija 1 bod?
  • LovroZG
    1.3k
    Odličan post Infinity. Još bi predložio da staviš link na Kassiesu u svoj post da apsolutno sve bude na jednom mjestu.
  • Infinity
    14.9k
    Nemoj mi cevapa u Zagrebu, najgore i jesam pojeo gore, tocnije u Sesvetama. Mada, prijatelj mi kaze da je najbolje ikad pojeo u Zagrebu, negdje u Maksimiru cini mi se, kod nekog Srbina :rofl:

    Za bodove si upravu, ispravio sam. Jbg, puno brojeva, a jucer sam cijeli dan izvlacio statistiku na poslu tako da mi je brojeva preko glave.

    Ubacit cu, tu sam se educirao, kakav Cambridge, Harvard i slicno. Bert ce mi osobno donijeti diplomu haha
  • BluePhone67
    3k
    Nemoj mi cevapa u Zagrebu, najgore i jesam pojeo gore, tocnije u SesvetamaInfinity

    Gdje u Sesvetama ?

    Hrga Grill, Gladne oci, Stari Zagreb, Kod Joze, Banana, Poncho&Toro, Batak, Gajba, Pavic itd..
  • 000
    941
    Fali mi onaj smajli sto se klanja, a i inace mi fale neki malo kreativni smajlici tu na forumu da ubacim za uvodni post.

    negdje u Maksimiru cini mi se, kod nekog SrbinaInfinity

    Bas mislio jucer prije tekme tamo na vesalice, pljeskavice, ali nekako se izjalovi
  • Infinity
    14.9k
    Nemam pojma kako se zove. Kako da ti objasnim. Ona raskrsnica kod crkve, na jednu stranu se ide prema Erste banci, dolje se ide prema zeljeznickom kolodvoru i gore prema policiji cini mi se (sad ce reci dosao bosanac po papire pa zna gdje je policija). I taj pravac sto vodi prema Erste banci, odmah tu na cosku, prije banke. Znaci uzas. Aj sto su to najgori cevapi koje sam pojeo, nego sto je to medju najgorom hranom koju sam igdje pojeo. Tjesi me cinjenica da sam unutra usao sam, gladan, nije me nitko poslao, pa da kazem da me zeznuo.

    Al zato onaj fast food kod zeljeznice. Kako sam tu pojeo dva chickena poslije Moldea cini mi se. I dan danas ih se sjetim kad dobro ogladnim. Koliko smo se navozali po Zagrebu kontajuci gdje cemo jesti i ja se sjetim da sam tu vidio na zeljeznickoj neki fast food nekad ranije, jer imam tetku u Sesvetama pa sam cesto dolazio, pogotovo vlakom iz Zagreba.


    Znaci postoji taj neki Srbin? Ja mislio covjek me lozi :lol:

    I za smajlice se slazem. Treba neki kreativniji, pogotovo ovih sto se smiju. Mrzim ove sto placu od smijeha, ne koristim ih nigdje, a ovdje prinudjen.
  • BluePhone67
    3k
    To je "Hrga", inace od boksaca Filipa Hrgovica vlasnik pecenjare je njegov stric
  • Infinity
    14.9k
    Odlicna noc. Nisam pri kompjuteru, sutra kad dodjem kuci detaljno cu analizirati sve, ali za sad mogu reci da je ovo bila sjajna noc. Ukupan dojam je pokvario Plzen jer ce sigurno biti konkurentan na proljece, al jbg.

    Svicarska je na dohvat ruke. Da je Dinamo dobio bili bi 15. Grci pred kolapsom, svi pred ispadanjem. Jablonec i Slavija porazeni. Porazen i Kopenhagen. Dinamo i dalje sakuplja bodove i penje se na klupskoj ljestvici. Bit ce ovo duga sezona lova.
  • Infinity
    14.9k
    Nacionalni

    Dinamo je remijem u Istanbulu izborio bod, odnosno 0.250 za nacionalni koeficijent. Stanje na tablici je ostalo nepromijenjeno, a da je Dinamo kojim slucajem slavio HNL bi bio 15., jer bi pala Svicarska.

    U igri su Danska, Grcka, Svicarska, Hrvatska i Ceska. Pet liga se bori za tri pozicije.

    Jedini predstavnik Danske dozivio je jucer poraz u Sankt Petersburgu. Kopenhagen bi mogao ispasti u slucaju da ih u posljednjem kolu savlada Bordeaux, ali i u slucaju da Slavija na domacem terenu slavi protiv Zenita. HNL-u bi najvise odgovarale pobjede Bordeauxa i Zenita, jer bi se u tom slucaju rijesili dvije muhe, Slavije i Kopenhagena.

    Grcka je bas zaglibila. Njihove glavne uzdanice posljednjih godina su Olympiakos i PAOK. Prvi su dozivjeli poraz u Sevilli, a za prolaz dalje u posljednjem kolu moraju na domacem terenu nadoknaditi protiv Milana poraz od 3-1. PAOK je pregazen u Londonu, a u zadnjem kolu cekaju BATE. U slucaju remija ispast ce sigurno. U slucaju da Videoton uzme bod protiv Chelsea na domacem terenu PAOK je ispao. U slucaju da Videoton bude porazen, a PAOK slavi u grupi ce biti tri ekipe sa po 6 bodova u borbi za jednu poziciju. Prema pravilu UEFA-e tu ce se izbaciti golovi zabijeni i primljeni protiv Chelsea i stanje je takvo da i minimalni poraz Videotona i minimalna pobjeda PAOK-a dalje vodi PAOK. Dakle, bod mora uzeti BATE ili Videoton. I treci predstavnik, AEK je dozivio poraz i sigurno su cetvrti u LP, a u posljednjem kolu idu u Lisabon gdje ih vjerojatno ceka novi poraz.

    Svicarski YB se porazom oprostio od Europe, a u posljednjem kolu im dolazi Juventus koji ce sigurno ici na pobjedu zbog borbe za prvo mjesto. Zurich je dozivio i drugi uzastopni poraz. Tek sad se vidi koliko su losi i kakve su srece imali. Vjerujem da ce biti porazeni i u Razgradu. Grupu su vec prosli, a 99% ce biti drugoplasirani. Ne ocekujem da ce na proljece ista napraviti.

    Ceska nas je ubila u pojam. Plzen je neku vecer slavio u Moskvi i gotovo sigurno ce prezimiti. Na proljece ce igrati EL, a to je ekipa koja moze napraviti puno. Mozemo se nadati da ce ih Roma srediti u posljednjem kolu, prvo zbog koeficijenta, a onda i zbog cinjenice da bi porazom bili nenositelji u sesnaestini finala pa bi mogli naletjeti na Chelsea recimo. Jablonec je svoju europsku epizodu zavrsio, domaci poraz protiv Rennesa je presudio, mada mislim da francuzi ne znaju ni sami kako su uspjeli pobjediti, ali nije ni bitno. Jablonec u posljednjem kolu ide u Kiev gdje se nadam dozivljavaju novi poraz. I za kraj Slavija. Sesivani su porazeni kod Bordeauxa. To je ona situacija koju sam vec objasnio kod Kopenhagena. Mozemo se nadati da ce Slavija i Kopenhagen dozivjeti poraze i da ce dalje proci Bordeaux i Zenit. Slavija u svakom slucaju ne moze biti prva i nece biti nositelji pa i oni mogu na neki Chelsea.

    Trenutno stanje:

    #   country	14/15	15/16	16/17	17/18	18/19	ranking	teams
    13. Denmark	2.900	5.500	8.500	5.250	4.875	27.025	1/ 4
    14. Greece	6.200	5.400	5.800	5.100	4.500	27.000	3/ 5
    15. Switzerland	6.900	5.300	4.300	6.500	3.300	26.300	2/ 5
    16. Croatia	6.875	4.500	5.125	5.125	4.500	26.125	1/ 4
    17. Czech Rep.  3.875	7.300	5.500	5.500	3.500	25.675	3/ 5
    

    Danska, Grcka i Svicarska nisu osvojile niti jedan bod, Hrvatska je dobila 0.250, a Ceska 0.400.


    Klupski

    Prije ovog kola Dinamo je bio 59. s koeficijentom 23.500. Ostvaren je napredak na 57. poziciju s koeficijentom 24.500. Iza su ostali Legia i Dnipro. Legia, jos jedan moguci direktni konkurent u borbi za mjesto nositelja u play offu LP.

    Ekipe protiv kojih Dinamo moze igrati u pretkolima LP, a koje su trenutno ispred Dinama:
    Ceska: 41. Sparta 45.500, 49.Plzen 29.000
    Svicarska: 28. Basel 54.500, 54. Young Boys 25.500
    Nizozemska: 24. Ajax 60.500, 40. PSV 36.000
    Grcka: 35. Olympiakos 41.000
    Austrija: 30. RBS 48.500
    Danska: 43. Kopenhagen 31.000
    Skotska: 43. Celtic 31.000
    Cipar: 54. APOEL 25.500
    Kazahstan: 52. Astana 27.500

    Od navedenih samo tri smiju postati prvaci da bi Dinamo bio nositelj u play offu LP. I bonus :D Slavija je prva u Ceskoj, YB doslovno siluje Svicarskom, PSV ili Ajax sigurno prvi u Nizozemskoj, PAOK, uvjerljiv u Grckoj, Kopenhagen prvi u Danskoj, Celtic prvi u Skotskoj, Apollon prvi na Cipru, a Astana je vec prvak u Kazahstanu.

    Ukratko. Jedan je vec ispalio i dva ce sigurno (Svicarska i Nizozemska). Ostalo je sve gusto. Samo mi djeluje da ce Grcka ispostovati. Bit ce napeto na proljece ovo ispratit. Jos ce tu Dinamo jednim remijem preci YB, a oni ce tamo sigurno biti prvaci i to je onda jos jedan nebitan. Isti slucaj je APOEL, a uz jednu pobjedu i remi ce nebitna postati i Astana u slucaju da oni izgube u zadnjem kolu u Rennesu i oproste se od Europe.
  • 000
    941
    Bravo! Ja uopce ne pratim te koeficijente, a ti ga tako zanimljivo opises da jedva cekam borbu za skidanje te 15. pozicije te sto visi plasman dinama na ovoj drugoj ljestvici.
  • BluePhone67
    3k
    Boske ga razvaljuje u ovome. :clap:

    Ovo mi je kao blog ili kao pisani tekst za neki sportski portal, bolje i sazeto ne mozes niti procitat o ovome. Svaka cast
  • 000
    941
    I mislio sam to prebaciti u blog, naravno ako se @Infinity slaze.
  • BluePhone67
    3k
    Kaj se nebi slagao, "Boske" igra za raju i ne zanemaruje taktiku
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.