• Noel
    4k
    Fundamentalizam se općenito odnosi na pogled na svijet, koji striktno slijedi ustanovljeni skup osnovnih principa i koji se ne mogu dovesti u pitanje niti se njima smije protiviti.
    Tako bi opisao ovo jutarnje ludilo.
  • Dautbegović1
    92
    Bećir je prošlost Jusuf je budućnost
  • Krizy
    36.8k
    "Mamić je bio dogovorio transfer Omeragića, koji je u tom trenutku bio ozlijeđen, za milijun i šesto tisuća eura provizije menadžerima, 15 posto budućeg transfera menadžerima, 700 tisuća eura odštete Zürichu, deset posto budućeg transfera Zürichu i njemu plaću od 500.000 eura uz ugovor na šest godina.

    Čitav paket od ukupno oko šest i pol milijuna eura."

    I nekima je krivo jer ga nismo doveli hahaha.
    To je odšteta od 2.3 milijuna eura i 25% od sljedećeg transfera za igrača koji je bio ozlijeđen i koji je imao ugovor još par mjeseci.
  • Mlađi referent
    10.8k


    Mamić više nije u klubu, tako da on nema ni što dogovarati, a što dogovori može okačit mačku o rep.

    Kasnije je rečeno da je to zaustavljeno, Dinamo ga je mogao dovesti za nikakve novce jer mu je isticao ugovor. Netko je odlučio da on nije igrač za nas i otišao je u Montpellier. Kako on igra tamo, a kako naši stoperi (uključujući dvojicu za koje smo platili ozbiljan novac) igraju ovdje, jasno je da je donesena pogrešna odluka.

    Što je zapravo i rekao @Droljo. Obratiš se klubu i igraču sa svojim uvjetima umjesto da pristaneš na nešto što je dogovorio netko tko to ne može dogovorit uopće.
  • Dautbegović1
    92

    "U zimskom prelaznom roku Omeragić je bio na pragu potpisa za za skoro upola manji iznos,ali se nije još realiziralo."
    Članak iz Indexa od 13.04.2023
  • Orc123
    5.2k
    Pa ja se uopce nisam referirao na dogovor Mamica s njegovim menadžerom jer bi taj dogovor bio na stetu Dinama vec na dogovor koji su kao dogovorili nasi u klubu na celu s Antolicem i jos se je time javno hvalio isti! Zasto izokrecete stvari koje se napisu ovdje kako kome odgovara?
    On je na ljeto trebao doci besplatno za nesto vecu placu mislim da je bilo oko 600-700tis u igri i netko je tada u klubu njega oznacio da nije dovoljno dobar za Dinamo i to je sam Antolic rekao u nekom podcastu da mu nije jasno zasto nije dosao! Jasno i glasno je rekao da je sve bilo dogovoreno i da je on zelio u Dinamo, isto to je rekao i Coric u podcastu da su ga u Dinamu prekrizili nakon sta je sve bilo dogovoreno. A vi dalje slobodno izokrecite kako kome pase....
  • Krizy
    36.8k

    Očito je imao još ponuda i da mi je francuska liga, s jezikom koji već zna, bila primamljivija.
    Prvi uvjeti su bili suludi, kasnije je vjerojatno dobio bolje ponude.
    Što se vidjelo i ovoga ljeta kada su igrači radije birali Brest, Lecce, Westerlo, Torino, Cadiz, tribinu u Veroni i M'gladbachu, UAE itd.
  • Droljo
    5.1k
    Brest, Lecce, Westerlo, Torino, Cadiz, tribinu u Veroni i M'gladbachu, UAE itd.Krizy

    A doći ćemo i mi na red :lol:
  • Mlađi referent
    10.8k
    Prvi uvjeti su bili suludi, kasnije je vjerojatno dobio bolje ponude.Krizy

    Pod pretpostavkom da je ovo istina onda dedukcijom možemo svesti na puno užu dilemu i otvoriti referentno pitanje

    1. Znači da prva ponuda (koja i nije bila ponuda jer ju je dogovorilo strano tijelo koje nema veze s klubom) nije bila toliko suluda jer si ga nečim morao privući, a on je vrlo očito imao lijepe udvarače koji su na kraju dali bolju ponudu od tebe.
    2. Ako je i bila pretjerena (što vjerujem da na kraju ipak svi ovdje i mislimo), onda znamo da je optimalna ponuda negdje između naše prve i naše zadnje.

    Tko je osoba koja je odlučila da se ne isplati dovesti Omeragića po takvim uvjetima, a zaključila je da je isplativo umjesto toga iskeširat 1.5 mil. za Bernauera i dat mu ugovor na 4 godine uz plaću od 300k minimalno?
  • Krizy
    36.8k
    Promijenilo se dosta ljudi u upravi između ta dva događaja. Kažem još jednom, 6.5 milijuna eura plus 500 tisuća plaća na 6 godina za Omeragića je smiješno.
    Kasnije, na zimu, kada je već mogao pregovarati sa svima je očito imao ponude iz liga petica, što je igračima primamljivije nego Dinamo. Tužna realnost, što smo mogli vidjeti i ovoga ljeta, kada je 4-5 igrača otišlo u davljenike liga petica a Dinamo je bio zainteresiran.
  • Mlađi referent
    10.8k
    Razumijem, i slažem se u osnovi sa svime, ali s obzirom na novinske natpise i izjave Antolića pa i Čačića, meni se čini da je neki biser jednostavno zeznuo stvar.

    Na kraju smo umjesto njega dobili igrača koji je povjerenje tadašnjeg trenera izgubio na prijateljskoj utakmici u Dugom Selu, ali eto, bar se možemo tješit da nismo doveli igrača koji je nekad bio u kombinaciji s glavom. Pa evo, moralni pobjednici, yay!
  • Facke
    2k


    Sa vise neznam sva ta imena od tih igraca.

    Satriano zabil 1 gol u 15 tekmi i nije uvijek starter u Brestu. Cemu on vredi 7 miljona, te mi jasne nije.

    Frigan otisel u Westerloo i bas se je "usrecil". Slabiji klub od Rijeke i do kraja se budu borili el budu opce ostali u prve lige.

    Sazonov je presel u Torino, a trebal je unaprijed znati da nebu nis igral. Konkurencija dosta jaka.

    A verujem da bi oni pri nami imeli vecu minutazu.
  • Ban
    698
    Što se vidjelo i ovoga ljeta kada su igrači radije birali Brest, Lecce, Westerlo, Torino, Cadiz, tribinu u Veroni i M'gladbachu, UAE itd.Krizy

    To i nije neki problem za klub poput Dinama. Realnost je da je Dinamo bolja opcija za nadolazeće igrače od svih tih navedenih jer pruža igranje europskih natjecanja i priliku za stasanje u dominantnom klubu koji igra napadački nogomet. To su stvari koje su nadolazećim talentima važne ako imaju ambiciju probiti se do najviše razine.

    Već sam jednom rekao da treba voditi evidenciju svih tih dibidusa koji su umjestno k nama otišli u žnj klubove i koristiti to kao primjer u svim budućim pregovorima. Dinamo je racionalna odluka i to treba dobro iskomunicirati potencijalnim prinovama.
  • Facke
    2k
    Kaj se tice Belje ima neke novosti. Stuttgart je zainteteseran za njega u slucaju da Guirasy napusti klub , Beljo im je za sad prva opcija.
  • Ban
    698
    Promijenilo se dosta ljudi u upravi između ta dva događaja. Kažem još jednom, 6.5 milijuna eura plus 500 tisuća plaća na 6 godina za Omeragića je smiješno.Krizy

    To je 6,5m eura paket koji računa 6 godina plaće. Slažem se da su odštete, postoci i premije menadžerima i posrednicima u tom primjeru idiotizam, ali koliko ja shvaćam 6,5m je cijeli paket.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.