• dinamo u srcu
    1.3k


    Ja bi se jos nadovezao sa ovim.

    Tri kljucna faktora za uspjeh i rast u bilo cemu:

    1.Zdravo i ispravno okruzenje
    2.Stvaranje navike na to sto radimo
    3.Zdrava konkurencija.



    Ako ne postoji obostran zdrav odnos izmedju kluba, navijacke grupe i igraca, nece doci do razvoja i uspjeha svih troje, To troje mora funkcionirat zajedno sa zajednickim ciljem: boljitak i napredak kluba.

    Uzmimo za primjer organizam covjeka ako covjeku ne radi jedan organ npr bubreg , covjek se lose osjeca, pati cijeli organizam, i on se ne moze razvijat i napredovat sve dok taj organ ne ozdravi.

    Isto je i sa klubom, mora postojat pravilna ispravna i obostrana potpora uprave kluba, navijaca i igraca.

    Stvar navike:

    Odlazak na utakmicu mora postat navika, kao u engleskoj i njemackoj gdje obitelji sa djecom odlaze vikendom popodne na utakmice.

    Jednostavno kao sto je u Hrvatskoj odlazak obitelji na more stvar navike i nekakve tradicije, odlazak na misu nedjeljom, odlazak na trening svaki dan, odlazak u skolu svaki dan stvar navike, isto tako odlazak na utakmicu mora postat stvar navike.


    Zdrava konkurencija

    Kao sto su igracu potrebni suigraci koji su jednako dobri kao on, tako i ultrasima su potrebni drugi ultrasi kako bi oni rasli i napredovali.



    Stoga nitko sretniji od mene da Torcida rasproda stadion jer to mene motivira kao dinamovca da dokazem da smo mi bolji i da nas je vise i da mozemo i mi rasprodat stadion itd...
    I nekad je njih vise nekad nas, to je normalno, ali mora konstatno postojat to nadmetanje kako bi obje grupe rasle u svim poljima


    I za kraj decki,

    Aktivizam a ne trebizam!
  • Keyser Soze
    8.2k
    @Sibirski plavac Da ti ovdje odgovorim bez da spamamo drugu temu.

    Da, novi stadion bi sigurno digao posjećenost, digao je i Osijeku koji zbog toga ima veći prosjek od nas (oni 7700, mi 6000), a nećemo se lagati, za Dinamo navija puno više ljudi nego za Osijek. Međutim, Zagrepčani traže spektakl, i Futsal Dinamo igra u dobrim dvoranama pa su prazne, ljudi se sjete doći tek na polufinale i finale prvenstva, Cibona igra u dobroj dvorani pa ljudi dođu tek na majstoricu finala, RK Zagreb daje besplatne ulaznice pa arena i dalje nije rasprodana. Utakmica Dinamo-Rudeš nije glavni događaj u gradu nego je advent, koncerti, filmovi itd, ti na dan dinamove utakmice bila ona domaća ili europska nemaš ništa kaj upućuje na to, da neki stranac dođe u grad na dan utakmice Dinama i Hajduka on nipočemu ne može zaključiti da je taj dan utakmica, eventualno vidi nekog sa šalom. Mi smo daleko od novog stadiona, ako ćemo tapkati u mjestu i čekati to čudo nećemo daleko dogurati i opet će ti hajduk imat više ljudi na utakmici u Zagrebu jer su oni od tog stvorili "event" dok je Zagrepčanima to na Bog zna kojem mjestu prioriteta, a to nije normalno za klub poput Dinama. Respekt svima koji su danas bili na utakmici!
  • Sibirski plavac
    1.4k
    Slažem se i sa ovim komentarom,ali neke stvari bih istaknuo. Zagrepčani traže spektakl? Ok,ali traže ga i Splićani i dalmoši općenito. Da ne traže,ne bi Hajduk bio jedini sportski kolektiv u cijeloj Dalmaciji koji ima pristojnu ili odličnu posjetu. Nijedan drugi klub. Čak ni KK Zadar koji dolazi iz "grada košarke". Baš sam jučer na njihovoj temi na sportnetu vidio kako kukaju da ih se nakon pobjede u Ljubljani i dobrih igara ove sezone ne može na važnoj tekmi s Borcem u petak navečer skupiti više 3 i pol tisuće i da je sramotno. Čak su pričali i da to znači da je njihova publika razmažena što mi je bilo čudno jer dalmatinci općenito govore da su najluđa i najbrojnija publika nebitno o kojem sportu je riječ. Da se vratim na Split,ja bih se složio s onom tezom da su oni brojniji od nas radi fanatičnosti i općenito veće ljubavi prema klubu da im je sadašnji prosjek bio takav zadnjih 30 godina,ali nije. U zadnjoj šampionskoj sezoni 2004/05 prosjek im je bio malo više od 8k. U sezoni 1994 kad su bili u četvrtfinalu LP prosjek u domaćim tekmama oko 7 i pol tisuća. Mi zadnje 2 sezone nismo daleko od tih prosjeka pa svejedno drvlje i kamenje po posjeti da je sramotna. Mislim premala je svakako,ali ako njima nisu sramote ove posjete koje su imali kad su bili šampionska ekipa zašto bi nama bile naše,bar na većoj razini? I zadnja stvar,kako bi ti nazvao posjete od olimpije(oko 1800 a stadion kapaciteta oko 16k),slovan bratislave(oko 5k prosjek na kapacitetu od nekih 22k),ujpesta(oko 3 i pol tisuće prosjek na kapacitetu od 13k) ili lokomotiv moskve(prosjek 8k na stadionu od 32k u gradu od 12 milijuna ljudi)? Trebaju li se oni sramiti?
  • Keyser Soze
    8.2k
    Hajduk mislim da ima bar 10k u prosjeku zadnjih 10 godina, ne možeš baš uzet sezone od prije 20 i 30 godina jer se svijet dosta promjenio, sad su to digli na viši razinu i mislim da neće izgubit tu kulturu odlaska na utakmice, klub im radi top marketing i imaju dobar stadion za naše prilike. Da sad osvoje 5 titula u nizu i igraju s Rudešom ne bi ih bilo samo 2800, odgojili su generacije novih navijača, mi smo ih izgubili. Da, sramota je što ti klubovi imaju malu posjetu međutim to nema veze s nama, jedno Sarajevo ima veću posjetu od Dinama, nikom nije jasno kako u Zagrebu nema 10k ljudi koji će bilo kad otić na Maksimir.
  • miro
    3.2k
    Ljubav mora biti obostrana za pravu stvar, 10k je minimum koji se dosegne za par mjeseci kad se sve ispravno postavi
  • Sajla
    3.5k
    Hajduk mislim da ima bar 10k u prosjeku zadnjih 10 godinaKeyser Soze

    https://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm

    prema ovima je rijetko kad u HNLu bilo 5 znamenki.
  • Sibirski plavac
    1.4k
    Misliš li da sa boljim marketingom,novim stadionom i aktivnostima koje rade hajduk,osijek i rijeka ( npr. posjet igrača osnovnim školama) ima nade da će nam se prosjek dić na pristojnu razinu ili smo zauvijek "osuđeni" na ove brojke koje imamo sad? Odbijam vjerovati da su Osiječani,Riječani i Sarajlije veći nogometni fanovi od Zagrepčana i dinamovaca općenito. Očito rade nešto bolje od naših da privuku ljude i pritom ne mislim na stadion jer sarajevo isto ima nenatkriveni stadion di tribine nisu baš blizu terena,a veći im prosjek od našeg
  • Dalmatinec
    585
    Visibility ljudi, vezati se uz neki brand (Kraš, ko oni za Tommy koji ih promovira gdje god stigne), murali na frekventnim pozicijama i popratne fešte, nakon utakmice afteri negdje u centru, okupljanje prije utakmice u gradu i vesela atmosfera kao i ispred stadiona (nekad bi se moglo nešto i zapjevati kao tovari pred Poljudom), izbaciti neku odjevnu kombinaciju za šire mase, odustati od crnine ili ju kombinirati s plavim, šalovi i kape u zimskim uvjetima nositi po gradu, ljeti majice (ne crne s mučnim porukama vječnog konflikta), laganini krenuti po školama i vrtićima igraonice kao i one ispred Maksimira, djecu voditi gratis na velike utakmice da osjete i vide veću posjećenost, a ne prazne stolice koje bacaju u depru, itd. Ima toga još, a klub mora pomoći financijski. I naravno, uvjeren sam, novi stadion će napraviti dobar dio posla sam po sebi.
    :party:
  • Keyser Soze
    8.2k
    Dinamo će s novim stadionom imat dobar prosjek, oko 8-9k bi rekao, tako da nećemo ostat na ovih 6k, ali do novog stadiona ima još puno vremena, s ovim kaj sad imamo teško možemo napravit neki pomak.
  • Keyser Soze
    8.2k
    Zanimljiva statistika, vrtili su se oko 10k, malo ispod, to bi očekivao od nas s novim stadionom.
  • boem
    309
    Razloga ima puno, ali novim stadionom neće se ništa drastično promijeniti, samo će se podići prosjek gledatelja u istom postotku na svim utakmicama. Npr danas bi na Rudešu bilo 5.000, na Osijeku bi bilo karikiram 13.000 itd.

    Za povećanje broja navijača treba godinama raditi, ali mislim i da se u zadnjih par mjeseci napravilo više nego zadnjih par godina zajedno. Još da se klub počisti od lopova i sve se postavi na zdrave noge...
  • Markelo
    2.5k
    Znali smo da će zimski period bit kritičan kad je posjeta u pitanju, pogotovo kad protivnici nisu atraktivni. No ne bi previše dramatizirao oko toga, kad se pogleda šira slika, stvari ipak idu na bolje, polako al bar idu
  • Dalmatinec
    585

    Prema ovoj statistici, Dinamo drži hrvatski rekord i u Jugi i u samostalnoj Hrvatskoj (1992.)
    Eh, da nam je doći na 2006. Nešto više od 11 000.
  • xavier
    11.1k


    Problem s tim podacima iz prošlosti je što se posjeta često utvrđivala jako "odoktivno" pa su neki podaci manje krivi, a drugi su jako krivi.

    U zadnje vrijeme je to kod nas brojka ljudi koji su očitali ulaznicu na skeneru što je uvijek manje od stvarne brojke iz razloga što dio ljudi uvijek uđe mimo toga.
  • jedan u nizu
    6.1k
    da, pubilika je razmazena.
    Koliko god mi je to nerazumljivo, toliko i razumijem. Pa mi smo 20 godina zaredom osvajali prvenstva. I to smo pred najvecim rivalom imali nekad i preko 30 bodova prednosti. Nista zanimljivo, nista uzbudljivo, nista nepredvidivo. Ljudi su navikli da dinamo pobjeduje, nije izlika, nego je realnost. Ljudi su navikli da je dinamo miljama bolji od svih drugih klubova, gdje nema konkurenciju, gdje je liga uzasno slaba. Naravno da ce ljudi vise dolaziti na protivnike boljeg ranga, ali kad ti 15 godina imas hajduk koji zaopstaje po 20-30 bodova po sezoni, onda nemas ozbiljnog konkurenta.
    Dodajte u to sveopci kriminal i odstranjenje kluba od navijaca. Masa ljudi je prestala dolaziti na utakmice iskljucivo zbog toga. Dinamo vise nije bio nas klub, dinamo je bio prcija onog majmuna. . Recite o razmazenosti sta hocete, o drugim razlozima, ali dinamo nije bio nas klub i zbog toga su ljudi izgubili tu povezanost, i to je jedan od glavnih, ako ne glavni razlog.
    E sad na to sve dodajte ovaj uzas od stadiona i dobijete 2800 protiv rudesa. (i dalje bolje nego prijasnjih godina). I ja bi nekad rade ostao doma i pogledao tekmu da mogu cijelu utakmicu popratiti, nego da stojim na sjeveru i nikog ne raspoznajem nakon centra, da ne vidim skoro nista. A di nece 'obicni' navijac. Dodajte komfor, wc normalni, usluznu djelatnost, milion sitnica koji odbijaju ljude.
    Dodajte cijene na to sve. Da vam je netko rekao prije 4-5 godina da cete morati dati 188kn da gledate jedan balkani, ili 112 kn da gledate rudes, da li biste mu rekli da je normalan??

    Da sljedece godine imamo izbore, i da se klub konacno otvori i da ostvarimo te dugogodisnje zelje, ja vam garantiram, dajem muda u vatru ako sljedece godine prosjek navijaca nece biti barem duplo veci. Jos pogotovo kad uzmemo titulu nakon teske godine.
    Nemojmo se usporedivati sa tovarima, tek kad budemo imali koliko toliko funkcionalan stadion, i kada budemo imalo garnituru u pravi koju sami biramo duzi niz godina, tek cemo se onda moci usporedivati s njima, a sad to nema smisla.

    Ovogodisnje posjete me ne brinu, i dalje su bolje nego kako je bilo prethodnih godina, i ide na bolje. jos da imamo istok, i da ljudi ne moraju dati 188 kn za balkani prosjek bi nam bio barem za tisucu dvije veci.

    Ne sekirajte se, nase vrijeme tek dolazi!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.