• Medvedgrad
    84
    Dosad je u 1. HNL-u odigrano 10 utakmica između Dinama i Rudeša, bilo na maksu bilo na kranjči. Jučerašnja je bila najposjećenija od njih.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    U zadnjoj šampionskoj sezoni 2004/05 prosjek im je bio malo više od 8k. U sezoni 1994 kad su bili u četvrtfinalu LP prosjek u domaćim tekmama oko 7 i pol tisuća.Sibirski plavac

    Ovo je nešto čega sam se dotaknuo na nekoj drugoj temi ovdje. Mitomanija koja se stvara oko Hajduka i njihove posjete je samo rezultat njihovog kvalitetnog marketinškog rada i povezivanja navijača, građana Splita i kluba, ali i Haš Hajduk kao kohezivnog faktora u borbi protiv HNS-a. Svi mi znamo kako su derbiji izgledali sredinom 2000., ali i deset godina kasnije, kako se igralo pred 10-tak tisuća ljudi, a njihov sjever je bio daleko od punog. Mogu i sad nabrojati sve njihove europske utakmice u zadnjih 10 godina na kojima su imali oko 15-20 tisuća ljudi, ni blizu punog Poljuda, ali ljubav s kojom se rode ima kratko pamćenje očito. Gdje su tad svi ti ljudi bili? Kako to da Hajduk ove godine ima najveću posjetu otkad je Republike Hrvatske? Gdje je sva ta ljubav bila dosad? Kako to da je 2005./2006. Hajduk gledalo u playoffu 3.000 ljudi, 2007. 4.000?

    Ono što je meni najsmješnije je da se proziva Zagreb da je hladan, da je najgori sportski grad na svijetu, a grad košarke Zadar nema 1000 ljudi na utakmici, u Splitu u maloj dvorani Gripe igra KK Split koji ne može napuniti dvoranu, za VK Mornar vjerojatno pola Splita nije ni čulo, a kad se na to ukaže, onda se izvlače isti argumenti koji se ne priznaju u Zagrebu.
  • Ban
    698
    Gledao sam prvih pola sata CSKA i Ludogoreca maloprije. Tribine pune do vrha, ljudi kao sardine. Vatromet na tribinama, a ima i pičaka. Treba stvorit hajp.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Treba stvorit hajp.Ban

    "Hype" je kratkorocan. Treba stvorit kulturu redovnog odlaska na utakmice, to je neka baza za dalje.
  • Ban
    698

    Pa stvorit ćeš naviku kroz hajp, inače nitko neće ni početi dolaziti na utakmice.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Hmm ljudi ocekuju onda svaki puta hype.. :grin:
  • Facke
    2k
    A kakuv hype ? Kulke hypova jos treba? Nije bil dovoljen hype kad sme igrali cetvrtfinale europske lige? Bedastoce. Ljudima se jednostavne nejde na tekme protiv Rudesa itd. I tu ti je kraj price. A stadion bi mogli naponiti saki vikend same tak. Bez razmislanja. Al se ljudima neda. Nije te do nikakve kulture da se ide na stadion ili ne. Pa am ni oni kaj imaji godisnju ne dolaziju na te tekme. Jednostavne je to tak i nebu se premenile. Nemrem ni vise cujti , zima je, lopovi v klubu, a kaj bum isel protiv Rudesa. Evo bil sam ja prosli vikend na utakmice Stuttgart-Werder , stadioncina i smrzel sam se ko picka a dvoje stompfe sam nesil, doge gace, rukavice....:lol:
  • NitkoBitan
    11.9k
    Pa stvorit ćeš naviku kroz hajpBan

    Dobro je Efes rekao. Kad ljude naviknes na hype to ce konstantno ocekivat, cim prestanu osjetit hype prestat ce dolazit na utakmice.

    Mislim da je najbolji nacin za stvaranje kulture odlaska na utakmice rad s mladima. S jedne strane stvaras navijaca za buducnost a s druge strane dovuces njihovu pratnju na utakmice.

    Stadion i uvjeti su prozvakana prica, tu nemremo nis. Uostalom kome ne valja Maksimir moze na Kranjci gledat Dinamo. Bas i ne vidim puno takvih kojima ne valja Maksimir da idu na Kranjcu. Da je to slucaj ne bi rekord Kranjce drzali tovari.
  • LaznjakProsineckog
    451
    188kn za Balkani za 1 osobu, ja imam dva sina znaci 570kn skoro za nas troje, meni je to previše, odem sam, npr. na Rudeš sam sam išao, na Balkani idem sam, ali protiv Hajduka vodim i njih. Marketing Dinama i onaj ko brine o posjeti, ulaznicama je idiot, neznam tko to odreduje, uprava, nebitno, jebite se svi skupa u salonu
  • Ban
    698
    Ma nebitno je što ljudi očekuju, bitno je da krenu stvarati naviku.

    Overthinkate to i očekujete da prosječni Zagrepčanin dolazi na utakmice iz neutažive ljubavi prema Dinamu. Taj film možete odmah zaboraviti.

    Slažem se za rad s mladima, to je dobra metoda. No, ne možeš se fokusirati samo na obitelji sa djecom, a i tu ti je potreban nekakav hajp.
  • jedan u nizu
    5.8k

    upravo to i kazem.
    Casual ljudi su uglavnom odbojni prema sjeveru. Djelom jer je ultras tribina i u javnosti se oduvijek to naziva huliganstvom, a drugo jer je sjever i nemas dobar pregled na teren, i jos je daleko.
    Istok je bio super tribina, nema posha, nema poziranja, nema da si tamo jer je kul. Ne moras stajati cijelo vrijeme, nemoras navijati ako to nije tvoj dir. Imas dobar pogled na cijeli teren, (iako je malo daleko), i cjenovno je pristupacnija tribina.
    Godisnja se najvise isplati, to je svima jasno. Meni 120 eura za sjever nije bilo puno jer sam znao da sam na skoro svakoj utakmici tamo. I jos uvijek volim navijati, i volim biti na ultras tribini. A znam da kroz koju godinu to mi vise nece biti napeto, i da cu kroz koju godinu se preseliti na 'istok'.
    A 300 eura (ili koliko vec je kostala godisnja za zapad) mi je puno dati, nazalost. Pogotovo jer nemam apsolutni nikakav komfor i nista.

    Nemojmo se lagati, 300 eura je puno lakse dati kada imas dobar stadion, sa svim komforima, krovom i sve, nego dati 300 eura za zapad maksimira.

    Ljudi koji odu na par tekmi godisnje, kojima se isplati kupovati pojedinacno, nece davati 25 eura za balkani, ili 15 eura za rudes. Ako ce netko doci na 10 tekmi godisnje, to ce biti ne auropi, derbiju, i jos neke kada mu odgovara.

    Nama fali gro te ekipe koja ce doci 10 puta godisnje na tekmu. Svi bi mi da imamo 20k ljudi sa godisnjim kartama koji ce doci skoro na svaku tekmu. Ali mi stadion mozemo napuniti i sa casual navijacima, samo da imamo dobar stadion i dobar odnos navijaca i kluba.

    Prvo statut, onda stadion. Ja ne brinem za buducnost ovog kluba i za buduce posjete.
    Kao sto je netko rekao, ovo je najposjecenija tekma Dinama i Rudesa, a zamislite samo da imamo statut i stadion. Po stoti put, ne sekirajte se, dolazite na tekme, pocnite od sebe, drugi ce doci.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Overthinkate to i očekujete da prosječni Zagrepčanin dolazi na utakmice iz neutažive ljubavi prema Dinamu.Ban

    Da, ocekujem da navijac Dinama dolazi na stadion a ne gleda utakmice u birtiji hvaleci se kako je zadnja tekma na kojoj je bio bila ona protiv Partizana.

    Neg kaj bi trebao radit navijac kluba neg ic na utakmice. Nije tu potrebna nikakva ludacka ljubav i fanaticnost.
  • Ban
    698

    Ti vodiš neke svoje bitke pa se neću ni upuštat u ovo.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Stadion i uvjeti su prozvakana prica, tu nemremo nis. Uostalom kome ne valja Maksimir moze na Kranjci gledat Dinamo. Bas i ne vidim puno takvih kojima ne valja Maksimir da idu na Kranjcu. Da je to slucaj ne bi rekord Kranjce drzali tovari.NitkoBitan

    a kranjča je kao primjer dobrog stadiona? :sweat:

    ajmo bit realni, u zagrebu na nogometne utakmice redovito idu samo, jedino i isključivo nogometni mazohisti! :blush:

    skala mazohizma također varira....

    imaš mazohiste koji će ići na utakmicu protiv rudeša na -1 stupanj
    onda idu blaže nijanse...
    međutim, svojevrsni mazohizam je i platiti 50 eura za utakmicu LP na maksimiru.

    mislim, stadion doslovno ima tribinu koja je zatvorena zbog velikih oštećenja prilikom potresa koji je bio prije skoro 4 godine!
  • NitkoBitan
    11.9k
    a kranjča je kao primjer dobrog stadiona?db-izbjeglica

    Dovoljno dobar da se ne koristi kao izlika za nedolazak.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.