• Efes Pilsen
    6.9k
    czkn6w7cf69o7gcn.png
    oyhjjc4iqr00ve44.jpeg
    u8cxwq464wccb26c.jpeg
    n0jg7yijeebua8n8.jpg

    Ovo su glavni stadioni u Slovackoj. Kao glavni razlog sramotno niske posjete prosle sezone ljudi su istaknuli - infrastrukturu..

    Mozes imat svemirske uvjete ako im smeta picina dlaka uvijek ce im smetat picina dlaka.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Kaj se tice izgovora ljudi su na moru... ajde da vidimo koliko ce ih za vikend biti na utakmici u Puli. U Istri i na Kvarneru je trenutno masa Dinamovaca, stadion je korektan, cijene karata isto...
  • Keyser Soze
    8.2k
    Simpatizeri Dinama nemaju osjećaj pripadnosti klubu i posljedično nemaju taj inat u sebi. Da Dinamo sutra ispadne u drugu ligu gledalo bi nas ljudi vjerojatno ko što gleda stari Varteks trenutno. Mislim pričamo o ljudima koji kupuju kartu za Shaktar, a za sat vremena se igra utakmica protiv Inter Zaprešića, veći je red ljudi bio da kupi ulaznicu za LP nego koliko nas je bilo na Interu. 3 dana kasnije eto ti 30 tisuća ljudi, 3 dana nakon tog eto ti 3 tisuće, i kaj reći po pitanju toga osim da se radi o bezobrazluku i bolikurčini? Istina da je veći dožljivaj doći na Pampas ili Poljud i tamo gledat utakmicu, ali stari ako ti je stadion glavno mjerilo ne dolaska onda ti ne navijaš za Dinamo nego za moderan stadion da se možeš slikat na njemu. Da, dolazak na Maksimir u 20 sati na utakmicu protiv Istre izaziva muku u želucu, ali da dolazi City onda se mogu kupovat karte i po 50 eura nema problema. Zato i zaslužujemo ovakav stadion i sva sranja jer veliki broj naših navijača očekuje da se stvari riješe same od sebe, a da oni ne moraju ni mrdnut, dabogda kisli svaku utakmicu.
  • dumitrumitu
    564
    Mislio sam da će se ove sezone nastaviti povećanje posjete, šteta što je uprava to upropastila sa povećanjem cijena.
  • indijanac
    36
    Dobro da su povisili cijenu.Prošlih sezona je bila nesnosna gužva zbog jeftinih karata.
  • Sajla
    3.5k
    Glavni razlog slabe posjete je 30 godina uprava koje ne žele navijače na stadionu. Da je 30 mjeseci bilo bi puno. Sad se bar vidi neki napredak makar je posla još jako puno. Zato je naša uloga prema van naglašavati dobre stvari, a o lošima komunicirati smireno i hladne glave preko predstavnika u klubu.
  • AC1593
    491

    I dalje samo izgovori. Povecanje cijena svakako može utjecati na ne dolazak dijela gledatelja (s razlogom pisem gledatelja a ne navijaca). Pravi istinski navijac ce doci bez obzira na cijenu, kisu, snijeg, sunce, godisnji odmor, more, stadion i sve ostale izgovore koje ljudi imaju. I pod prave navijace ne mislim samo na ultrase sa sjevera nego i na ostale kibice koji dolaze gledati utakmicu na zapad ili nekada prije na istok.
    Treba odgojiti nove generacije pravih navijaca a ne "event navijace" koji ce doci kad je dobar protivnik ili kad je derbi.
    Svako treba krenuti od sebe, a nadam se da ce svaki pravi dinamovac odgajati svoju djecu da se to u buducnosti promjeni.
    Sve je to proces, a svima koji su frustrirani sada porucujem da aktivno rade na tome da se to promjeni i svojim primjerom i dolaskom na stadion pokazu ostalima sto znaci voliti svoj klub i biti uz njega.
    SVI NA STADION!!!
  • Gelipter
    3.5k
    Ja mislim da ova ekipa koja se najviše čudi malim brojkama su upravo oni koji najrjeđe hodočaste Maksimiru. I moj je dojam kako je jučer, uz sve otegotne okolnosti, bila začuđujuće dobra brojka, a atmosfera je bila baš odlična.
  • plavi67
    920
    joj glavni razlog je to da je neatraktivan protivnik, tj. nezanimljivost na terenu. (tj. znam kak ce tekma zavrsit) ljudi maju prioritete, nismo svi isti. kaj cu ic gledat astanu i davat pare za kartu, hranu, pivu ak znam da cemo ih nabit i ak znam da imam druge vaznije prioritete, npr. obitelj ,djeca.
    kad je gusto, npr. borba za prvenstvo ili vaznija tekma u eu i kad je karta pristojna, ljudi će doć, bit će min 10k.
    gledajte iz druge perspektive, ne iz svoje.
  • blue heart 72
    1.4k
    Nije sve crno bijelo u životu. Kaj se jučerašnje brojke tiče po meni nije toliko poražavajuća. Treba uzeti u obzir više faktora. Po meni bi bile sigurno rasprodane ove tribine Zapad dolje i Sjever dolje, da nije bilo tog nevremena zadnjih par dana i non stop najava crvenog alarma, pa narančastog, pa opet crvenog, a da li bi klub onda otvorio još jednu ili čak obje preostale tribine, to ne znamo. Kao drugo nisu svi isto zaluđeni dinamom i nisu svi istog financijskog stanja. Evo konkretan primjer moje ekipe od sinoć. Dečki iz Međimurja pohode godinama europske tekme, plus tekme sa Hajdukom, Osijekom i Rijekom, plus tu i tamo spontano neka tekma. Iako smo imali već kupljene ulaznice oni do 15 sati nisu bili sigurni hoće li tekmu ili ne zbog vremena. Nekada su bili na istoku godišnjaci. Zatvaranjem istoka nevoljko su prešli na zapad gore. Sada zatvoren zapad gore, zapad dolje za svakog frenda sa sinom 50 €, to im se već čini malo previše pošto uz samu tekmu ima i dodatnih troškova. Tako su odlučili prvi puta u životu samnom otići sa nekom dozom grča na sjever. U autu me pitaju da li neće imati problema na sjeveru ako su u dresovima, a ne u crnim majicama i ako ne znaju sve pjesme boysa. Dok staviš na kraju to sve na vagu, malo je to složenija priča. Uglavnom preživjeli su i vidjeli da Boysi nisu kanibali i sretno se nakon uvjerljive pobjede vratili kući.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Godinama su pokušavali navijače dovući na stadion besplatnim kartama ili za jednu kunu, nagradnim igrama i slično. Dio ljudi se na to naviknuo i sad kad je neka realna cijena ljudima je to šok. Ja sam rekao da je poskupljenje možda previše drastično, možda se trebalo postepeno dizati cijenu. Ali realno kad gledaš da imaš najmanje 6 europskih i 18 domaćih utakmica onda to nije puno. Plus ostale prednosti koje nosi godišnja karta. Dosta ljudi je kupovalo godišnje samo radi europskih tekmi jer je bila prejeftina, pa je bila situacija da smo imali 8.500 prodanih godišnjih, a na manje HNL utakmice bi dolazilo oko 3.000 ljudi. I onda u srijedu na LP 28.000.
  • The Undertaker
    4.1k
    Što je realno, puno ili malo ne odlučuju ni članovi ni Uprava ni novinari već isključivo kupci karata. Kupci godišnjih pokazuju da sam ja bio u krivu (a Uprava u pravu) oko cijene tih karata a za cijene pojedinačnih karata ćemo tek viditi. Lani na Shkupiju je bilo nešto više gledalaca a protivnik je bio puno neatraktivniji.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12k
    Ja bi naglasio da cak postoji dio navijaca koji i dalje bojkotiraju bez obzira na povratak boysa na sjever i bez ozira na rezultate. Mali korak se napravio sto se tice rukovodstva. Da, ima jos posla, ali moze se vidjeti po zadnje 2,3 sezone da smo nekada imali jacu posjecenost na gostovanjima nego na sjeveru. Isto vrijedi za ekipu sa istoka, neki su hc navijaci anti-zm i nece na stadion dok se ne promijeni sve iz korjena. Mozete ih nazivati fake navijacima ili ekipom koja trazi izgovore ali imaju pravo na svoje stavove
  • LeonianWrynn
    162


    "Pravi istinski navijač" očito nisam jer eto, ne želim ući u potencijalne financijske probleme da mogu gledati Dinamo uživo a ne na televiziji.

    Ono što ću sad napravit je tu i tamo kupit pojedinačnu ako ne bude iznad 15€, te ću gledati u Kranjčevićevoj kad igra Dinamo jer će bit puno jeftinije a opet je Dinamo i to u Zagrebu.

    Ispričavam se svima što nisam pravi istinski navijač, očito mojih 100-200€ godišnje (plaća mi je 4,38€/sat ) nije dovoljno da dobijem tu titulu, možda dogodine.

    Najtužnije u ovoj priči je to da Dinamu neće puno pomoći to dizanje cijena jer dinamu novci od prodaje ulaznica čini jako malen postotak zarade, dakle Dinamo će poskupljenjem cijena ove sezone možda zaradit 300-500 tisuća € više nego prije, a godišnji proračun kluba je oko €60mil...
  • IstokKa96
    557
    Kako je bolno citati sve razloge nedolaska na tekme, nesto slicno poput 'kaj ce nam stadion, gradimo vrtice...' i slicne floskule. '100x' sam rekao da je do uvjeta, klub bi nama trebao placati dolaske, al nije sve u uvjetima, nesto je i u emocijama, a to je puno jace.
    Hvala svim 7123 (ako sam dobro zapamtio) dusa ciji razum jucer nije funkcionirao nego je emocijama pobijedio sve moguce zivotne i ine alarme.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.