• Papastrumf
    9.4k

    Ako zaista krenu s time, ne vidim zasto se ne bi napravilo u godinu dana? Po videu, nije neka zahtjevna gradnja. Sjever Rujevice se slozio za 2 i pol mjeseca.
    Sto se tice cijene, takodjer mislim da ne moze za 20, vjerojatno blize 30.
  • Jaro
    5.4k
    da, po svemu - ovo bi bilo razvuceno kroz 2 godine, dakle iz 2 proracuna ce trebati uzti 10-15 milja € - to bi za grad poput Zagreba morao biti sitnis... Radi se o cistom betonu vise manje bez dodatnih sadrzaja - zvuci realno...
    Al sad - idejnih rjesenja smo se nagledali vec hrpetine tak da dok se ne zavrse radovi nis ne vjerujem...
  • Oluja
    3.6k
    Gradnja prefabriciranim elementima je vrlo brza i mislim da se ovo moze napraviti u godini dana ili uz minimalno probijanje rokova. Ono u sto ne vjerujem je da se moze napraviti za 20 milijuna.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Ne svidaju mi se tribine iza gola gdje ce vjerojatno BBB biti smjesteni. Razvucene sa 5 ulaza posred tribine, nimalo navijacke. I nije neka filozofija i dodatni trosak stavit ulaze na tribinu povrh tribine (kao na sjeveru Maksimira), a ne bi bilo lose na jednu tribinu stavit "stajanje", to na istoj povrsini jamci veci kapacitet.
  • xavier
    11.1k
    Ne svidaju mi se tribine iza gola gdje ce vjerojatno BBB biti smjesteni.NitkoBitan

    Kažu na istoku. Premali je jug. Na dio sjevera ide gostujući sektor.
  • Infinity
    15.2k
    Nije da u zadnjih 10-15 godina nisu gradjeni stadioni slicne konstrukcije i kapaciteta. Mozemo naci primjere onih koji su izgradjeni za manje od 16 mjeseci, a cak su i vecih kapaciteta.

    Jedan takav postoji u Rumunjskoj i mi smo igrali na njemu.

    Ilie Oană Stadium, Ploiesti
    Kapacitet: 15.073
    Pocetak radova: 08/2010
    Otvoren: 09/2011

    9vr5o9qtjjjgemaq.jpg

    7x5yxls9diykzt2y.jpg


    Stadion an der Hafenstraße, Essen
    Kapacitet: 20.650
    Pocetak radova: 04/2011
    Otvoren: 08/2012

    ikt1u5row7m9k0bv.jpg

    n4xhecw1yxf7qkvs.jpg


    Sparda-Bank-Hessen-Stadion, Offenbach
    Kapacitet: 20.500
    Pocetak radova: 02/2011
    Otvoren: 06/2012

    2cbz41g9qj2a3mgb.jpg

    ic4wdnj9qcv5ydy2.jpg
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ako zaista krenu s time, ne vidim zasto se ne bi napravilo u godinu dana? Po videu, nije neka zahtjevna gradnja. Sjever Rujevice se slozio za 2 i pol mjeseca.
    Sto se tice cijene, takodjer mislim da ne moze za 20, vjerojatno blize 30.
    Papastrumf

    Složio se za 2 i pol mjeseca, al ti elementi su napravljeni prije, moraš i njihovu izvedbu uzeti u računicu. I sve je to rješivo...al od kud ljudi?

    Ja trenutno radim na nekoliko projekata, nemaš pojma koliko teško je skupiti ekipu od par desetaka ljudi koja će aktivno raditi na gradilištu.
    Jednostavno su drugačiji trendovi u odnosu na prije 5 ili 10 godina.

    Ogroman problem koji vidim i s kojim se susrećem svaki dan je i kraktak rok za projektiranje glavnog i izvedbenog projekta. Kad se nešto radi na brzinu, onda je i loše kvalitete... u građevinarstvu to automatski znači poteškoće u izvođenju, zastoje radova i slično.

    Pa najbolje ti je pogledati koliko je osijek gradio svoj stadion... to je ekstreman primjer, al moraš očekivati dio problema koje su oni imali.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Ja trenutno radim na nekoliko projekata, nemaš pojma koliko teško je skupiti ekipu od par desetaka ljudi koja će aktivno raditi na gradilištu.db-izbjeglica

    Ako se u gradu poput Zagreba nemre nac 50 ljudi (fizickih radnika) koji bi aktivno radili na stadionu nek sve ode u k.
  • Jaro
    5.4k
    ma prica gluposti - eno u Spanskom zgradurina do zgradurine nice i raste, zavrsava se i useljava bez jebemti.... Gdje ima volje i love - ima i radnika...
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ako se u gradu poput Zagreba nemre nac 50 ljudi (fizickih radnika) koji bi aktivno radili na stadionu nek sve ode u k.NitkoBitan

    Probaj... ja dosta dugo nisam vidio gradilište sa 50 radnika u istom trenutku. :wink:

    I uglavnom su to filipinci, nepalci, pakistanci, indijci, albanci... neki dan sam naišao na kolonu naših zagoraca armirača.
  • DrawTube
    2.8k
    Inače bih se bojao da će ovo postati trajno rješenje i da će naštetiti gradnji navijačke baze kluba ali realno mi smo 12 000 ove godine prešli samo službeno 3 ,neslužbeno 4 puta.

    Ovako se nadam da ćemo izgraditi konstantu od 10 000 ljudi koji će dolaziti na sve tekme, bez obzira na vrijeme ili protivnika. Ionako je zdravije da na derbiju bude 11 400 najžešćih nego da bude 5 tisuća instagramera i kazališne publike više kao na europi

    Veće tekme se budu regulirale cijenom, a ako moderna Kranjča privuče nove gledatelje tek će biti show što će svemirski brod Maksimir privući ako se izgradi
  • xavier
    11.1k


    Zapravo se i ja nadam povećanju prosjeka na Kranjči. Dio ljudi će svakako doći vidjeti to "čudo" (naravno da Kranjča neće biti nikakvo čudo, ali za nogometni puk naviknut na trenutni Maksimir i Kranjču tako će izgledati), a kako to onda biva, dio ljudi često doći iz razloga "što drugi idu", "to je sad in" i "treba uloviti mjesta dok se nije rasprodalo"...

    Nadam se da će rezultat biti konkretno povećanje.
  • DrawTube
    2.8k
    zanima me hoće li onda biti potvrđen mit da ima par tisuća ljudi kojima je jedina prepreka stadion, pa da vidimo je li istina da nas Maksimir toliko koči ili je samo zagrebačka publika puna govana
  • xavier
    11.1k


    Iskreno, skeptičan sam da ima toliko ljudi koji ne dolaze na Maksimir "zbog stadiona", ali vjerujem da itekako ima onih koji će na novi dolaziti iz razloga što će to jednostavno biti "in" pa u konačnici dođeš na isto :cool:
  • Papastrumf
    9.4k

    Ne prica gluposti, vecina toga stoji, ali i dalje ostajem pri svome, da ukoliko stvarno postoji zelja investitora, u ovom slucaju grada, ozbiljna firma to moze odraditi u godinu dana, ili par mjeseci gore.

    @db-izbjeglica naveo si bas ekstreman primjer s tim Osijekom. Ocita muljaza s firmom koja nije dorasla projektu, koji je puno veci i kompliciraniji od Kranjceviceve. Tamo je samo nasipanje terena trajalo nekoliko mjeseci. Stadion ima hrpu dodatnih sadrzaja i prostora unutar tribina, kamp da ne spominjem.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.