• Mali Zeus
    9.8k
    Proširenje tramvajske mreže?
    Hm kao da sam to već negdje čuo..

    Sigurno će ići i spajanje horvaćanske i remize.
  • Fanboy
    2.2k
    Ja ne znam za vas, ali meni je ovo zastrašujuće....Ne mislim samo Zagreb kao katastrofalno vođen, već općenito pojam da običan stadion, a danas u modernom društvu stadion nije ne znam kakav projekt ako pogledamo svjetske građevine koje se penju do 900 metara visine i top 10 je sagrađeno zadnjih 10-ak godina.
    Ovo je sramota da zgradurine niču kao gljive poslije kiše u zemljama trećeg Svijeta, stadioni se grade na svakom čošku u zemljama koje do pred 10-ak godina nisu znale što je nogomet, a kamoli imali profi nogometaše.
    Zemlja koja je u zadnjih 20-ak godina uzela 3 SP medalje gdje smo u vrhu sa Francuzima i Nijemcima, gdje smo proizveli najboljeg svjetskog igrača, dali hrpu vrhunskih nogometaša, gdje jedan Dinamo godinama je sudionik najvećih nogometnih natjecanja na tlu Europe, dobio prepoznatljivo ime i onda se pazi običan puk mora zahvaljivati ako oni uopće spomenu temu stadiona, a kamoli da se ishode neki papiri...
    Na na ovo osjećam samo zgražanje, to je kao da ste najbolji mladi glazbenik Svijeta klasične glazbe, a grad se dogovara hoće li vam dati stipendiju od 20-ak kuna. Eto tako mi izgleda ovaj projekt Kranjče jer ne vidim niti jedan normalan i logičan zaključak zašto Maksimir nebi bio najvažniji infrastrukturni projekt grada Zagreba ili barem top3.
    Sramota za državu, sramota za grad, sramota za političare kojih se pola uhljebilo po savezima i klubovima te kao pijavice vuku za sebe.
    Umjesto da se takmiče tko će prvi realizirati i najviše doprinjeti takvom projektu, još ih se mora stalno propitkivati. Bitno da se o obračunu sa "ustašama" 80-ak godina poslije ima vremena, da Plenković zakone koje mu trebaju u ideološkom obliku šalje po hitnom postupku.
    Ovo je jedno veliko pravljenje majmuna od svih onih koji žele dostojan stadion kakav grad Zagreb zaslužuje i na kraju kakav Hrvatska treba kao nogometna sila.
    Žao mi je sve one djece koje moraju gledati utakmice Dinama na ovakvom stadionu i onih koji godinama sanjaju da bi se ovakav projekt mogao dogoditi. Kad dođe Pampas i vidim kako stadion brutalno izgleda i koliko će to značiti ne samo u nogometnom svijetu, već za sam grad, okolni dio grada, sve one obrte koji će tamo profitirati...
    Napravili su od stadiona znanstvenu fantastiku, da je ikome stalo sva papirologija oko gradnje i za gradnju bi se riješila istom onom brzinom kojom se riješe njima bitne stvari, često mimo procedura i zakona.
  • Mlađi referent
    10.7k
    Mene je ta priča oko stadiona toliko smorila da mi više uopće nije bitno da bude na Maksimiru

    Klub mora dobit pristojan stadion i to je sva filozofija. S ovakvim likovima, nećemo ga dobit nikad.
  • Bruh
    901
    Treba kao union i cibonine ciglice... Prije će ga navijači napravit nego država i grad
  • Infinity
    15.3k
    Mene je ta priča oko stadiona toliko smorila da mi više uopće nije bitno da bude na Maksimiru

    Klub mora dobit pristojan stadion i to je sva filozofija. S ovakvim likovima, nećemo ga dobit nikad.
    Mlađi referent

    Istog sam misljenja. Cak i nemam vise toliku zelju za nekim top stadionom, samo da je pristojan. Nekakav Vallecas da ima sve cetiri tribine. Ili Mapei. Snovi o nekoj stadioncini ili super modernoj areni su mi davno nestali. Daj cetiri tribine koje cine nogometni, a ne atletski stadion. Krov ako moze na dvije tribine, mada se ne bih puno bunio i da bude na samo jednoj.

    To sto bi s takvim stadionom ostali osudjeni na isti barem 30 godina, pa evo skoro 20 godina slusamo price o nekoj stadioncini, pa opet nista.
  • Fićo1986
    973
    kaj da sad nakon toliko godina čekanja da se napravi polu štala polu stadion sa krovom na jednoj i pol tribini nakon svih nogometnih uspjeha naše reprezentacije i Dinama? Nemojte me zajebavat...
  • Infinity
    15.3k
    A da se ne napravi nista? Nije da ja ne zelim top stadion, nego vise nemam vjeru da cemo ga dobiti, pa se nadam da cemo dobiti bilo sta sto lici na stadion.
  • Jaro
    5.6k
    ↪Fićo1986 A da se ne napravi nista? Nije da ja ne zelim top stadion, nego vise nemam vjeru da cemo ga dobiti, pa se nadam da cemo dobiti bilo sta sto lici na stadionInfinity

    Tocno to... kako je netko spomenuo, pricaju se bajke o Kranjcevicevoj u drugoj polovici ove godine, a natjecaja nigdje. A natjecaj za projektbu dokunentaciju, pa zalbeni postupci, pa natjecaj za izvodjenje radova, pa zalbeni postupci... Da sutra ozbiljno netko krene s ovim, prva lopata nemre do kraja mandata ovih mlatimudana doci na red... A nece krenuti sutra, nego nekad...
  • Mali Zeus
    9.8k
    IMG-20230517-193900.jpg

    IMG-20230517-194026.jpg

    IMG-20230517-194220.jpg

    Čuvajmo pčele.
  • Fanboy
    2.2k
    Koji kaos na sv Duhu...

    Grad tvrdi da netko podmeće tijela u mrtvačnici da bi Tomaševiću naštetio jer eto fantomi šetaju gradom i pošto sve funkcionira kao švicarski sat od prometa do trave podmeću tijela...

    Da bi sad ravnateljica otpustila lika koji je ukazao na nepravilnosti rada i kako su tijela često na podu jer su rashladni uređaji bez dovoljno mjesta...

    Ovo je strašno, a pogotovo ako je istina da je oko 200-
    ak radnika otišlo od dolaska nove ravnateljice.

    Da nebi bilo zabune, bivši ravnatelj Bušić je bio Bandićeva desna ruka, čovjek kojeg je postavio na čelo Cibone da se lova vuče i kao pijavice uništavaju taj velik klub, a nitko iz vana ne može ući unutra...

    No, nedavno je bio velik problem sa dvije pacijentice na hitnoj, a jednoj obitelji čak nitko nije javio o smrti.

    https://narod.hr/hrvatska/obducent-s-kb-sveti-duh-dobio-otkaz-pa-progovorio-o-kaosu-u-toj-bolnici-tijela-su-cesto-bila-na-podu
  • Neki tip
    19.4k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/sport-mix/ostali-sportovi/bandica-vise-nema-ali-u-zagrebu-je-i-dalje-sve-isto-novac-za-sport-ponovno-se-dijeli-po-vezama-15337088

    U članku ima i nešto manipulacija, primjerice s vaterpolom kao sportom iz prve kategorije MOO-a.

    Tehnički jest, no ne kao zaseban sport, nego dio "vodenih sportova" koji su uz atletiku i gimnastiku u toj najvišoj kategoriji (prema popularnosti se kategoriziraju). Vaterpolo kao sport zasigurno nije nositelj te popularnosti na globalnoj razini, već je to plivanje pa je ovo mala autorova podvala čitatelju. Budući da Bauer voli vaterpolo i dugogodišnji je "kućni" novinar VK Mladost, nije neočekivano. (nemam niš protiv vaterpola, Mladosti još manje, samo dajem dodatne info onima koji možda ovo što sam naveo ne znaju)

    Međutim, to ne mijenja na zanimljivosti same teme - financiranja, odnosno kriterija financiranja sportova i klubova u Zagrebu pa svakome koga zanima na (kritičko) čitanje. :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.