• Ali
    1.9k


    Tomislav Tomašević (Možemo) je na izborima dobio 2/3 glasova to jest rekordnih 65,25 posto glasova. To je volja građana grada Zagreba sviđalo se to nama ili ne. U tom smjeru ide naše društvo i ne vidim neku mogućnost da se smjer preokrene u bližoj budućnosti. Priviknimo se na novu normalnost sviđala se ona nama ili ne.

    Na referendumu za neovisnost Hrvatske 1991. je 165.000 građana izašlo i zaokružilo da želi Jugoslaviju !

    Prema nekim procjenama 2/3 ove brojke su na području Grada Zagreba. I u osnovi od samostalnosti minimalno >100.000 glasova na lokalnim izborima dobivaju "lijevo orijentirani kandidati" i od kad je izlaznost pala na 35-45% tada je ovih 100-150 dovoljno za upravljanje gradom.

    Samo na prvim i drugim (93 i 97) izborima u ZG su većinu imale stranke desnog centra. I tada je izlaznost bila >65%

    Tako da je rješenje u novim ljudima i kandidatima koji su orijentirani na razvoj Grada Zagreba bez ovih ideoloških gluposti.
    I naravno da svi mi stanovnici ovog lijepog grada "dignemo dupe" na dan izbora i nadglasamo ovih 150+ tis koji su od samostalnosti dosljedni i konstanta.
    Do tada možemo samo grintati po forumu i slušati obećanja o izgradnji stadiona, vrtića, prometnica, mostova a u osnovi svjedočiti nepotrebnim uklanjanjima imena ulica i sličnim potezima.

    Malo sam sam sebi glup sa ovim utopijama da bude bilo bolje, ali gle pada kiša i nemreš nikam pa je za nadati se da bude sunce granulo :wink:
  • The Undertaker
    4.1k
    Malo sam sam sebi glup sa ovim utopijamaAli

    Nije baš tako. Da je meni netko prije 15 godina rekao da će u ZG vladati stranka koja podržava LGBT pokret ja bih mu rekao da je lud. Stvari se na razini lokalne samouprave mijenjaju puno brže nego na razini države. Ovi ako ne riješe komunalne probleme teško da će dobiti sljedeće izbore. Veći je problem što se ne vidi (barem ja) artikulirana i sposobna alternativa.
  • Ali
    1.9k


    Nema danas prave alternative , ali možda se pojavi.

    Pa i TT je 2017 imao 12.000 glasova što je cca 1,7% pa je uz dobar pr skočio 16x.
    A postoji i ona tko visoko leti nisko pada.
  • DrawTube
    3k
    Ja im dajem vremena sve do kraja mandata, onda podcrtavam što su napravili.

    Najave su za rješavanje dijela Paromlina i proširenje tramvajske mreže.

    Ako naprave to 2, te vidim bagere na Kranjči, moj glas imaju
  • The Undertaker
    4.1k
    Ja ću isto gledati samo što jesu (ili nisu) riješili od komunalnih stvari. Ovo drugo me ne zanima ni 1%.
  • xavier
    11.1k
    Ja im dajem vremena sve do kraja mandataDrawTube

    te vidim bagere na KranjčiDrawTube

    Do kraja mandata želim vidjeti bagere na Maksimiru, a ne na Kranjči. Kranjču, ako se ide u tom smjeru, treba početi sređivati do kraja ove godine.
  • Crusades1986
    9.8k
    prvo bager u Dvojci pa onda sve ostalo
  • Captain America
    13.9k
    U subotu mi je opet rečeno da ide Kranjča so there is that.
  • NitkoBitan
    12.2k
    Ako naprave to 2, te vidim bagere na Kranjči, moj glas imajuDrawTube

    Nikad pa ni tad. Uostalom i ako se to dogodi ne znaci da su bogznakaj sposobni. Lako je dignut kredit, ugovorit posao pa teret otplacivanja prebacit na iduce vlasti...

    U subotu mi je opet rečeno da ide Kranjča so there is that.Captain America

    Koliko je to pouzdano. Bome smo se naslusali prica i oko Kranjce.
  • Captain America
    13.9k
    Koliko je to pouzdano. Bome smo se naslusali prica i oko Kranjce.NitkoBitan

    Poprilično s obzirom na izvor. Radi se o osobi bliskoj samom projektu.

    Šika je isto najavio prošli tjedan kod Breke.
  • DrawTube
    3k
    jesi možda saznao kada bi okvirno to krenulo ili kada će se objaviti konkretne informacije?
  • Captain America
    13.9k
    Plan za početak radova je cijelo vrijeme druga polovica ove godine. Sigurno je cilj TTjcu imat sređen stadion do idućih izbora jer je to jedini kapitalni projekt kojim će se moći hvalit u idućoj kampanji.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    to je javni novac, samim time mora proći nekakav postupak javnog natječaja.
    projektiranje, izvođenje, nadzor, vođenje projekta...

    ja nisam primjetio da je bilo kakav natječaj vezan uz kranjčevićevu ugledao svjetlo dana.
    sam postupak nadmetanja traje određeni vremenski period, projektiranje samog stadiona nije mačji kašalj i iziskuje vrijeme....mi smo duboko ugazili u 5. mjesec 2023.

    osobno, ne vidim kako bi to moglo biti u ovoj godini...
  • The Undertaker
    4.1k
    Može li rušenje i priprema zemljišta početi ove godine? Da li je to realno?
  • db-izbjeglica
    12.8k
    čisto sumnjam da bi se išlo na jedan natječaj za rušenje pa drugi za projektiranje i gradnju.
    logika mi nalaže da bi sve trebalo ići u sklopu istog projekta...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.