• Hipo
    406
    Ovu temu otvaram radi lutanja oko jednog jedinog izgleda grba Dinama.
    što kluba, što navijača, medija itd...

    Grb Dinama može i mora biti samo jedan.
    standardiziran, nepromjenjiv. Bez ikakvih varijacija.

    (Istu problematiku imao i Hajduk ali oni su prije par godina napravili novi jedinstveni grb i isključivo njega se drže, kako treba i bit)

    Neko vrijeme ovaj je grb gnk dinamo koristio kao službeni (2011,. 2012,...)u objavama na webu, faceboooku, youtubeu, twitteru, itd...
    a3d19e777ef25c7897a5d252100ba89b.ed628c56b11bd63682cdedf91581a420.jpg
    možete ga i danas naći na službenom faceboooku kluba pod profile images:
    https://scontent.fzag2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/265120_162483727158734_6392569_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQmgWvvVk0S1D76fdcOGmj7yb5Apwk37vaYBwQy0WOPF4zswSXAcxTnc20Z1fVM9SAI&_nc_ht=scontent.fzag2-1.fna&oh=64b3662ae7565547437720827182f39c&oe=5DC43BD7

    Nažalost danas koriste drugačiji (razlika je u slovu d, vidljivo je golim okom onome tko se bavi grafikom ili shvaća o čemu pričam)
    trenutni službeni grb dinama (na facebooku)
    28685117_1946229638784125_6812369795328942581_n.png?_nc_cat=102&_nc_oc=AQnNRs2zfoBLBeoAE0Mn_6Trkf05dHsZLE8M0ktAXrSMTpnWp2T9kN60Zq_GcoD7EU0&_nc_ht=scontent.fzag2-1.fna&oh=3129ae26e33d1d0b0d00c5914557ce6a&oe=5DBB6554

    to su jedine dvije verzije grba koje trebate koristiti kad radite bilo što...


    Problem nadilazi te dvije verzije grba, pa se bespućem interneta koriste odvratne verzije grba:
    ne koristite nigdje te verzije ni u kom slučaju.

    http://prvahnl.hr/static/images/clubs/hq/609.png

    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/87/GNK_Dinamo_Zagreb.svg/1024px-GNK_Dinamo_Zagreb.svg.png


    otiđete na službenu stranicu prvahnl i pod dinamo ćete naći same lažne podatke...
    krivi grb, krivi kapacitet stadiona, krivi nadimak kluba...

    Trenutni broj stolica (aktualan već nekoliko godina) na maksimiru je oko 32 tisuće. (točan broj nažalost nepoznat)
    Nadimak kluba je "plavi", bio '82. i bit će zauvijek. zašto netko kao glavni nadimak gura "modri" nije jasno, ali u prijenosima to nasilno koristi jedan tv reporter.

    Kad već pišem o svim simbolima kluba tu dolazimo do dresa.
    u zadnjih 13 godina dinamo je protiv samo jedog protivnika u europi (neftchi) igrao u plavim dresovima.
    sramota nad sramotama.
    zadnji put prije toga protiv auxerrea.
    plava i bijela su jedine prave opcije, ali da ne duljim ovdje o tome ću drugdje.
  • Tradicija bunta
    5.2k
    u zadnjih 13 godina dinamo je protiv samo jedog protivnika (neftchi) igrao u plavim dresovima.
    sramota nad sramotama.
    zadnji put prije toga protiv auxerrea.

    Dinamo je cijelu europsku jesen 2016. igrao u plavim dresovima. Vardar, Tbilisi, Red Bull, Juve, Sevilla, Lyon.
  • BluePhone67
    3k
    Nadimak kluba je "plavi", bio '82. i bit će zauvijek. zašto netko kao glavni nadimak gura "modri" nije jasno, ali u prijenosima to nasilno koristi jedan tv reporter.Hipo

    Razlog nije od jucer, nije niti od Blazicka, a niti od 82' god vec od prije i puno dublji. Prije svega nadimak "Plavi" je bio za bivsu reprezentaciju nogometne reprezentacije kao danas nasi Vatreni sto nose naziv i tu se htjelo odvojit od njih i njihovog nadimka kojeg su mogli koristit svi koji su imali plave dresove i zato smo mi krenuli POTIHO kroz povijest sa "Modri" jer i modre dresove je nosio i Gradjanski i imao u svom statutu zapisano kao nebesko plavi ili modri i u toj boji su bili najprepoznatljivi, a kasnije i nas Dinamo sve ponovio. Sve ima svoje razloge i skrivene namjere u bivsoj nam Jugoslaviji i naseg Dinama pa tako i za dres, boju, nadimak itd..

    Slike i nadimci za Reprezentaciju Jugoslavije

    sfy3qk36ir9wseaj.jpg
    kk2l18d7a25y0mix.jpg


    Gradjanski i Dinamo

    ca3zrd6e7gs9g31o.jpg
    izoyy43qhxnrbl57.jpg
    jxudn5hl79z27db5.jpg
    51eun3aii6k92ftq.jpg


    Prica takodjer o nadimku Zagrebacki plavi takodjer ne stoji, iako smo mi kao klub bili i zagrebacki i plavi, ali nazalost u Zagrebu od 70 god postojao je klub imenom "Zagrebacki plavi" ..

    https://hr.m.wikipedia.org/wiki/NK_Zagreba%C4%8Dki_plavi


    Postojala je i velika firma Zagrebacki plavi

    q5lh2nd9wnay2tru.jpg


    Mozda ja grijesim dusu, ovo je moje vidjenje oko toga.
  • Dudu
    2.6k


    Slažem se, nemam ništa protiv Plavi ni Modri. Osobno kad pričam ili pišem češće koristim Modri jer mi zvuči specifičnije, puno klubova ima nadimak Blues, Plavi i slično, tako da mi je ovo nekako draže i unikatnije :)
  • Hipo
    406
    Dinamo je cijelu europsku jesen 2016. igrao u plavim dresovima. Vardar, Tbilisi, Red Bull, Juve, Sevilla, Lyon.Tradicija bunta

    Je, produzili su tad s pumom jos jednu sezonu iako se vec naveliko govorilo da stize adidas.
    Mozda je i to razlog da nisu dobili i europsku tamnu nijansu u toj sezoni.


    Prica takodjer o nadimku Zagrebacki plavi takodjer ne stoji, iako smo mi kao klub bili i zagrebacki i plavi, ali nazalost u Zagrebu od 70 god postojao je klub imenom "Zagrebacki plavi" ..BluePhone67

    Dinamo je za taj nizeligaski klub Jedinstvo bio pojam.
    Osvajac kvg 1967., prvak drzave u usporedbi s nekim nizeligasem koji je 1970. odlucio se preimenovat u zagrebacki plavi i ugasen 10 godina kasnije...
  • 000
    941
    Pisao sam vec ranije, jedini u Europi valjda imaju tu krivu percepciju "treceg" dresa kao europskog.
    Shvatio bih da nas prvi, plavi dres nadograde nekom sitnicom i prodaju pod europski, ali uvaljivanje tog crnog za domace utakmice je u najmanju ruku neukusno.
    Stvarno ne znam da postoji slican primjer, ali i ne pratim previse ostale klubove, pa ostavljam prostora da mi se omaklo.
    Oni ne ostavljaju.
  • BluePhone67
    3k
    Dinamo je za taj nizeligaski klub Jedinstvo bio pojam.
    Osvajac kvg 1967., prvak drzave u usporedbi s nekim nizeligasem koji je 1970. odlucio se preimenovat u zagrebacki plavi i ugasen 10 godina kasnije...
    Hipo

    Naravno da je Dinamo bio pojam, samo sam se referirao i nadovezao na nadimak koji je takodjer cesto u praksi, a on je zagrebacki plavi ali i spominjanje 82 godine.. Meni je svejedno jel plavi ili modri, ali modri svakako daje specifcnost klubu kao malo "d" sto je jedinstveno od svih Dinama prije i kasnije u svijetu. A i modri vuce korijene jos od Gradjanskog
  • deda
    26.3k
    Meni ne smeta ni plavi, ni modri, ni Purgeri. Sve mi je ok.
  • Draž
    1k
    Meni je krivo kaj se slabo koristi nadimak "Purgeri".
    Nisam purger doduše, rođen sam u Zagrebu, al za mene je purger način života i ponašanja.
  • deda
    26.3k
    Da taj je naziv namjerno zatiran u bivšoj državi. Ja ga često koristim.
  • xavier
    11k
    Danas se ipak više koristi za navijače Dinama nego za sam klub.
  • Goran
    80
    U prvoj himni Dinama, snimljenoj 1969., klubu se pjeva plavi, plavi, namjerno da se naglasi veza s Građanskim, ime Dinamo se ne spominje, vele neki povjesničari da je duh Građanskoga još toliko bil jak i da je to zbog toga. Kaj su poslije i neki drugi postali plavi meni nije bitno, mi smo izvorni plavi, tak da protiv ovoga modri nemam niš, ali nikad nisam čul da se tak skandira na tekmi, i to mi je drago.
  • Majki2111
    2.5k
    Ne znam jel istina ali prije desetak godina su bili rubovi na grbu ne zlatni nego srebrni, Pa su promjenili??? Unazad 15 gpdina se grb službeno promjenio 3-4 puta al nevidljive promjene osim to iz srebrne u zlatnu.
  • xavier
    11k


    Ako misliš na "Nebo se plavi...", ta pjesma nije iz '69 koliko ja znam.
  • Građanski1911
    326


    Da, mislim da je nakon Kuzeove sezone obrub promijenjen u zlatnu
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.