• Nino Bule
    11.5k
    Jedini koji ima nojevske postove je Ali, mislim da smo ti ostali odgovorili korektno i argumentirano, bolje drzat razgovor na razini nego napisat "nista ne valja, vi ste mamicevci i nojevi" i mislit da si napisao nesto pametno.
  • masacusec
    3.1k
    @plavi67 je rekao sve kaj stoji! Možda mu šteka način komunikacije i nepotrebno prozivanje uvaženih članova ovog foruma....ali ovo je forum, a ne pozornica vijeća sigurnosti UN-a
  • Ludovic IX
    5.5k
    @plavi67 piše paušalno. zbog korupcije u dinamu, gubi se određen novac, naprimjer tim posrednicma ode barem 50% više nego što bi trebalo da bi završilo u vili u hercegovini.

    ali reći da se 60 miliona može skresat na 30 je glupost, na razini klinca. svi smo se složili lani još da ovih 60 od lani je barem 10 mil previše zbog baš glupih kupovina i te love za posrednike.

    i ako ćemo iskreno,dinamo je dolaskom bjelice napokon postao nogometni klub a ne import-export klub koji sam gleda kak da uvali sljedečeg talenta i viče kak se to mora. tako da moramo prizanti da od fizičkog odlaska mamića iz kluba do danas je to počelo ličiti na nešto.

    kukolja ima na tim najvišim razinama još uvijek i teško ćemo se mi toga riješiti ali na svim razinama je bolje. i u odnosu prema navijačima čak. sve to može biti još puno, puno bolje ali je na pratim klub od 97-e kao neki već od 87-e (čak i prije) i ovo je najbolje razdoblje kluba od kad ja znam da dinamo postoji.

    i sad dođe neki klinac (za mene klinac) tu pametovat kako neki zaboravljaju i da su nojevi. Što bi trebali? Paliti ložu??? nažalost, tektonske promjene u klubu se događaju tek kad netko umre, ali se svejdeno nadam da nećemo morati čekati da mamić umre da dinamo bude još dvije razine više od ovoga što sad je.
  • SAS1987
    13.5k
    čekati da mamić umre da dinamo bude još dvije razine više od ovoga što sad je.Ludovic IX

    Dinamo će biti na dvije razine bolji kad će na početku sezone imati garantiranih 15 - 30 od TV prava, marketinga, sezonskih ulaznica, članarina itd.
  • Ludovic IX
    5.5k
    to nećemo ti i ja dočekat
  • Mali dioničar
    14.3k
    Dinamo će biti na dvije razine bolji kad će na početku sezone imati garantiranih 15 - 30 od TV prava, marketinga, sezonskih ulaznica, članarina itd.SAS1987

    Uz ovu stopu inflacije… :smile:
  • SAS1987
    13.5k
    inflacija i cijene će se smiriti zbog sve viših interest rates te jer smo već u recesiji koja će biti gadna. Bit će to idealna prilika za graditi stadion :smile:
  • Mali dioničar
    14.3k
    inflacija i cijene će se smiriti zbog sve viših interest rates te jer smo već u recesiji koja će biti gadna. Bit će to idealna prilika za graditi stadion :smile:SAS1987

    Idealno je bilo izdati obveznice po 2% kad se moglo pa sad kad padnu cijene graditi stadion.

    Ako stadion košta 60-70 milijuna eura, a kamatna stopa je sada 6% umjesto recimo 3% po koliko se moglo, to je godišnje 1,8 do 2,1 milijun odnosno na 10 godina 18-21 milijun eura.
  • Jurki
    8.8k
    ti to mislis na sveukupnu kamatu?
  • Mali dioničar
    14.3k
    r ti to mislis na sveukupnu kamatu?Jurki

    godišnje 1,8 do 2,1 milijun odnosno na 10 godina 18-21 milijun eura.
  • Jurki
    8.8k
    da i to ti na glavnicu ispadne trecina...to bi prije bila sveukupna kamata a ne razlika..
    Po tvojoj kalkulaciji ispadne posudis 60-70 vratis prek 120
  • Mali dioničar
    14.3k
    da i to ti na glavnicu ispadne trecina...to bi prije bila sveukupna kamata a ne razlika..Jurki

    1% od 60 milijuna je 600.000
    2% od 60 milijuna je 1.200.000
    3% od 60 milijuna je 1.800.000…

    600.000 x 10 je 6.000.000
    1.200.000 x 10 je 12.000.000
    1.800.000 x 10 je 18.000.000

    Znači ako stadion košta 60 milijuna svakih 1% razlike u financiranju nosi 600.000 GODIŠNJE viši trošak financiranja.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Po tvojoj kalkulaciji ispadne posudis 60-70 vratis prek 120Jurki

    Pretpostavljam da se nisi susreo sa otplatnom tablicom nekog kredita.
  • Jurki
    8.8k

    Na ove iznose dodas samo 3 nule i to ti je tu negdje
    Nisu tisuce nego milijuni

    jy21tpga5ij72779.png
  • Mali dioničar
    14.3k


    Pisao sam o obveznicama. Vezano za tvoj kredit, ti otplaćuješ i dio glavnice, a kod obveznica obično nominala ostaje na dospijeću i izdaje se nova obveznica.

    Dužnik može u medjuvremenu i kupovati obveznice na tržištu i tako sam smanjiti svoj dug ukoliko mu financijska situacija dozvoljava.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.