• Ali
    1.9k
    zhp1mj71owoc92rz.jpg

    Svaka slicnost je namjerna
  • Ali
    1.9k
    Usput,
    Mislim da ova Acina inicijativa nije za baciti... kaze covjek korektno, otvorimo ziro i krenu uplate, ak skupimo dovoljno , sprovedemo papirnato sve i slupstinu itd, ako ne uspijemo skupiti vratimo lovu.

    A posebno mi se svidjelo to sto je pozvao sve one koji su nesto zaradili na konto toga sto su nelada bili u ciboni !
    Idemo redom, Babo (Bogdanovic) , Zubac, Planinic... samo iz zadnjih generacija, njima 50.000€ nebi trebao biti nikakav novac za ulaganje u klub koji im je omogucio lagodan zivot...
    A mozda nebi bilo lose ni da pokucaju u GNKDZ, pa da i on pogura sa nekom lovom, naravno lako je pronaci interes i sutra vratiti ulaganje....
    Ako nista imaju kvalitetan roster koji sigurno vrijedi vise od 40mil kn... ak je babo mogao u hajduk i livaju uloziti , pa valjda mu je lakse uloziti u kosarku...

    A ako Aco bude na celu te ekipe i garancoja da ce se pametno raditi sa tim prikupljenim novcem...
  • Neki tip
    19.1k
    naravno lako je pronaci interes i sutra vratiti ulaganje....Ali

    Ako je lako ili bolje rečeno - da je lako, onda bi tako i bilo. U Hrvatskoj ima sasvim dovoljan broj ljudi koji si mogu priuštiti "ulaganje" od 5.000,00 EUR pa da je u ovome lako pronaći interes i vratiti ulaganje, onda bi se i 20.000 ljudi našlo, a kamoli ne 2.000.. a ja, u ovom slučaju, mislim da neće ni 20..

    Da je ulagati lako, ulagao bi svatko. ;)
  • Mališan
    1.7k
    Nije Aco zelen, ne bi izlazio van s ovim da nije siguran da se može. Ako se dio duga vjerovnicima pretvori u dionice u nekoj pretvorbi u š.d.d. dovoljno je i 2 - 2.5 milijuna eura, a vjerujem i da Aco ima iza sebe i garanciju nekoliko teškaša da će podržati kampanju (Šarić, Bogdanović, Zubac...)
  • Neki tip
    19.1k


    Prije bih vjerovao u tu mogućnost da je rekao kako će 5 ljudi uložiti po 2 000 000 eura, nego 2 000 ljudi po 5 000 eura. U što se ulaže, u udrugu?
  • xavier
    11.1k
    Prije bih vjerovao u tu mogućnost da je rekao kako će 5 ljudi uložiti po 2 000 000 eura, nego 2 000 ljudi po 5 000 eura.Neki tip sa Zapada

    Zato što je to prvo i puno vjerojatnija mogućnost što dovoljno govori o tome koliko je to realno.

    Da se razumijemo, prije 20 godina bi se našlo puno više ljudi koji bi bili spremni "razmišljati srcem". Danas nema šanse. Naravno da ih ni onda ne bi bilo 2.000, ali bilo bi ih 10 više što je dvostruko više nego danas.

    Kažu neki kako su ljudi spremni "uložiti". Kakvo je to "ulaganje" dati novac udruzi bez imovine koja nikako ne može zarađivati. Nema ni u nogometu zarade, a kamoli u košarci gdje baš ni nema prodaje igrače u ovom nogometnom smislu.
  • Remiza
    51
    Zato je vazno da se ide prema s.d.d kaj mi se cini da i je cilj
  • Jaro
    5.4k
    yep, trenutno cilj anonimnih ulagaca koji bi dvoranu u koncesiju naslijepo...
  • Tundra
    511
    Medveščak i Cibona nisu ni usporedivi, prvi je (kratkoročno) uspješan marketinški pumpani projekt koji je trajao nekoliko godina, a drugi je najuspješniji zagrebački sportski klub.Mališan

    Očito nisi dobar poznavatelj povijesti zagrebačkog sporta...
  • Tundra
    511
    Čemu spašavati klub kojega više nitko ne želi gledati? Ulaskom Dinama u Premijer ligu Cibona sigurno neće uspjeti povećati gledanost ako uopće dočekaju iduću sezonu
  • Imamo Dinamo
    3.2k

    ? Nitko ne zeli gledati? Okej, ne pune se tribine, ali zainteresiranih ima. Vidjeli smo sto se moze i u zadnjoj utakmici sada. Jos ako se ude u Euroligu sto je cilj, ako se dode do stabilnosti, punilo bi se bez problema
  • Tundra
    511
    mislim da su gledatelji zadnjih nekoliko sezona uglavnom punili Draženov dom zbog protivnika Cibone, a ne zbog kluba nažalost. Kaj se tiče mlađih generacija nitko ne jebe Cibonu pol posto i to je činjenica, ne vidim nekakvu svijetlu budućnost tog kluba.
  • Infinity
    15.2k
    Bez uvrede nekome, al KK Dinamo ce uspjeti nesto drugacije? Dugorocno? Koliko ljudi danas gleda FD?

    Dinamo je jedan, stanuje u Maksimirskoj 128, a svaki drugi prosjecnog navijaca Dinama i ne zanima pretjerano.

    Svi koji misle da ce KK Dinamo okrenuti ljude od Cibone samo zato jer se zove Dinamo su u zabludi. KK Dinamo moze dobiti neke ljude koji nisu pratili Cibonu, ali to ne znaci da Cibona nece imati publiku. Cibona i da se ugasi, za deset godina ce takva mrtva buditi vece interesovanje od KK Dinama. KK Dinamo eventualno moze biti uspjesniji u dobijanju novih generacija, ali i u to sumnjam.

    To sto Cibonu danas gleda 500-1000 ljudi, a 5000 dodje zbog protivnika, nogometni Dinamo gleda 1-3000 ljudi, a 20000 dodje na velike utakmice. Tih 20000 dodje ipak navijati za Dinamo, kao sto i ovih 5000 dodje navijati za Cibonu. Nije na Maksimir doslo 20000 neutralnih ili u Cibonu 5000 neutralnih, dosla je tvoja publika koju je privukao protivnik. Nit bi protiv Reala doslo 20000 na Lucko, nit bi na Zadar protiv Medvescaka doslo 5000. Cinjenica je da je tih 20000 publika Dinama i da je tih 5000 publika Cibone, ma koji razlog bio da se pojave na tribinama.
  • Baneki
    717
    Cibona ima tradiciju, ima navijače koji čekaju da se izađe iz mrtvila i ABA lige i igra prvenstvo Hrvatske i neko europsko natjecanje. Navijače ne zanima borba za začelje i napucavanje od raznih no-name menadžerskih ekipa po ABA ligi, a to se najbolje vidjelo na finalu prvenstva RH. Cibona ima i odličan trenerski kadar u mlađim kategorijama i školu košarke i gašenjem Cibone bi se najviše izgubilo u tom segmentu. Ne znam koji model za opstanak bi bio dobar ali volio bi da se Cibona spasi.
  • Tundra
    511
    KK Dinamo eventualno moze biti uspjesniji u dobijanju novih generacija, ali i u to sumnjam.Infinity

    Baš sam na to i mislio. Cibonu prate stariji purgeri kaj su prošli hrpu tekmi u 80.-ima i 90.-ima i naravno da će dosta njih i dalje navijati za taj klub kaj je i razumljivo, ali nije dugoročno održivo. Dinamo konstantno privlači nove klince na tribine, a mislim da će iduće sezone u Premijer ligi toga biti još više.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.