• og1986
    2.9k
    U Rusiji 80% ljudi podržava rat, neznam otkud vama ta mantra da "većina je protiv toga", ako želite to vjerovati dobro, no to nije realnost. Rekao je kolega, da su protiv smijenili bi ih.
    Mediji govore o par tisuća prosvjednika, na 130 milijuna ljudi.

    rat u SirijiThe Undertaker

    Šta Čeferin ima s tim? I zašto si izolirao taj rat ? Šta životi u Nigeriji, Jemenu, Kambodži ne vrijede kao sirijski ? Ako nabrajaš ratove nabroji sve i pošalji UEFI.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Ja poznajem dosta Rusa i jedan jedini je protiv invazije. Najgore je što poznajem još više Bugara i s njima sam u svakodnevnom kontaktu. Oni su doslovno svi za Putina.

    Edit: Bugari čak spominju referendum i izlaz iz NATO-a.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Šta Čeferin ima s tim? I zašto si izolirao taj rat ? Šta životi u Nigeriji, Jemenu, Kambodži ne vrijede kao sirijski ? Ako nabrajaš ratove nabroji sve i pošalji UEFI.og1986

    Baš to!

    Ukazivanje na licemjerstvo u ovom slučaju je slično kao da zamjeraš nekom što je tužan kad mu umre netko blizak, jer ono... Ljudi umiru svaki dan po cijelom svijetu, gdje je problem?

    U europi je dugo trebalo da se izgradi mir, uz manje lokalne čarke on traje već neko vrijeme, polako i teško se došlo do toga da se nesuglasice ne rješavaju ratom. Pogotovo jer toj rusiji ne prijeti ama baš nikakva opasnost od ukrajine.
  • og1986
    2.9k
    Bugari čak spominju referendum i izlaz iz NATO-a.marcio amoroso

    Pisao je novinar Vlado Vurušić, kako mnogi europski lideri čekaju francuske izbore, jer ako pobijedi Le Pen koja je protiv članka 5, za rekonstrukciju EU i protiv sankcija Rusiji, moguće je da bude domino efekt i ostali se otvorenije približe istoku.
  • Tom Hanks
    2.6k
    Ima Bugara koji su protiv i to dosta njih,pa i na samim utakmicama ljudi to pokažu
  • marcio amoroso
    32.4k

    Sigurno da ih ima protiv. Ja sam samo nabrojao svoja iskustva s njima.
  • Neki tip
    19.3k
    Ima jedan narod koji, prema istraživanjima, u većem postotku podržava invaziju od samih Rusa.

    A nisu Bugari.. :wink:

    Objasnio bi si to još nekako čovjek 90ima.. te i oni su se borili protiv nacista i izmišljene nacije, te i mi smo svi zapravo oni, te i nas zli Zapad huška na njih jer su oni ponosna nacija pa Zapad ne želi da budu jaki, ali ne, nije to glavni razlog..

    Bombardiranje od strane NATO-a je glavni razlog. Kao, nitko se nije bunio kad se nas bombardovalo, onda to nije bila agresija..

    Naivno bi čovjek pomislio - pa dobro, percepcija vam malo pojebana, ali barem iz svoje perspektive gledano onda znate što je agresija?

    Međutim, ništa od toga.. Samo zlobno radovanje zbog "pokazivanja zuba NATO-u". Nažalost, gubim nadu da ćemo imati normalnog susjeda.
  • The Undertaker
    4.1k
    Najlakše se prepustiti atmosferi kolektivnog linča. A tragično je to raditi u ime demokracije.
  • Neki tip
    19.3k
    A koga se točno u mom ili prethodnim komentarima linčuje?

    Mislim, na što se tvoj komentar odnosi?
  • xavier
    11.1k
    Gdje je nestala mantra da nema kolektivne krivnje? Lako se pridružiti mentalitetu linča. Kao da je netko pitao ruske klubove i sportaše da li napasti Ukrajinu ili ne. Meni je jasna namjera pritiska na Putina ali se treba držati nekih osnovnih principa. Ako je ovo novi princip onda podsjećam da rat u Siriji još traje.The Undertaker

    Najlakše se prepustiti atmosferi kolektivnog linča. A tragično je to raditi u ime demokracije.The Undertaker

    Ako ćemo tom logikom, onda ne treba ni nametati bilo kakve sankcije Rusiji, firme ne trebaju prestajati raditi s Rusijom...treba sve ostati otvoreno ruskim oligarsima pa zajedno s njima pratiti kako se razvija situacija u Ukrajini.

    Što misliš kome je gore, Rusima pod sankcijama ili Ukrajincima koji ginu i država im je razrušena ratnim razaranjima?
  • The Undertaker
    4.1k
    Općenito na situaciju harange prema svemu što je rusko, ne na tvoj komentar.
  • Neki tip
    19.3k
    Općenito na situaciju harange prema svemu što je rusko, ne na tvoj komentar.The Undertaker

    Ako ćemo tom logikom, onda ne treba ni nametati bilo kakve sankcije Rusiji,xavier

    Upravo tako. Ne radi se ovdje ni o kakvom "linču", nego snošenju odgovornosti za odabire. Ako krenemo putem "sportaši nisu ništa krivi", onda ni krojačice, stolari, profesori, vozači ili poljodjelci nisu ništa krivi pa naprosto nastavimo po starom, neka nas ne ometa nekakav tamo ratić.

    Naravno da sankcije i svaka vrsta kolektivne kazne zahvate i one koji su protiv i, da se razumijemo, nekakvi bojkoti Dostojevskog i Čajkovskog su idiotizam, ali potpuno mi je nezamislivo da igramo protiv CSKA Moskve dok izvlacenje Shaktara nije ni opcija jer nemaju gdje ni kako..

    Sankcije su način da pritisneš neko društvo i ekonomiju ne bi li oni "odozdo" pritisnuli one koji ih vode.. i koji drugima nanose zlo.

    Kako Srbiji 90ih (pa i njihovim sportašima), tako i Rusiji danas.
  • The Undertaker
    4.1k
    Jasno je kome je gore. Ali to nema veze sa ovim što ja pričam. Posvećenost i dosljednost nekim univerzalnim principima se demonstrira onda kad ne konveniraju trenutnoj politici. Ako nema kolektivne odgovornosti onda je nema ni za Ruse, ni za Amerikance ni za Hrvate, Srbe itd...
  • serbus
    3.6k
    Ja bi ruse iz svega izbacio, ko ih jebe ne možeš jebat a da ne uđe, pa ćemo birati tko da tko ne kao u dućanu malo popusta tu malo više tamo... Nema okrenuo si na rat onda je rat nema popusta za nikog.
  • xavier
    11.1k


    Pa nema kolektivne odgovornosti i nitko neće kazneno optužiti sve Ruse jednom kad ovo završi. No kako bi ih ti u ovom trenutku točno podijelio na one kojima treba udariti sankcije i na one koji s tim nemaju veze?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.