• Eduardo
    16.8k
    Otvaram temu posvećenu marketingu kluba. Možda forum jednog dana postane toliko aktivan da privuče pozornost ljudi iz kluba koji su zaduženi za ovaj dio posla, pa možda pokoji prijedlog ili ideja naših forumaša ne ostane samo pusto slovo na papiru nego se pretvori u nešto više.

    Cilj teme je da se forumaši svojim konkretnim prijedlozima i idejama uključe u raspravu u kojoj bi potpomognuli obogatiti marketinški dio kluba.

    Slobodno obuhvatite sve teme koje spadaju pod marketing... Također, kritike su dopuštene, ali molim da budete konstruktivni, a ne samo "neargumentirano negativni".
  • Kwedi
    3.8k
    Fan shop u centru ne postoji.

    Asortiman artikala je skroman i loše kvalitete.

    Naravno, tu je onaj negativni marketing poput kupona SNa ili ulaznice za deset kuna.

    Eto za početak.
  • deda
    26.3k
    Moram jednostavno bubnuti i ostati živ. Dinamo ima marketinški potencijal u desecima milijuna kuna godišnje. Svaki usrani trgovački centar ima brdo robe sa logom Barce i Reala. Od ruksaka, torbi, bilježnica, gumica, kemijskih i običnih olovaka, omota. Ovdje praktički govorim samo o dječjem i školskom asortimanu koji su najbolja populacija za pucat, jer roditelji padaju na njih. O asortimanu za odrasle da ne govorim. Sve ono što se prodaje u fanshopu bi se komotno moglo plasirati u svim gradovima većim od 10.000 ljudi, kako u trgovačkim centrima, tako u specijaliziranim dućanima. Fanshop navodno radi super i potrebno ga je hitno proširiti tj. povećati bar duplo kvadraturu. U nekim dućanima po gradu ima nešto Dinamove robe, ali sve je to slabo. Npr. ne postoje odjevni predmeti klasičnog stila u prodaji. Dakle nešto što bi imalo vrlo diskretni znak, npr. malo d na ovratniku košulje, kape, remenu opasača, šalu, odijela itd.
  • reziser
    5.8k
    apsolutno ima premalo dinamovih rekvizita u drugim ducanima osim fansfopu.
    šećem shoping centrima i nailazim na rekvizite kluba s juga....
    naših ni na vidiku.
    Aposlutno bi trebalo proširiti ponudu, jer kako će dijete kupiti dres ako ga ne vidi, a sumnjam da roditelji idu u fanshop.
  • Kwedi
    3.8k
    u ovoj cifri je negdje prihod od prodaje artikala u 2017.

    2.614.766,00 kn
  • marcio amoroso
    31.4k

    2018 će biti bar 3 miliona, bar ja imam dojam da više ljudi kupuje.
  • reziser
    5.8k
    Kupovalo bi se i više da je ljudima dostupnije
  • marcio amoroso
    31.4k

    Naravno. Ali evo vidim da njemačka stranica stadionshop nudi neke dinamove artikle i da su neki artikli brzo rasprodani.
  • LovroZG
    1.3k
    Potencijal postoji, samo treba radit nešto s njime. Hrpa ljudi se grozi ideje, al Hajdukov model s jogurtima, japankama i sličnim stvarima je unosan. Pogotovo kad si praktički jedini klub za koji se navija u gradu od skoro milju ljudi, a da ne spominjem ostatak države i dijasporu.

    I definitivno treba neki propisni fanshop napravit u centru. Neš di možeš otić i “opskrbit se”. I turisti bi tad kupovali dresove i suvenire.
  • BluePhone67
    3k
    Bio sam u fun shopu Dinamo minimalno barem 10 puta od kada su ga premjestili i "povecali" u 2 kontenjera.. Mogu reci da radi jako dobro i da ima uvijek ljudi i da se pokazao kao odlican stvar, jedini minus je sto je premalen barem za duplo ako ne i troduplo gdje bi radio jos bolje, a ako pritom nadodamo jako mali i nemastoviti sami odabir asortimana za krajnjeg korisnika vjerujem i siguran sam da tu lezi zlatna koka koju neki ljudi ne znaju odraditi svoj posao za koji su sigurno predobro placeni..
  • 000
    941
    Ipak bi trebalo stvoriti neke preduvjete za ozbiljnije zaživljavanje marketinga.
    Ovo što sada postoji je napredak za stanje prije par godina, i sam marketinški potencijal nije ni zagreban još.
    Da je klub uvjetno rečeno normalan, transparentan, da brine o navijačima, i odaziv bi bio puno veći.
    Sa boljom atmosferom oko kluba, vjerujem da bi firme same dolazile sa idejom da na svoj proizvod stave Dinamov grb. Znači širok asortiman proizvoda u startu.
    Dalje, ovaj shop ispod zapada bi trebao biti samo ''pomoćni'', i trenutni broj artikala bi trebao biti zadovoljavajući.
    Glavni dio posla bi ipak trebao biti na prometnijoj lokaciji u centru grada. Grad je krcat turistima cijelu godinu, a ponuda je nikakva. Dosta sam ih viđao i shopu pod zapadom, pogotovo Koreanaca, i uopće im nije problem izdvojiti veću svotu.
    Netko je rekao da je shop trebao biti uz Maksimirsku u većem prostoru, ali da iz grada nisu imali sluha za tu ideju, što mi isto nije jasno.
    Par stvari sam vidio u Inter sportu, majice i hoodie, a prodavači vele da imaju stalno upite za dresove.
    I na kraju, ono što bih ja volio da vidim je odjeljak sa robom ostalih ZG klubova. Cibona, RK Zagreb, Medvešćak... na jednom mjestu.
    No, da bi se išta ostvarilo, pogledati početak posta.
  • reziser
    5.8k
    dinamo, kao najveci klub s najvecom bazom navijaca, mora imati fun shop u centru grada!
  • Infinity
    14.9k
    Svidja mi se ta ideja da ima odjeljak za ostale ZG klubove. Mogla bi se ostvariti suradnja s njima i da oni uz svoje suvenire imaju i suvenire Dinama. Ne moraju tu biti salice, magneti i slicno, al majice, salovi, dresovi bi bili OK za suradnju. Medvescak je barem prije imao prodaju suvenira na utakmicama, kao i RK u Areni. Tu bi i Dinamo mogao nesto prodati. Mozda i sad prodaju, al nisam bio odavno pa ne znam. Jos RK sad igra domace utakmicr i u drugim gradovima, taman da rasire ponudu po drzavi.
  • Maxhelm
    7
    Čak je lakše doći do bilo čega sa Dinamovim oznakama, tipa ručnik, majice, dresovi itd na moru neg u Zagrebu... U svakom onom malom mjestu, gdje postoje štandovi uz ona šetališta, ima za kupit nekaj od Dinama. Dok ti u Zagrebu nema šansone da, kak ste gore napisali, npr u svim tim ogromnim trgovačkim centrima, naći bilo kaj vezano za Dinamo...Repkine dresove ili za ukrasiti auto npr stalno vidim... Dok di ja npr mogu kupiti zastavice za auto ili ono za retrovizor od Dinama? Nigdje...
    Pa nije ni čudno da danas klinci iz Zg. više znaju o Realu ili Barci nego o Dinamu..
    Treba definitivno ljudima ponuditi tamo gdje se najviše kreću pa ćeš i sa time privući ljude na stadion...
  • Eduardo
    16.8k
    Ja ću se za početak dotaknuti drugačije vrste marketinga, a kasnije ću o drugim stvarima.

    Ovaj klub je godinama sinonim za veliku većinu negativnosti u HR nogometu. Sinonim za malverzacije, pljačku, korupciju, močvaru, sumnjive transakcije, za sukobe s navijačima, za razno razne nepravilnosti kojima se otuđio od navijača. Stoga, ja bih da se klub na svim razinama počne povezivati, a zaista i raditi na promociji pozitivnih vrijednosti kao što je nedavno bilo s darivanjem krvi i ulaznicama za Young Boyse. Pokrenuti akcije koje će građani prepoznati, akcije koje će imati pozitivan odjek u javnosti i medijima. Podržavanje i sudjelovanje u takvim akcijama je dvosmjerna ulica jer kroz njih i Dinamo dobiva šansu za promociju pozitivnih vrijednosti, ali i popravak imidža kluba. Okrenuti se mladima, školarcima gdje bi najbolje i uspješne (učenike odlikaše) povezali s Dinamom i nagradili ih za njihov trud i zalaganje i sl. druge stvari. Tu možda nema zarade ali ima pozitivnog i motivacijskog učinka.

    - npr. DRUŠTVENI AKTIVIZAM - akcije slične onoj koju je imao Medvešćak. Akcija kojom Dinamo i određena firma žele skrenuti pozornost na važnost brige o okolišu kroz društveno odgovorno ponašanje. Znači, tu bi svi profitirali, i Dinamo, i firma suradnik, a i građani tj. navijači. Koga zanimaju detalji nek' Googla 'Medveščak i MakroMikro - Sve pod račun'

    - ODLIČAN, SJEDI 5! - Učenike odlikaše + njihove roditelje nagraditi besplatnim ulazom na utakmicu te im na ulazu darovati šal i grickalice, majicu i sok ili neku sl. kombinaciju... Ili čak sezonsku ulaznicu za novu sezonu (samo za njega/nju), a poneki od tih roditelja bi sigurno došli i pogledati koju utakmicu sa svojim djetetom što znači jedna prodana ulaznica više. Ili da roditelji + brat, sestra dobiju popust na godišnju ulaznicu. Sve što učenik mora je; donijeti u klub potvrdu o identitetu i potvrdu o školskom uspjehu. Akcija obuhvaća školarce od 1. razreda osnovne do 4. razreda srednje škole. Ocjene su ipak ogledalo rada preko kojih se vidi koliko je svaki ponaosob uložio truda u stijecanje novih znanja. Neka vide da se naporan rad i trud isplate i da ako ustraješ možeš biti nagrađen.

    - Uređenje i brendiranje školskih igrališta; npr. kupiš nove golove, mreže ili nešto sl., a na centru krug igrališta ocrtaš u Dinamov grb, kazneni prostor pofarbaš u plavo, ili postaviš nove košarkaške table. Ujedno si djeci koja pohađaju tu školu, omogućio kvalitetnije nastavne aktivnosti na TZK, ali i vannastavne sportske aktivnosti, a i potičeš mlade na bavljenje sportom. Ujedno promoviraš važnost fizičkih aktivnosti za zdravlje i raspoloženje ljudi. To bi sigurno imalo pozitivan odjek u javnosti, a nije neka prevelika investicija.


    Hrpa ljudi se grozi ideje, al Hajdukov model s jogurtima, japankama i sličnim stvarima je unosan.LovroZG

    Da se referiram na ovo. Isto nemam ništa protiv toga, ali u našem slučaju bih to odveo u drugom, odnosno humanitarnom smjeru.

    - 1 KUNA ZA... - isto u suradnji sa nekom firmom, npr. KRAŠ koji na svoje određene proizvode stavlja naš grb i od svakog takvog prodanog proizvoda 1kn se izdvaja za; djecu bez roditelja, za pomoć osobama sa invaliditetom, za bolesnu djecu i sl. Ili umjesto KRAŠ stavi Ožujsko, LEDO, Dukat... Znači, kupiš proizvod s Dinamovim grbom i automatski doniraš kunu u unaprijed određenu svrhu.
  • LovroZG
    1.3k
    Par super ideja, Eduardo. Mislim da si krenuo u dobrom smjeru, definitivno moramo poradit na imidžu.. Samo ovo za jednu kunu mi je malo nategnuto. Kad bi bilo koja tvrtka htjela imat takvu akciju onda im mi ni ne bi trebali. Ta humanitarka bi sama po sebi bila mamac za kupnju njihovih proizvoda pa ne znam kolko bi im se isplatilo još i stavljat klupska obilježja na proizvode. Takvu humanitarku bi mi mogli napravit s ulaznicama. Recimo, za svaku HNL tekmu odabereš neku udrugu kojoj ćeš donirat par kuna od svake ulaznice pa si usput tako povećamo gledanost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.