• Navijač Dinama
    6.8k
    Vječni derbi, ujedno i prvi ove sezone je na rasporedu u nedjelju, sa početkom u 17.30h. Dinamo dočekuje Hajduk, nakon što su ispali od Rijeke u sklopu hrvatskog kupa(3:1), a prije toga savladali Šibenik u gostima u sklopu 1.HNL (1:2). Hajduk dolazi u euforičnom izdanju, nakon što su sa 4:0 pobjedili Istru u HNL-u, plasirali su se i u polufinale hrvatskog kupa, u kojem su izbacili Lokomotivu sa 6:3 u svoju korist. Dinamo će ovu utakmicu voditi novi privremeni trener, Željko Kopić, nakon što je bivši Damir Krznar, podnio ostavku.

    Do danas je odigrano 226 vječna derbija.Dinamo ima 101 pobjedu, Hajduk 70, a 56 susreta je završilo neodlučeno. Dinamo je postigao 325 pogodaka, a Hajduk 255. U Jugoslaviji su odigrana 103 derbija, Dinamo je zabilježio 40 pobjeda, Hajduk 36, dok je 27 utakmica odigrano neodlučeno. Dinamo je postigao 147 pogodaka, a Hajduk 137.

    Od osamostaljenja Hrvatske odigrano je 123 utakmica (uključujući kup, superkup i prvenstvo); Dinamo bilježi 61 pobjedu, Hajduk 34, a 29 je utakmica završilo bez pobjednika. Dinamo je postigao 178 pogodaka, a Hajduk 118.

    Najveću pobjedu ostvario je Hajduk, 0:6 u Zagrebu 3. travnja 1955. godine. Po dva pogotka postigli su hajdukovi igrači Bernard Vukas Bajdo, Joško Vidošević i Sulejman Rebac.

    Najveću pobjedu Dinamo je ostvario 4. prosinca 2013. u četvrtfinalu Kupa kada je s 5:0 porazio Hajduk, a strijelci su bili dva puta Duje Čop te po jednom Šimunić, Fernándes i Halilović.

    Zadnji vječni derbi je odigran 27. siječnja 2021.,a Dinamo je slavio sa 3:1 rezultatom.

    U zadnjem susretu, Hajduk je izašao u sastavu: Kalinić-Lovrencisc,Dmitrov,Elez,Melnjak-Fossati,Atasanov-Livaja,Biuk,Krovinović i Ljubičić

    Koeficijenti su postavljeni na:
    Dinamo 1,75 - Neriješeno 3,50 - Hajduk 4,85
    1. Idete li na utakmicu? (77 votes)
        Da
        79%
        Ne
        21%
    2. Kakav će biti ishod derbija? (77 votes)
        Pobjeda Dinama
        82%
        Bez pobjednika
        16%
        Pobjeda Hajduka
          3%
  • Mališan
    1.7k
    Livaković - Moha Viking Theophile Leovac - Ademi Bulat - Špikić Tolić Ivanušec - Petković
  • seljak86
    2.2k
    Kao što naslovna kaže: NEMA ISPRIKE!

    Poznavajući zagrebačku navijačku scenu i isto takvu scenu općenito u Hrvatskoj, već znamo da ćemo najvjerojatnije biti brojčano nadjačani, ali zato to ne znači da odustajemo i idemo napraviti ono na kaj možemo utjecati, a to je da ih strpamo u džep s navijanjem.
  • dinamo u srcu
    897
    AJMO SVI PURGERI MOJI, OVU NOĆ ZAPJEVAJMO,SA SJEVERA NEK SE ORI ,NAJBOLJI JE DINAMO!

    Ovo pjevušim cijeli dan. Vidimo se na tekmi ekipa.
  • Salva
    2.3k
    Ne mogu uopce zamisliti da netko tko se smatra Dinamovcem u nedjelju ne bude na stadionu. Derbi, i to pogotovo u ovakvoj situaciji gdje je bodovna razlika mala a protivnik nikad “nabrijaniji” mora biti najveca utakmica za svakog od nas. Kakve europe, kakvi West Hamovi, Genkovi i slicno, zivi se za nedjelju i pobjedu nad tovarima.
    Ajmo Dinamo!
  • Nema zaleđa Mikića
    957
    Livaković
    Moharami-KTC-Šutalo-Štefulj
    Ademi-Mišić
    Ivanušec-Tolić-Oršić
    Petković
  • Krizy
    33.6k
    Livaković - Moharrami, Theophile, Lauritsen, Štefulj - Ademi, Mišić - Ivanušec, Tolić, Oršić - Petković

    3:0
  • SAS1987
    13k
    Zapad gore i sjever gore ne idu u prodaju. Zanimljiva odluka jer bi se zapad dolje trebao napuniti ako ne bude kise.
  • reziser
    5.8k
    Sve osim naše pobjede kod mene ne dolazi u obzir, tko kod igrao, mora dat sve od sebe
  • marcio amoroso
    31.4k
    Zanimljivo da u našoj wap grupi 4 od 5 ljudi vidi Štefulja u momčadi.
    Ja mislim da će biti dosta promjena u prvih 11 i ne usuđujem se prognozirati početni sastav.

    Što se tiče igre očekujem maksimalnu borbenost. Igračima je jasno šta nam ovo znači i siguran sam da su svjesni situacije.

    Idemo ih zgaziti u nedjelju :strong:
  • Keyser Soze
    7.8k
    Nažalost očekuje se pljusak cijeli dan, predviđam 2500 dinamovaca na stadionu.
  • NitkoBitan
    10.6k
    801mo8of191j2618.jpg
    Ako je vjerovat prognozi za vrijeme tekme bi trebalo bit samo oblačno.
  • puxigadjurdja
    1.4k
    Nadglasat, pobjedit, razmontirat.
    SVI NA SJEVER
  • vjeko1701
    5.9k
    To ozbiljno kruži okolo naslovnica slobodne "kad će ta nedilja da nabije o dinamo"
  • The Undertaker
    3.7k
    Meni je ovo odlično. Neka se nabrijavaju, pretjeruju, podcjenjuju što više. Mislim da dečkima neće faliti motivacije. Samo treba nalijepiti SD naslovnice u svlačionicu. Kopić treba vratiti ekipu na Bjeličine tvorničke postavke i ne bi trebalo biti problema.
  • Salva
    2.3k
    Di? Ne mogu nac
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.