• Mali Zeus
    9.4k
    Spominje se Zidane koji i ako dođe, a on ne bi sad usred sezone, vjerojatno neće dugo ostati. Ten Hag je navodno jako zainteresiran, ali njega Ajax neće pustiti do ljeta. Rodgers? Ne znam što bih mislio.xavier

    Rodgers bi bila čista katastrofa. Poch mi nije niš specijalno iako bi bio bolja opcija od Rodgersa. Nešto se priča da bi Zidane mogao u PSG a onda bi Poch bio slobodan za United.
    Što se tiče ostalog, da, totalni nedostatak ikakvog plana i vizije. Nisu imali nikakav plan u slučaju da s Oleom ne ide, a naznaka da to neće ići je već bilo puno. Amaterizam teški.
  • agramZ
    2.3k
    romantika serie d..
  • SAS1987
    13.3k
    Sve je spremno za prvi naslov prvaka nakon 1971 :cool: Još 5 utakmica do kraja a Atletico ima 8 bodova prednosti ispred Flamenga.

  • Dudu
    2.6k
    Union Saint-Gilloiseom uvjerljivo prvi u Belgiji sa 7 bodova više od Antwerpa i Bruggea, smatrao se za nekog tko prati nogomet, ali prvi put čujem za ovaj klub :lol:

    Nevjerojatnom klubu iz briselske četvrti Saint-Gilles ovo je prva sezona u prvoj ligi nakon 48 godina i u 15 kola ima čak 11 pobjeda uz impresivnu gol razliku 40:14. :scream:
  • Eduardo
    17.3k
    Ovo je bilo brzo. Lik koji je pogodio Payeta bocom u glavu osuđen je danas na šest mjeseci zatvora te mu je zabranjen i ulazak na stadion Lyona na razdoblje od pet godina.
  • SAS1987
    13.3k
    lik je zaslužio biti kažnjen (iako je po meni kazna prevelika) ali ipak me fascinira kako brzo se može završiti suđenje kada postoji interes.
  • NORTE
    9k
    S obzirom na vrlo učestale nerede na stadionima i napade na igrače Marseillea u zadnja 3 mjeseca nije ni čudno ovo, ako je država bar djelomično uređena može se.
  • Neki tip
    19k


    Evo vam Zanimljivosti & Aktualnosti iz Svijeta Nogometa..

    Royale Union Saint-Gilloise je ove godine iz 2. ušao u 1. belgijsku ligu i nakon 14 kola vodeći je s 5 bodova prednosti pred Club Bruggeom, uz utakmicu više.

    Danas je prebio Charleroi, 5. klub ljestvice koji je do danas imao samo 2 poraza u 13 utakmica, s 4-0.

    (Prčkao sam, zapravo, po Genkovim utakmicama i naletim na ovaj, meni barem, fun fact s vodećom momčadi u Belgiji)

    Premda većina nas jedva da je čula za ovaj klub, oni potkovaniji ili zaljubljeniji u povijest nogometa znat će da je ovo poviješću vrlo bogat i veliki belgijski klub, do 2. svjetskog rata ujedno i najuspješniji s čak 11 naslova!

    Prije 5 dana je ovaj vitalni starac proslavio 124. rođendan, a možda će nekoga zanimati da je to klub iz Brisela..

    Romantičarima je poznat po stadionu.. zvonilo mi je da je netko pisao o tome pa potražih i nađoh:

    Igralo se na Stade Joseph Marien u Bruxellesu, jedan od najljlepših na kojem sam bio. Ali kužim što ih je zbunilo. Na vrhu je brijega, među kućama i stvarno se s ulice, na prvu, nikad ne bi reklo da je tu stadion. Pogotovo s obzirom da je s druge strane stadiona park. Ali unutra se u "zlatnim" godinama Uniona znalo natiskati i do 25.000 ljudi
    — Mr Blue

    Izgleda da zlatne godine nisu zauvijek nestale. :)

    Meni je ovo baš baš zanimljivo, a vi kako vam drago.. :)
    Neki tip sa Zapada
  • Keyser Soze
    8k
    Union Saint-Gilloiseom uvjerljivo prvi u Belgiji sa 7 bodova više od Antwerpa i Bruggea, smatrao se za nekog tko prati nogomet, ali prvi put čujem za ovaj klub :lol:Dudu

    Njih smo izbacili u drugom kolu KVG u sezoni 1962./1963. :wink: :joke:
  • Dudu
    2.6k


    haha nisam upratio ovu objavu, fun facts u svakom slučaju
  • Mali Zeus
    9.4k
    Ja isto ove godine prvi put čuo, a stari i slavni klub u biti. Iako nemaju naslov od 1935. i dalje su treći po broju osvojenih naslova prvaka, iza Anderlechta i Club Bruggea. Kum koji živi tamo je išao na par tekmi i slao mi slike, pravi old school, stari stadion. Na poluvremenu ekipa ide u kućicu po hot dogove i pivu pokraj. Romantika teška. :)
  • Neki tip
    19k
    Na poluvremenu ekipa ide u kućicu po hot dogove i pivu pokraj. Romantika teška.Mali Zeus

    Za to nam iskustvo ne treba potegnuti do Brisela.. :wink: :blush:
  • Mali Zeus
    9.4k
    Za to nam iskustvo ne treba potegnuti do Brisela.. :wink: :blush:Neki tip sa Zapada

    Haha, istina. :grin:
  • Mr Blue
    3.3k
    Kad smo kod Uniona, iskopao sam par starih fotki s moje prve tekme tamo u ožujku 2016. Nakon toga, sljedećih dosta mjeseci sam proveo gotovo svaki vikend na njihovoj utakmici jer je doživljaj nogometa potpuno drugačiji od svega na što smo mi naviknuti. Tad su bili drugoligaši i uspjeli su izboriti opstanak u drugoj ligi, ali jedva. Tad je bila i druga uprava na čelu kluba i apsolutno nitko od navijača nije vjerovao da će za njihovih života klub biti ponovno u poziciji za osvajanje naslova prvaka. Možda da će igrati prvu ligu, ali sve iznad toga je bio SF. Ljudi s kojima sam u kontaktu još uvijek ne mogu vjerovat da se ovo stvarno događa. Uglavnom...

    Prve dvije fotke prikazuju stadion iz vana, čisto da dobijete dojam koliko su zgrade 'odmah tu'. Stadion je živo tkivo kvarta, iako se sam stadion ne nalazi u četvrti Saint-Gilloise, već u Forestu. Nogomet na stranu, definitivno je riječ o jednoj od najvećih turističkih atrakcija u Bruxellesu. Kao i Maksimir, stadion je s druge strane naslonjen na veliki park.
    krvwybl2u2rqknqk.jpg
    4pwi3zu6a3qy18xd.jpg

    Fotka ispod je 'navijačka' tribina. Kakvu je vidite tu na fotki, takva je i danas, a takva je bila i prije 100 godina. Osim ovih ograda, naravno, no to je to.
    s5kjowsqkvrf6ty3.jpg

    Pogled na teren i glavnu tribinu (naš zapad) sa stajanja. Taj njihov 'zapad' je također stajanje, samo što su umjesto betona postavljene drvene klupe. Svako nekoliko ih farbaju i održavaju, ali tribina je i dalje u svom originalnom izdanju iz vremena gradnje. Koliko vidite, teren je tad bio u rangu naših trećeligaša. Bilo je ružno vrijeme i blata je bilo do koljena. Igrali su protiv davljenika Coxyda i utakmica je završila 0:0. Nakon utakmice izbila je čarka između igrača i navijača nezadovoljnih bodom. Ne pričam baš francuski, ali po gestikulacijama igrača moglo se razaznati: "ajde vi igrajte po ovakvom terenu pa recite nešto..." Na kraju su ipak ispraćeni pljeskom.
    jac9h3myk0xmfs25.jpg

    I bonus fotka jer se spominjalo na drugim temama - jedan od dva ulaza na stadion. Bio sam dva puta kad je stadion bio pun k'o šipak i uvjeravam vas da je protočnost ljudi uz normalan pregled redara jedno 2 do 3 puta brža nego na Maksimiru. Nikad nisam čekao više od 10 minuta na ulaz (a puno sam i rekao), bez obzira na gužvu.
    3vjsivjg0nktyi90.jpg

    Mogao bih o Unionu još dosta, nevjerojatan klub s bogatom povješću, ali kao što sam rekao ranije, svim svojima sam već dosadio koliko već dugo tupim o ovome... Dinamo se spominje odmah na ulazu u 'Clubhouse', ustvari klupski pub ispod glavne tribine. Navedeni su rezultati iz KVG-a i pobjeda Dinama nakon 3. utakmice... :wink:
  • xavier
    11.1k


    4pwi3zu6a3qy18xd.jpg

    Po ovoj slici stvarno nikad ne bih rekao da je samo koji metar dalje tribina nogometnog stadiona :blush:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.