• Krizy
    35.5k
    U drugome kolu Konferencijske lige Dinamo će po prvi puta europsku utakmicu igrati protiv kosovarskog kluba.

    FC BALLKANI

    Ballkani je klub iz Suve Reke, gradića s oko 10 tisuća stanovnika, koji inače igra na stadionu od oko 2000 mjesta (500 sjedećih), koji je u svojoj drugoj europskoj sezoni izborio i drugi ulazak u skupine Konferencijske lige. Time su prošle sezone postali prvi klub s Kosova koji je izborio skupine nekog europskog natjecanja.

    Prošle godine bili su posljednji u grupi s praškom Slavijom, Clujom i Sivassporom.

    S obzirom na to da njihov stadion ne ispunjava UEFA kriterije, čak niti za Konferencijsku ligu, europske utakmice igraju na stadionu Fadil Vokrri u Prištini.

    No, igrači i navijači Ballkanija mogu slaviti jer je završen projekt za novi stadion u gradu.
    Radi se o stadionu četvrte UEFA kategorije kapaciteta 17 tisuća gledatelja, a za početak izgradnje čeka se potvrda Ministarstva sporta.

    No, pitanje je jeli stadion s tolikim kapacitetom potreban gradu u kojem s okolicom živi oko 60 tisuća ljudi?

    Vrijednost momčadi je 5.43 milijuna eura prema Transfermarktu, što je oko 15 puta jeftinije od Dinama (79.80), a najviše vrijedi Emërllahu (550 tisuća) pa Dellova (450 tisuća) te Limaj (350 tisuća).

    Najskuplje plaćenja pojačanja u povijesti kluba su Hamidi (75 tisuća), Gripshi (60 tisuća) i Jashanica (40 tisuća), dok su najskuplje prodaje Rrahmani (600 tisuća), Krasniqi i Korenica (po 200 tisuća).

    Prosjek godina momčadi je 24.8
    U momčadi je 6 igrača s 30+ godina, 6 od 25 do 29 godina te 18 do 24 godine.
    Imaju 3 reprezentativca i 12 stranih igrača, od kojih su većina zapravo igrači porijeklom s Kosova ali iz drugih država. Pravi stranci su po jedan Alžirac i Bjelokošćanin.

    U ovoj sezoni najviše minuta su odigrali golman Koliçi, stoper Jashanica i bek Trashi.
    Najbolji strijelci su Gripshi i prodani Korenica s 3 gola te par igrača s 2 gola.
    Najbolji asistenti su Gripshi s 3 te par igrača s jednom asistencijom.
    1. Kakav rezultat očekujete? (123 votes)
        Pobjeda Dinama
        96%
        Neriješeno
          2%
        Pobjeda Ballkanija
          2%
    2. Na kojem mjestu očekujete Dinamo? (123 votes)
        1.
        97%
        2.
          2%
        3.
          0%
        4.
          1%
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    Mislim da cemo protiv Ballkanija igrat u kombiniranom sastavu jer mi nekako nema smisla trositi previse prvotimce u ovako ranoj fazi natjecanja osim ako naravno nesto ne pode po zlu u rezultatskom smislu, predvidam ovakvu postavu:

    Nevistic-Mykha-Bernauer-Sosa-Takuro-Sucic-Halilovic-Misic-Vidovic-Drmic-Emreli
  • Mihaljević
    8k
    Ma kakvo rotiranje? Za Istru na Maksu? Balkani je razina iznad Astane , namučili su Plzen do zadnjih trenutaka , rotiranje samo minimalno.
  • austrijanac
    2.6k
    Pocetne kvote daju na dinamo oko 1.85. Poklon ili ne, procjenite sami.
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    Sve stoji ali ipak mislim da smo mi i iznad Viktorije tako da tu po meni nebi trebalo bit problema ni sa rotiranom postavom.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Nikakve rotacije ne dolaze u obzir. Kao da nije u pitanju pola milijuna eura za pobjedu i doprinos koeficijentu. Prije bih rotirao protiv Istre na Maksimiru nego na vrucem gostovanju na Kosovu. Ali ajmo prvo pobjedit na Poljudu, lakse ce se disat u tom slucaju po pitanju prvenstva.
  • blue heart 72
    1.3k
    Ma koje rotacije, poslije Istre je svejedno reprezentativna stanka, tako da nema šparanja. Još tri pobjede i onda neka se šparaju
  • Georg Koch
    3.4k
    ozbiljno?
    Poklon sv.Nikole
  • peša
    74
    Veliki problem ove utakmice i što može mučiti Dinamo je katastrofalan teren što može uticati na Dinamovu igru. Pogledajte samo sažetke utakmice Rijeka-Djilani, igra se na istom stadionu.
  • LovroZG
    1.3k
    Svoj komentar derbija ću pretočiti u postavu koju priželjkujem na Kosovu. U obzir uzimam i činjenicu da je teren u Prištini sranje.

    Nevistić
    Moharrami Bernauer/Sosa Perić Mihajljičenko
    Mišić Ljubičić
    Menalo Halilović Vidović
    Kulenović
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Igrat će prvi sastav zbog prokletih 500 tisuća eura ali da se mene pita igrali bi:

    Nevistić- Moharrami - Boško - Sosa - Ljubičić - Halilović - Sučić - Baturina - Marin - Menalo - Kulenović

    Čuvao bih za Istru Mišića, Ukrajinca, Bulata, Bernauera, Drmića, Špikića, Perića i ostale.
  • Keyser Soze
    8k
    Sigurno će rotirati, moja očekivanja su:

    Nevistić- Moharrami - Max - Sosa - Mika - Halilović - Sučić - Baturina, Marin - Kaneko - Drmić.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Sutala i Ukrajinca bih postedio zbog problema sa ligamentima.
  • Praskaton
    1.8k
    Ne vjerujem da ce puno rotirat al cak i pod cijenu losijeg rezultata odmorio bi sve kljucne igrace.

    Neva-Moha,Max,Sosa,Mika-Ljubo,Halil,Bulat-Vidovic,Kaneko,Emreli
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Bojim se da će Mišić 100 posto igrati na onoj oranici u Prištini.
  • Zagreb1992
    1.2k
    Nakon ove tekme protiv Hajduka sa prvim sastavom igrati i ići na pobjedu i to je to ..kakvo kalkuliranje ...Jedino kaj bi promjenio je stoperski par
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.