• mali M
    3.4k
    Odlična je anketa! Baš sam i ja protiv tih mlakih "možda" "neznam" "nemam mišljenje". Stava sam da danas u komunikaciji općenito nedostaje jasnoće pa ovakva pitanja budu baš odlična. Na nekima sam se i ja lomio, al se slažem da se kod odluke koja mora bit donešena nema izbjegavanja. Uzmi odgovornost i odluči. Jedino mi je malo za strani domaći trener, piše 50-50 a 103 glasova.. mojne me ljatmu, izvoliš se izjasnit anketo gdje smo prevagnuli :rofl:
  • Zagi
    5k
    Dobro @mali M daj mi neke informacije na temelju kojih imaš čvrsto mišljenje na pitanja:
    1. Selidba nogometne škole u Veslačku bila bi:
    Super
    Bezveze

    2. Dinamo treba napraviti nogometni kamp van Grada.
    Da
    Ne

    Veslačka je bolja/lošija od Makisimira, Veslačka je bolja/lošija od alternativne lokacije?
    Imamo li mogučnost korištenja budućeg HNS kampa u Gorici?

    Osobno nemam pojma, a odgovorit decidirano na takva pitanja bez informacija mi je bacanje novčića i glumljenje generala.
    Na večinu pitanja ću dati decidirane odgovore i mogu ih kako-tako argumentirati ali evo na ta dva bih volio zaokružiti "nemam pojma rista" .
  • The Undertaker
    4k
    Nije toliko pitanje da ili ne odgovora već uvjetni odgovori. SD, po meni, ne treba ako postoji član Uprave zadužen za sportska pitanja. Ako ne postoji, onda treba. Ima još takvih pitanja ali za prvu aproksimaciju je dobro.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Dobro mali M daj mi neke informacije na temelju kojih imaš čvrsto mišljenje na pitanja:Zagi

    Naravno da se u Veslačku može preseliti sutra ako se Medića iseli i naravno da za kamp van grada trebaju godine da se napravi.

    Tako da je vrlo jasno o čemu se radi:

    Da li je lokacija i infrastruktura u Veslačkoj bolja nego trenutna na Hitrec-Kacianu?

    Da li treba napraviti kamp van grada? S obzirom na činjenicu da Osijek ima 7 terena recimo, a Veslačka 4, Hitrec isto tako 4. Zato takvo pitanje. I pitanja nisu u koliziji. Recimo dok se gradi stadion u Maksimiru, Dinamo je s pogonom u Veslačkoj. Da li tamo treba zadržati pogon škole nogometa ili treba biti prostraniji? Prostraniji pretpostavljam neće biti u centru grada.

    Sama činjenica o kampu koji je napravio NK Osijek usmjerava odgovor na pitanje.
  • mali M
    3.4k
    Dobro mali M daj mi neke informacije na temelju kojih imaš čvrsto mišljenje na pitanja:Zagi

    Na oba pitanja ti jednostavno odgovorim: "jer nisam za za rastavljanje dječijih pogona od matičnog kluba". Klince bi zaljepio tabanima za klub i nebi ih odmicao u druge krajeve. Što se tiče preseljenja dok se gradi, to pitanje nije preciziralo. Opet, pitanja su za tvoje mišljenje, nemoraš od svega nauku raditi. Evo ja sam na oba ta odgovorio sa "ne" i vrlo kratko pojasnio zašto je moj stav takav
  • Bosna86
    11.6k
    Dinamo treba imati tijelo koje će definirati dugoročnu sportsku politiku.Mali dioničar

    Gotovo je unisono razmišljanje da Dinamo treba imati tijelo koje će definirati dugoročnu sportsku politiku… Jedno od pitanja koje me jako iznenadilo… Volio bih čuti kako ljudi to zamišljaju… Dođu neke lole i kažu igrati ćemo 451 sljedećih 5 g… Kakvu to strategiju vijeće mudraca može donijeti a da se već sad ne primjenjuje
  • Nino Bule
    11.4k


    Tocnu formaciju ne ali opredjelit se za neki nogometni smjer i u skladu s time pripremat strucni stozer, ne moze ti trener biti netko tko ne preferira pressing, igra srednji blok obranu, i okomit nogomet na tranzicije koji si slozi kadar za to pa kad ga smjenis dovest novog trenera koji igra visoki presing, sto veci posjed lopte, itd., niti ti akademija moze gajit pragmatican nogomet a u seniorskoj selekciji ih ceka nesto suprotno.

    Zapravo vec sad standardizirana praksa skoro svih ozbiljnih europskih klubova(meni najbolji primjer brighton, od odabira trenera sa potterom i de zerbijem do slaganja kadra), kadar je nesto sto u 99% slucajeva nadzivljava trenera i treba slagat oboje u harmoniji da prezive takve smjene, treneri se sve manje uplicu u transfere i mogu imat zelje i pozdrave sto se tice pozicija ali dovođenja moraju nadilazit zelje trenutnog trenera, kod nas je sve stihija i horuk i improviziranje kao standardna praksa umjesto iznimka.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Dođu neke lole i kažu igrati ćemo 451 sljedećih 5 g… Kakvu to strategiju vijeće mudraca može donijeti a da se već sad ne primjenjujeBosna86

    Pa recimo u Ajaxu je bilo velikih svađa u vijeću mudraca, ali rekao bih da u Bayernu to jako dobro funkcionira.

    Uli Hoeneß and Karl-Heinz Rummenigge have shaped the last five decades at FC Bayern more than anyone, first on the pitch and then in the boardroom. For the new book ‘Thank You for 120 Years of Passion’ to mark the club’s anniversary, the pair speak in a double interview about the history and values of our club.

    https://fcbayern.com/en/news/2020/02/karl-heinz-rummenigge-and-uli-hoeness-interviewed-thanks-for-120-years-of-passion

    U zadnje vrijeme svi se sprdaju sa Zajecom, ali ja bih ga volio vidjeti u klubu. Bobana bi voljeli imati svi, pa imao ga je i Milan, ali njemu je lakše delegirati u Dinamu nego se uključiti direktno.
  • LovroZG
    1.3k
    Dinamo mora razmišljati dugoročno i imati strategiju. Al ne treba nam za to neko posebno vijeće. Imamo trenera, sportskog direktora ili sličnu poziciju i voditelja škole. Oni sam trebaju sjest i razradit strategiju prema kojoj će, zajedno sa svojim pomoćnicima, vodit svoje segmente. Ne treba komplicirat.
  • The Undertaker
    4k
    Gotovo je unisono razmišljanje da Dinamo treba imati tijelo koje će definirati dugoročnu sportsku politiku…Bosna86

    To tijelo je IO. Samo je pitanje koliko je operativno sa 11 članova.
  • Jaro
    5.5k
    pa nemre se IO sastavljen od ekonomista, obrtnika i kojecega dogovarati o sportskoj politici.
    Sportski sektor (kakav god) treba imati odredjen proracun i slobodne ruke.
    Klub treba imati slozen skauting, omladinsku skolu, sportskog direktora... Voditelji tih svih sportskih podsektora bi trebali slagati sportsku politiku. Prema svemu tome bi se trebao birati trener prve momcadi, te treneri mladih kategorija. Trener moue traziti tip igraca - a ovaj sportski dio mi moze ponuditi ili igraca iz omladinskog pogona takvog tipa ako postoji spreman ili listu imena s trzista, a ovaj odabrati.
    Nemre svaki trener dovlaciti svoje - nije ovo ni Rijeka ni Zrinjski ni Slaven.
  • The Undertaker
    4k
    Sve što si napisao je u domeni operativne organizacije kluba što je posao Uprave. Posao IO je da Upravi da okvire i ciljeve i da nadzire realizaciju tih ciljeva vodeći se širim interesima kluba a ne jednom ili dvije sezone. IO je najbliže funkciji koju u privatnim firmama obavlja vlasnik.
    Drugi je par rukava sam sastav IO i što ja mislim da je skup 11 ljudi panel za diskusiju a ne operativno klupsko tijelo.
  • Pop corn
    5k
    Zanimljivo je gledati ove rezultate. Jedino me muči mali uzorak (cca 120 ljudi).
    Možda prijedlog da se napravi i šire malo, možda oglasi link preko društvenih mreža Zone.... Dobra je anketa ipak
  • Eduardo
    17.5k
    S obzirom na to da je @Mali dioničar na prethodnoj stranici napisao ovo nisam siguran da mu je ciljana publika ekipa s društvenih mreža, posebno ne s Instagrama gdje prevladava nešto mlađa populacija. Samo razmišljam naglas pa nek me slobodno ispravi ako griješim.

    Zona Dinamo je bez ikakve dileme najkompetentnija i najinformiranija zajednica Dinamovih navijača. Stvari koje se ovdje raspravljaju i razmišljanja koja se razmjenjuju čine sve ostale razgovore s poznanicima na temu Dinama banalnima.
  • Majki2111
    2.6k
    Morala je biti 3. opcija: Nisam dovoljno informiran o navedenom pitanju...

    Jedno pitanje sam glasa shodno kakva je trenutna situacija... Ne mora značiti da će tako biti uvijek.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.