• Mali Zeus
    9.6k
    Ak ne dobijemo u nedjelju niš ovo jučer ne znači. Ne bi bilo prvi put nažalost da nakon dobre predstave, a za vrijeme profe ih je bilo na prste jedne ruke odmah u drugoj tekmi odigramo za k.
    Prva moguća greška koju bi mogao napraviti je da vrati Zagorca na gol.

    Plus kaj Max apsolutno zaslužuje više prilika, jučer je igrao samo zato jer nismo imali s kim, a valjda je skužio da mu nemre Živković početi takvu tekmu.
  • mali M
    3.5k
    Ma momci slavio sam i ja jučer kao djete. Ali opet, Plavac možeš mi pojasniti što je taktički odigrao bolje nego inače. Ne kako je izgledalo to, nego što je napravio da možemo reć to je napravio bolje? Po meni su ga opet izvukli igrači za koje svi mi tvrdimo da moraju igrati. Sastavio je momčad bez teretnog Ademija, stavio napokon obrambenog koji zna sa loptom i to je već donjelo rezultat. Igrali smo koliko nam je Betis dopustio, nisu oni baš mačiji kašalj. Samo nam je pokazao kakav je populist i demagog u HNL-u gdje mu Max nije dovoljno dobar, a koga god drugog stavi primamo svako kolo kao na traci. Dobro je netko rekao, Max rasterećuje Mišića pa i Mišić odma bolje izgleda. Bravo Jakiru za pobjedu kao djelu pobjedničke momčadi, ali postavljanje momčadi mu je prisilno kao što je bilo i sa Kanekom, Perkovićem... Vidjet ćemo populista kako će se postaviti sa Varaždinom... Mene najviše živcira što lik nema prvih 11
  • Captain America
    13.8k
    S obzirom da kad god se Jakiru zaprijetilo otkazom, on je uspješno rješavao iduće utakmice, ne bi bilo loše zaprijetit mu da nakon idućeg kiksa leti. Možda bi zaredao s 15 do kraja :sweat:
  • Mali Zeus
    9.6k
    Igrali smo koliko nam je Betis dopustiomali M

    Rekao bih da je bilo baš obrnuto.
  • mali M
    3.5k
    Rekao bih da je bilo baš obrnuto.Mali Zeus

    Ma nisam mislio omalovažiti Dinamo, daleko od toga, samo hoću reć da nije da smo ih izdominirali nego je bila poštena borba. Pa pogledaj broj udaraca po golu i u okvir, posjed itd...
  • Mali Zeus
    9.6k
    Ma nisam mislio omalovažiti Dinamo, daleko od toga, samo hoću reć da nije da smo ih izdominirali nego je bila poštena borba. Pa pogledaj broj udaraca po golu i u okvir, posjed itd...mali M

    Pa naravno da ih nismo izdominirali, takva je bila tekma, igrali smo čvrsto u obrani i što bude u napadu i u tom pogledu smo bili dosta dobri.
  • Peškaman
    2.6k
    Zanimljivo kako je Jakirović isključivo krivac za X s Lokomotivom ali su zato igrači isključivo zaslužni za pobjedu nad Betisom :D
    Postoji raspodjela i krivnje i zasluga.
  • Plavo Srce
    97
    Kao prvo, bravo za pobjedu! I to poprilično zasluženu! Betis je više napadao, to smo očekivali, ali niti u jednom trenu nisam osjetio paniku u obrani. U tranziciji smo bili vrlo dobri, čak i izvrsni, u napadu smo mogli biti bolji, ali na kraju nas je nagradila sreća tim penalom...

    Za sve one koje ste čitali moju dugačku kritiku postave igre i odabira igrača protiv Lokomotive, a i za one koji nisu - ova pobjeda protiv Betisa potvrđuje većinu onoga što sam tamo napisao:

    Dinamo mora imati barem dva tehnički izvrsna kreativna igrača u postavi - time dobiva na prohodnosti i cijela momčad prodiše. Pa dajte razmislite još jednom - ići protiv Lokomotive sa Sučićem na zadnjem veznom a Mišićem na prednjem veznom, a protiv ofanzivnog Betisa s Bulatom, to ponovno potvrđuje kako je ta odluka za meč protiv Lokosa bila posve pogrešna.

    Uglavnom, zašto smo jučer igrali jedan od najboljih mečeva od zadnjih tridesetak?

    Zato jer je Mišič na svojoj prirodnoj poziciji i nije se petljao u prednju trećinu. Radio je ono što radi jako dobro. Nije kvario napad izletima naprijed.

    Zato jer je Baturina dobio partnera kakvog treba --- još jednog španera koji omogućuje da tranzicija bude brža. Da lopta ide okomotije kada to treba, da dupli pasevi idu brže, da lopte na krila idu brže. To sa Sučićem nije moguće.

    Zato jer je Bernauer u paru s Theophilom odigrao (iznenađujuće?) izvrsno, a posebno je bio dobar u prijenosu lopte prema naprijed.

    Zato jer je Petković opet imao dobar dan. On je jedan od najvećiih misterija nogometa svih vremena. Kad se probudi na pravu nogu, može što hoće, kad se ne probudi, piši propalo. Ali, šalu na stranu, to ima veze i s tim je li se Dinamo igra nogometa (kao sinoć), to mu paše ili pak siluje neke napade glavom u zid. To ga živcira i onda se počne tuči i izgubi se. On je najbolji kada je Dinamo lepršav.

    Zato jer je Nevistić bio onakav kakvim ga pamtimo. On mora biti broj 1 i točka.

    i NARAVNO, da se ne lažemo, Dinamu mnogo mnogo više odgovara kada se netko želi nadigravati i kada se ne brani. Naš problem nisu napadačke momčadi, nego one koje se brane polubunkerom, a onda idu u kontru.

    Tko me brine? Hoxa mi je jučer jako ličio na Kastratija u doba Dinama. Ako nema čistu loptu na širokom prostoru, neće ništa sam izboriti. Sve što može će zbrljati. A ako dobije loptu, ide kao muha bez glave, uopće nije svjestan igrača oko sebe. S njim treba jako raditi, to je problem u glavi!

    I samo još jedan detaljčić, ali ga treba uočiti- jeste vidjeli kako su neutralizirali Kaneka? Jako ga volim i hvalim ga uvijek, ali mislim da je njemu ovaj meč velika velika lekcija. U HNL možeš što hoćeš, ali za klasu iznad trebaš ipak smisliti i ponešto više. Bio je dobar, ali mislim da se malo zamislio nakon meča.

    Da zaključim, treba čestitati svima da smo na travnjak izašli visoko uzdignute glave. A kada se tako uđe u meč, najčešće se iz njega tako i izađe - kao pobjednik!

    NADAM SE svom snagom da nećemo na Varaždin krenuti s defenzivnom vezom, jer bum se već na početku meča upucal!
  • Neron53
    292
    Jel to frajer izjavio da je ovo prva pobjeda u gostima ikada protiv klubova iz liga petice????
  • plavac173
    2.6k
    Ali opet, Plavac možeš mi pojasniti što je taktički odigrao bolje nego inačemali M

    Kazem postavio je dobro, mozes 'birati' hoces se povuc i igrat na kontre ali po primljenoj lopti da se sto brze rijesavamo iste odnosno na preskakanje igre (a bas za takvo nesto imamo Petkovica), mozes birati postavit se muski i napadat i sta bude bude, pukovnik ili pokojnik, a mozes se postaviti defanzivnije, igrati na kontre i po primljenoj odnosno osvojenoj lopti smiriti igru, umrtviti Betis jer to nama odgovara odnosno puno vise njima neodgovara nego sto nama odgovara, a to smo i radili sinoc. Sakrili smo im loptu i bez srljanja gradili kakve takve napada. Takodjer dobro su stojali na terenu, nisu plivali i onda smo natjerali Betis da kruze terenom bez ikakvih sansi za neku kombinatoriku u blizini gola.
  • nemapredaje
    1.9k


    U knockout utakmicama.
  • plavac173
    2.6k
    Jel to frajer izjavio da je ovo prva pobjeda u gostima ikada protiv klubova iz liga petice????Neron53

    Tko? Ne znam jel mislis na forumasa ili Jakira. Ako je za trenera onda nije, rekao je da je prva na Spanjolskom tlu.
  • Neron53
    292
    Onda su mediji krivo interpretirali
  • Neron53
    292
    ..Nisam znao da je ovo prva pobjeda Dinama na gostovanju u Europi protiv neke momčadi iz Lige petice. Pošto mi u Hrvatskoj volimo povijest, pa nek smo i mi ušli u povijest", rekao je trener

    eto ipak je
  • nemapredaje
    1.9k


    A sada vidim da nije ni ovo što sam ja napisao točno.

    Pobijedili smo Bayern prije 50-ak godina.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.