• Doktor Kunić
    2.5k
    ako ništa nek stave bedzeve na obične, al mislim da se tu pita nešto i brend koji im daje sve
  • The Undertaker
    4.1k
    Ovo je Dinamova službena odjeća. Ili mislite da Mirko nosi trenerku kad ide na sprovode. Očito je tako po protokolu.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.1k
    neka se dogovore onda...uglavnom da ne ulazimo u daljnju "raspravu" tko hoce neka shvati poantu mog upisa
    XQgbcRx.jpg
  • miro
    3.2k
    Klub renomea Dinama mora imati odijela za ovakve prigode. Ovo ispada seljački
  • Jaro
    5.7k
    Onaj dolazak na Cicin sprovod je bio uzas tak da me, nazalost, ovo uopce nije ubolo u oko.
  • badjibadara
    1.7k
    Klub renomea Dinama mora imati odijela za ovakve prigode. Ovo ispada seljačkimiro

    Ne samo za ovakve prigode, nego i za europska gostovanja, te shop verziju za nas civile, po mogućnosti kompletna linija domaćeg proizvođača.
  • marcio amoroso
    32.5k
    @Jaro
    Komentar je izbrisan i sljedeće uvrede zaslužuju ban. Ne sviđa se on skoro nikome, ali ovo nije mjesto gdje ćemo ga psovati i vrijeđati.
  • austrijanac
    2.7k

    Covjek se igra sa zdravim razumom. Nije mi jasno zasto nije procitao clanak prije objavljivanja.

    Nema igraca za 5 milja, ali pekari s Kosova (bez uvrede ikome) su bolji jer su nas nadtrcali.
    Onda to usporedi sa utakmicom izmedu 60. i 80. repke na svijetu.
    Kakva trkacka ekipa? Kakve rakete?
    Nije ti ovo Grbavica i poljana pa tehnika nije bitna, nego tko vise pretrci.

    Sam sebe ubija iz recenice u recenicu.
  • Jaro
    5.7k
    gledam i trazim njegov profil al ocito nisu azurirali stranicu https://ak-dinamo.hr/category/o-klubu/treneri/
  • Mali dioničar
    14.3k
    Želio bih se na ovoj temi osvrnuti na najnoviji jakirizam o "raketama" koje su potrebne Dinamu. Čisto da vidimo kako razmišlja osoba koja se očigledno uživila u ulogu konstruktora novog Dinama i koji su kriteriji kojima će se voditi.

    Kao dugogodišnjem pratitelju nogometa najviše me smetaju stereoptipi i predrasude.

    Jedna od tih je "ne može igrati jer je spor". Naravno ne pričamo o generalnom kriteriju za biti spor nego za kriterij nogometaša. Prije 30 godina mi je tako jedan trener, a čiji je sin (slučajno) bio visok, a tehnički manjkav slavodobitnmo rekao "tko neće imati 180 cm neće moći igrati nogomet". 30 godina nakon te izjave imamo najboljeg Hrvata svih vremena Modrića, imamo Messija, imamo Xavija, imamo Iniestu, imamo Aguera i mislim da ne treba dalje od toga. Ovaj jakirizam o raketama mi liči na tu izjavu.

    Da je Jakir birao da li bi u Dinamu igrao Petković? Da li je Petković raketa? Da li je Petkovićev doprinos Dinamu golem?

    Da je Jakir birao da li bi u Dinamu igrao Ademi? Da li je Ademi raketa? Da li je Adenmijev doprinos Dinamu golem?

    Da je Jakir birao da li bi Ćorluka bio igrač? Vjerojatno bi ga otpisao u juniorima jer nije raketa.

    Današnji nogomet prepun je dokaza da je kombinacija taktičke inteligencije i uklapanja u ekipu uz vrhunsku tehniku koja se podrazumijeva dovoljno da igrač igra na vrhunskom nivou, a pri tome nije nužno da istrči 100 metara za 11 sekundi.

    Recimo naš Kovačić je poznat kao izuzetno brz igrač. Naravno da je Kova vrhunski igrač i usporedbama ga ne želim omalovažiti kao igrača, ali činjenica je iako je brži od Modrića nije tog Modrića uspio istisnuti iz Reala niti iz reprezentacije, dapače u obje situacije je (opravdano) u Modrićevoj sjeni. Dapače, u reprezentaciji je bio i jest konsenzus da su Brozović, Modrić i Rakitić najbolja vezna linija koju je Hrvatska ikad imala. Samo kad se prisjetimo utakmica tipa Island u Rusiji kad je na nogoama bržeg Kovačića zamijenio vidljivo sporiji Rakitić, a igra nam je dobila na smislu i okomitosti. A Kova se ni u realu nije uspio nametnuti prije Kroosa koji je u odnosu na Kovu spor ko magla.

    Ako gledamo nogomet globalno imamo Fabregasa koji je igrao na vrhunskoj razini u Arsenalu, Barceloni i Španjolskoj, imamo Gundogana koji usprkos nebrzini osvaja sve živo na klupskoj razini u Cityju, a imamo i Busquetsa koji je vjerojatno najbolji zadnji vezni svih vremena, a malo je reći da nije brz.

    I najekstremniji primjer mi je možda Pique koji je igrao stopera i to na onom golemom terenu Barcelone i to visoko na centru, ali je njegova inteligencija i kompaktnost ekipe ne samo omogućavala da imaju sporog stopera nego im je bio poželjniji spori stoper koji zna igrati nego recimo netko brži tipa Lovren, a koji ima oskudnu tehniku za taj nivo i stil igre.

    Ako probam sa kontra logikom, jel zbilja jedna raketa kakav je nedvojbeno Kastrati potrebna Dinamu? Gdje je ta tanka linija koja će odrediti tko jest za Dinamo, a tko nije? Sigurno postoji cijeli niz kriterija, a moje je dubooko mišljenje da je potrebno imati izvrsnu tehniku, fenomenalno razumijevanje nogometne igre, imati socijalnu inteligenciju funkcioniranja u grupi, a nakon toga možemo pričati o tome da li je netko brz ili spor. U startu je jasno da netko tko je generalno spor ne može igrati nogomet pa ne znam kako uopće jedan ozbiljan trener može toliko banalizirati temu da izvali rečenicu da su potrebni brzi igrači "rakete". To je na nivou da je potrebno da igrač zna igrati loptom i lijevom i desnom nogom.

    Iz svega viđenog zadnjih par mjeseci sve mi se čini da je Jakir baš raketa tipa Kastrati. Na prvu ti izgleda da može biti koristan zbog energije koju nosi, a kad zagrebeš ispod površine vidiš da šupljiji od ementalera.
  • Klenx
    4.1k
    Jedina raketa koja tu dolazi u obzir je ona na koju će se posjesti mostarsku blefersku neznalicu i ispaliti u pm.
  • wolfgang14
    1.1k


    Ja sam to protumačio kao da želi dovesti brze igrače koji više odgovaraju tom "modernom" nogometu. Vjerojatno želi imati obje vrste igrača i ja osobno mislim da je to čist ok jer stvarno trebaju ti igrači koji mogu na snagu prevagnuti utakmicu. Tako da ne mislim da on želi SAMO "rakete" u momčadi, želi oboje vjerojatno (bar se nadam).
  • Droljo
    5.1k
    Bila bi dobro da koja raketica pogodi tribine našeg stadiona ako je moguće...
  • OsamŠest
    2.6k
    Možda je samo indirektno poručio da Rakitić dolazi.. :grin:
  • wolfgang14
    1.1k
    Beljo je danas došao u maksimir, nek Jakir zahalta Belju sad i nek mu stavi bubu u uho. Iako ne znam više šta da mislim o toj ideji Belje u dinamu. Čitam na sve strane da je Beljo lijen i da nema baš dobru radnu etiku.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.