• Infinity
    15.2k
    Ja bi s tim sistemom izlazio svaki dan po dva puta :lol: :lol: :lol:
  • Majki2111
    2.6k
    Pa slobodno :grin:
  • Ero
    933
    prije bi rekao da ti lupetaš, različiti su totalno naglasci.. Pogotovo u Hercegovini a dodje sve u 30 km.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Cesto je izlazak u kafic ako radi produzeno puno bolji nego izlazak u diskoteku, a tamo ti je u pravilu cajka. I nemojmo se lagati da bi ljudi isli vise u diskoteku koja pusta rock, dance i slicno, jer bi onda i postojao takav objekat, a folkoteke bi propale. Sigurno da bi takav objekat imao svoju klijantelu, al je upitno koliko je to isplativo. Cajka je zicer svima. Na cajkama ljudi piju, pare se trose. Pusti se neka dance pjesma, tko ce pit uz to, svi plesu sto je i logicno, al gazda od toga nema ekonomsku racunicu. Nitko ne drzi ugostiteljski objekat jer mu je to cool, nego da zaradi neki kes.Infinity

    Upravo to, zarada je najbitniji dio.
    Što se rocka tiče,puno ljudi ovdje sluša i voli slušat takvu muziku , oni koji su skloni motorima, motorista kod nas ima jako puno.

    I svi se uz te motore osjećaju nekako rokerski punkerski, pa ih ta muzika i najviše privlači od svih. Stil oblačenja i sve ostalo.

    Ali što sam htio da kažem,najviše se cajke slušaju, ali, tko sam ja da itkome sudim što će slušali, samo znam da ti isti mene i bilo koga drugog koji slšamo gore pomenute izvođače: Orkestar, Zabranjeno,Opću, Štulića, Dvornika ili nekog 10-.. jednostavno drukčije gledaju na to sve.

    Aj ne lupetaj, naglasak imaš sigurno jednak kao i komšije.Kwedi

    Morat ću u off otići, ali gledaj ovako, da , imam. Ali isti kao komšije u gradu(Hrvati), komšije bošnjaci pričaju baš drukčije nego mi. Na selima također, malte ne , svako selo u općini, ima svoj naglasak.
    Dok recimo na okolni srbi, imaju dosta sličan naglasak bošnjacima, ali oper razlikovit od našeg.

    Ako ne vjeruješ, dođi pa se uvjeri, ja ću te provest po mjestima. :smile:
  • Infinity
    15.2k
    Pa slobodno :grin:Majki-Papi2111

    Jest da mogu. Platim pice sebi i jos 3-4 osobe i to mi je eto vec 10tak KM, vec preslo tvojih 30kn. Dobro, nakon toga mogu popiti 3-4 pica na racun ovih sto su sa mnom i sto sam im platio i ide opet moj red ili treba bjezat kuci, ali mi nije izlazak da nakon 3-4 pica odem kuci.

    Blago se tebi s dvocifrenim kunama, ja kad poludim ode trocifreno u markama :yikes:

    prije bi rekao da ti lupetaš, različiti su totalno naglasci.. Pogotovo u Hercegovini a dodje sve u 30 km.Ero

    Mozda naglasci jesu razliciti, tj. jesu sigurno, ali neki srbin iz recimo Orasja sigurno ne prica razlicito od hrvata ili bosnjaka iz istog tog Orasja. Barem taj govor nije vidno razlicit.

    Hvala Bogu pa znam hrpu ljudi iz raznih mjesta i znam ih raznih nacionalnosti. Evo primjer Zenice gdje svi pricaju na Ć, kao i onaj kraj gore prema Kresevu. Nema tvrdog Č, nebitno jel ga izgovara hrvat ili bosnjak.

    Ako ce Navijacu netko nesto reci, reci ce mu iz kojeg je mjesta, uvijek moze biti neki Srboslav iz Orasja.

    Nisam izlazio u Derventu i Bijeljinu, ali sam se znao domaci Doboja. Ako je situacija ista onda Navijac puno propusta :rofl:
  • Navijač Dinama
    7.4k
    upravo to, kako i kod vas dole u Hercegovini, tako i kod nas na sjeveru, tako je vjerujem i u sr.Bosni.

    @Kwedi pa tebi kao purgeru, zar isto zvuče neki random pravi purger i netko tko je tu rođen a roditelji mu nisu uopće iz Zagreba i okolice.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Srboslav iz Orasja.Infinity

    Sva sreća pa kod nas nema srboslava. :wink:
  • Infinity
    15.2k
    Morat ću u off otići, ali gledaj ovako, da , imam. Ali isti kao komšije u gradu(Hrvati), komšije bošnjaci pričaju baš drukčije nego mi. Na selima također, malte ne , svako selo u općini, ima svoj naglasak.
    Dok recimo na okolni srbi, imaju dosta sličan naglasak bošnjacima, ali oper razlikovit od našeg.

    Ako ne vjeruješ, dođi pa se uvjeri, ja ću te provest po mjestima. :smile:
    Navijač Dinama

    Radim skoro svaki dan s ljudima iz tog gore kraja i moram reci da ovo nisam primijetio.

    Radim s ljudima iz svih dijelova BiH i cesto pri recimo prvom pozivu znam otprilike iz kojeg kraja me osoba s druge strane zove, ali nikad ne mozes znati jel Ivan, Jovo ili Mujo. Mogu jedino ako gledam jel 063, 061 ili 065. Uz ove nove mreze ni to ne pomaze.
  • Majki2111
    2.6k
    Blago se tebi s dvocifrenim kunama, ja kad poludim ode trocifreno u markama :yikes:Infinity

    To ti je povoljnost kad piješ, a piješ samo radler cedevitu ili mineralnu, i nikad u životu se nisi napio. Bar nešto... :sweat:
  • Majki2111
    2.6k
    randomNavijač Dinama

    Nasumično, eh :groan: :shade: :vomit:

    Pravi purger ima prrgerski naglasak, a oni kojima obitelj nije odavde možda ima drugačiji naglasak, ali nije to pravilo. Ima ljhudi koji imaju naglasak purgerski, a obitelj mu nije odavde.
  • Infinity
    15.2k
    To ti je povoljnost kad piješ, a piješ samo radler cedevitu ili mineralnu, i nikad u životu se nisi napio. Bar nešto... :sweat:Majki-Papi2111

    Znam nekad voziti i ne piti pa popijem 15 Jana za noc. U svakom slucaju ne mogu uzeti jednu, cuclat cijelu noc i ne pocastiti drustvo s kojim cu provesti barem sest sati tu noc. Pa u tih sest sati trebam barem sest pica, a i to ne znam kako razuvuci svako na sat vremena, pa makar to bila voda. I opet, mozda bih mogao da imam mira i da sjedim u cosku cijelu noc.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    a dobro, ja sam napisao kako su stvari kod nas gore, da se razlikuje u naglasku bošnjak i hrvat, čak i hrvat iz grada i hrvat sa sela ima tu i tamo razlika, hrvat na selu više zvuči kao dalmoš :scream: .

    Ti znaš za svoj kraj, tako i @Ero za tamo dole.
    Možda stvarno imaju različite naglaske osobe iz Čtiluka, Gruda,Ljubuškog, Širokog.. i ne znam ti otkud već..
  • Majki2111
    2.6k
    Kako ne? Ja sam u stanju odbiti piće iako svi oko mene piju. Ili samo jedan radler piti više sati...
  • Navijač Dinama
    7.4k
    ali mi nije izlazak da nakon 3-4 pica odem kuci.Infinity

    To ti je više obilazak da vidiš kakve raje ima u izl. Nego da si izašao jer si izašao :lol:

    Kod nas ako izlazis u najmanju ruku to treba 30 maraka, 120kuna.
  • Infinity
    15.2k
    a dobro, ja sam napisao kako su stvari kod nas gore, da se razlikuje u naglasku bošnjak i hrvat, čak i hrvat iz grada i hrvat sa sela ima tu i tamo razlika, hrvat na selu više zvuči kao dalmoš :scream: .Navijač Dinama

    Upravo ti o tome pricam. Hrvat iz jednog sela zvuci drugacije nego hrvat iz drugog sela. Tu kod mene je recimo grad pola-pola i jednako zvuci i hrvat i bosnjak i srbin. Ima par okolnih naselja koja su izmijesana i ljudi takodjer isto zvuce, ali svi vuku na taj gradski govor. Naravno da sela udaljena 20km od grada zvuce drugacije i naravno da ces znati da je to bosnjak ako je to selo etnicki cisto. Al nekome sa strane je teze za skontati te razlike u recimo jednoj opcini s obzirom da su svi slicni i samo neki lokalci mogu vidjeti razlike, jer su ipak tu svaki dan. Ja i moj susjed bosnjak pricamo isto.

    Kako ne? Ja sam u stanju odbiti piće iako svi oko mene piju. Ili samo jedan radler piti više sati...Majki-Papi2111

    Pa mogu i ja odbiti ako mi je casa puna. A piti jedno pice vise sati, nema sanse. Tko ce piti toplo? Odvratno mi je to, pogotovo ako je rijec o pivu.

    To ti je više obilazak da vidiš kakve raje ima u izl. Nego da si izašao jer si izašao :lol:

    Kod nas ako izlazis u najmanju ruku to treba 30 maraka, 120kuna.
    Navijač Dinama

    Na onoj mamurnoj kavi nedjeljom ostavim 20KM jer kad sjednes nitko se vise ne moze pomjerit pa se kuci ne ide tek tako :rofl:

    Sto se tice tih 30KM. Sve zavisi u kojem sam kaficu i sta pijem, kao i sta pije drustvo. Recimo pelin u jednom kaficu je 1KM i ako svi piju to onda svima bude dosta po 30KM, od litrice se taman podmiris :rofl: Al ako pocnemo svi s pivom koja je 2.5KM, pa odes u disko gdje je 3.5KM, tu vec trebas 30KM samo za zagrijavanje, a da ne pricam o tome da znamo izmisljat neka sranja odmah na pocetku, pogotovo ako ide mijesanje pa to postane cirkus bez kraja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.