• Bosna86
    11.6k
    hahaahahhs a sta da ti odgovorim na ovo.... Većina ljudi ga vise zna po onom yt clipu gdje je razvaljen nego po muzici
  • Neki tip
    19.4k
    pa da, ali ta većina ni poslije smrti neće najednom počet cijenit lik ili barem djelo..
  • Kwedi
    3.8k
    Kad smo kod podcijenjenosti, Stublić i Film su po meni toliko podcijenjeni u odnosu na ono kaj je snimljeno. Dakle kompletan opus osim možda Zone sumraka koja je osobno malo slabija. Koliko nevjerojatnih pjesama ima, a da nikad nit su bili hitovi nit se izvode na koncertima.

    I plus govorimo o liku koji preko 25 godina nije snimio pjesmu

    Edit: i tu ne mislim ko floskulu jer su neke pjesme vezane uz Dinamo pa ono Jura, Boysi bla već zaista mislim da je daleko najpodcijenjeniji izvođač u odnosu na repertoar
  • Neki tip
    19.4k
    sad mi pada na pamet da si ipak dosta mlađi od mene.. moja ga generacija pamti iz Majki, pola razreda ih je slušalo i voljelo. Nije mi/nam Bare neko neotkriveno blago koje rulja ne prepoznaje.. Bare radi fantastične stvari i ljudi koje ja znam - to znaju. A opća većina ionak nikad nije, pogotovo ne sad kad rock sluša valjda manje od 10% mladih, prepoznavala to kaj radi.. i čisto sumnjam da će odjednom "skužit" jednom kad ga ne bude.
  • Bosna86
    11.6k
    Ja mu predvidjam sudbinu Dine Dvornika... Kad umre spasti će mu stigma narkomana i redikula i smatrati ga će se čovjek ispred vremena
  • Neki tip
    19.4k
    a moguće :confused:
  • marcio amoroso
    32.5k
    https://youtu.be/UrGS_6_HglU

    Cura je imala epileptične napade dok je bila dijete, snimila pjesmu o tome. Meni je pjesma ušla u uho, a volim kad pjesma ima priču.
  • Gelipter
    3.5k
    @Neki tip sa Zapada Nemaju tu veze toliko godine. Čovjek ili ima ukusa (koji se naravno mora i odgajati) ili nema. Jbg teško je očekivati da će kvalitetnu glazbu slušati jako velik broj ljudi. Uz svu emotivnu vezanost uz određene druge izvođače Bare i Majke su ako gledamo hrvatski rock barem poslijeratni najjači rock bend. Čovjek koji je sigurno najistinskije pretočio svoju životnu priču odličnim i beskompromisnim tekstovima i interpretacijom te uz pratnju genijalanog benda. Ekipa koja ocjenjuje bend samo prema biografijama članova benda za mene su teški idioti jer ne kuže glazbu pa se love za ono kaj mogu pročitati u novinama, a i pritom valjda rješavaju vlastite frustracije rugajući se. Uz Majke su tu negdje još sigurno kojoti i pipsi, ali na drugi način. Od novovalnih izvođača osobno najviše volim već spomenuti podcijenjeni Film, Haustor, Prljavce s Bogovićem i naravno Azru kaj vjerojatno i nije neko čudo.
  • Bosna86
    11.6k
    https://m.youtube.com/watch?v=lwDx6BKu9Jg kad smo već kod pipsa, ova live izvedba mi je top topova

    Nikad nisam razumio kako npr Fosili imaju veću popularnost od Filma u Zagrebu ili Plavi orkestar od Divljih Jagoda u Bosni... Ta dva benda su mi preteča današnjeg smeća koje se pusta.... Naravno puno,puno bolji su od ovog danas, ali općenito mi ima 15-20 grupa koji su bolji od njih
  • Kwedi
    3.8k
    Različiti žanrovi
  • Gelipter
    3.5k
    @Bosna86 Je je odlična izvedba. Kad si se već vratio na Pipse oni su mi svakak ak bi morao birati najdraži hrvatski bend trećeg tisućljeća. Ljubav je počela kad sam ko mali dobio kazetu prvog albuma Shimpoo Pimpoo jasno je zbog koje pjesme. Ripper je fakat genijalan tekstopisac, kao izvođač je stvarno napredovao kroz godine, a nije se prodao u glazbenom smislu. Pipsi bi po meni trebali ući u lektire u budućnosti hehe.
    Kaj se tiče Fosila i sličnih sastava kak je rekao Kwedi to su različiti žanrovi. Komercijala za šire mase. Svaki proizvod ima svog kupca. Nekad se na Fosile u eri rocka gotovo gledalo kao na šund, a danas kad se vidi kaj ekipa sluša Fosili postaju klasik. Fosili ipak imaju tu emocionalnu odrednicu povezanosti nekih pjesama s Dinamom i tolko su ukorijenjene pa svakak čovjeku bude drago kad čuje neke njihove pjesme iako inače ne sluša taj žanr.
  • Neki tip
    19.4k
    Nemaju tu veze toliko godine. Čovjek ili ima ukusa (koji se naravno mora i odgajati) ili nema.Gelipter

    Ostatak posta bih ti mogao i potpisati, ali mislim da se ovdje nismo posve razumjeli. Moje spominjanje godina nema veze s više ili manje ukusa za glazbu, nego s tezom da je Bare neprepoznat.. pa sam zato spomenuo razdoblje u kojem sam ja glazbeno "odrastao" (druga polovica 90tih), kada Bare nije bio neka neotkrivena avangarda i totalna alternativa, nego se Majke slušalo među puno širom mlađom populacijom no što se rock uopće pa onda i Bareta sluša danas. Nisu Majke naravno nikad dijelile publiku s Lepom Brenom, samo velim da reći da slušaš Majke nije bilo nimalo čudno ni u "šminkerskim" krugovima srednjoškolaca.

    Naravno, narodnjaci su se tada tek probijali u "pravo javnosti" (slušali su se dosta masovno, ali ipak još s dozom srama i skrivanja), a dance koji je vladao prvom polovicom 90tih i koji smo mi rođeni početkom 80tih slušali svi tamo potkraj osnovnjaka, u drugoj polovici je lagano gubio zamah. Rat je završio, dance pomalo jenjao, a narodnjaci još nisu posve buknuli i tada se nekako otvorio malo širi prostor za Majke. I rock glazbu općenito.. Nikad nisu postali mainstream, ali daleko od neprepoznatih marginalaca.

    Danas je među mlađom populacijom, koliko ja vidim, slušanje rocka nešto ko slušanje klasične glazbe.. neki respekt za ono što ne kužiš, ali ti stariji pričaju da vrijedi i - potpuna nezainteresiranost.
  • Gelipter
    3.5k
    @Neki tip sa Zapada Ma jasno, tad su Majke bile gotovo mainstream, kaj iz današnjeg konteksta zvuči neobično. Danas se dost ekipe srami možda priznati da sluša rock nažalost, a ovi ćirilični autotunirani užasi postaju mainstream. Ipak, opet mislim da situacija nije toliko loša koliko se možda želi prikazati i s time se još više po meni stvara kult cajki. Pederski mi je sam tak priznati da su cajke pobijedile i ići linijom manjeg otpora. Da zaključim poznatom mudrom izrekom: "Ko sluša cajku hebemo mu majku!"
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Danas je među mlađom populacijom, koliko ja vidim, slušanje rocka nešto ko slušanje klasične glazbeNeki tip sa Zapada

    Upravo tako, kao član mlađe populacije, tvrdim da je tako,barem u mojem društvu.
  • Majki2111
    2.6k
    Zašto? Nezz točno kolko imaš godina. Al kod moje genracije se niko nebi začudio ako slušaš rock ili klasiku. Dapače više ljudi je čak znalo reč da voli poslušat klasiku među kojima sam i ja. Nisam stekao takav dojam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.