• Jaro
    5.8k
    čitam jutros SNYovitssa

    To smece samo za potpalu moze sluziti
  • EastsideZg
    173
    Ja sam popizdio kad je glavom gurnio loptu Matkovicu, u akciji koja je skoro završila crvenim. Osim toga, korektna tekma.
  • DiddyGuela
    1k


    Jucer se bas vidilo kako Max i KTC vise u obrani. Matkovic i Mierez su ih terorizirali sa puno trke i duela, nisu im dozvolili predahnuti.

    Ako zelimo konkurirati u Europi, novi stoperski par pod obavezno. Max je dobar ali mu fali motorike i duel igra a to je nesto na cemu nogomet na visokom nivou pociva.
  • Jaro
    5.8k
    Max i KTC vise u obrani. Matkovic i Mierez su ih terorizirali sa puno trke i duela, nisu im dozvolili predahnuti.DiddyGuela

    Teror cijelu tekmu i uspjeli uputiti 2 udarca iz 16m - rekao bih da je stoperski par odradio dobar posao..
  • Ludovic IX
    5.8k
    Odlično su igrali. Nama je vezni red bio problem. Ne obrana. Zato je brodić i iziso
  • DiddyGuela
    1k


    Kazem, dovoljno dobar za ovu razinu natjecanja i rang protivnika kao sto je NKOS.

    Ovo je bila beta test za ono sto nas ceka u Europi ako zelimo konkurirati. Puno trke i igre 1na1 u kojoj se mi jucer bas i nismo nametnuli a to pogotovo vrijedi za stopere.
  • Jaro
    5.8k
    pa ne ocekujes da ce se stoperi nametat trkom i igrom 1na1 protivniku. Njihova prvenstvena zadaca je reakcija. Jucer (kao i svaki put kad je Ademi igrao ove sezone) je sto Misic nema partnera u vezi ni u konstrukciji napada ni u defenzivnom bloku.
  • Ludovic IX
    5.8k
    Krivo gledaš. Stoperi su da zaustave protivnika što su i napravili. Nisu svi gvardijol da mogu potegnut 30 m i dodat veznom ali i ktc i bernauer su takvi stoperi koji to znaju napraviti. U prvom poluvremenu je falio sucic pored mišića jer naši vezni nisu dovoljno dolazili po loptu već je bilo previše ispucavanja koja su završavale uzimanjem lopte od strane osijeka.

    Ja nekad neznam što bi očekujete od naših stopera. Da ne primaml golove? Pa sad su napokon stabilizirali i ne primamo golove.

    Da nemaju grešaka? Igrali bi onda u real Madridu a i njihovi stoperi ne igraju bezgresno

    Da odlaze u napad i zabijaju 10 golova po sezoni? Kad je zadnji nas stopwr zabio više od 10 golova u sezoni, mi smo igrali ligu za bedaka.
  • DiddyGuela
    1k
    Ukratko - smatrate da je nas stoperski par dovoljno dobar da bi konkurirali u Europi, EL primarno?

    To je bila poanta mojeg upisa. Smatram da nam za iskorak iduce sezone prije svega treba bolji stoperski par, iako to nije jedina pozicija koja nam je tanka.

    Pod iskorak mislim EL/CL i malo laksi put kroz HNL iduce sezone.
  • Ludovic IX
    5.8k
    Sutala ne možemo imati uz ktc-a. A recimo peric-ktc su svojevremeno bili najbolji stoperski par EL.

    Da li bi htio igrača kvalitete j.sutala ? Pa naravno da bi ali di ju naći? Kad bi uboli još jednog ktc-a to bi jackpot bio
  • Marley
    1k
    Smijesno je prozivati obrambene igrace, zato sto netko drugi ne odradi kak spada... kad bi SVI obavljali svoj dio posla redovito, a ne da svako malo pisemo "vezni red ne postoji...", "steka nam realizacija..."... onda iskreno, da, smatram da bi nas stoperski par bio dovoljno dobar i za HNL i za Europu.

    Meni osobno je J. Sutalo nikad prezaljen igrac, ali sto je, tu je. Svejedno mislim da nam je obrana zadnje vrijeme dovoljno jaka, na celu sa Nevisticem, a i stoperima, pa cak i bekovima.

    Ja priznajem dozu subjektivnosti, a Max mi je postao jedan od najdrazih igraca. Ali svejedno ova novinarska sranja nemaju bas neko uporiste. Citam i dalje sve te clanke i portale jbg, ali ih je zato bas poseban gust nekad popljuvati u komentarima :rofl:

    Maxime :clap:
  • Izet Hajrović
    1.1k
    Prvo i osnovno, je li moguće očekivati da igrač od 1.5 mil. zamijeni u potpunosti igrača od 20 mil.? Teško, ali Bernauer je to uspio donekle. Traži mu se dlaka u jajetu, a ja jučer nisam vidio neke tragične pogreške kao u nekim prethodnim utakmicama, mnoge je situacije rješavao pragmatično, a zatvorio je Matkovića u potpunosti te Miereza u nekoliko navrata. Obrana se igra timski i kada imaš dva napadača koji praktički ne igraju obranu i Baturina kojemu defanziva nije jača strana te još dodaš Vidovića na lijevom wing-beku, onda se dogodi da nas Osijek i Rijeka pojedu u sredini terena i prelagano dolaze do zadnje trećine gdje ipak ne mogu probiti zadnji blok. Formacija ne određuje koliko napadački momčad planira igrati, stvar je u igračima koje se stavlja na određene pozicije. Ajmo se vratiti na 4-2-3-1 pa da lijevog beka igra pravi lijevi bek koji je pokazao da je opasan u napadu, neka stopere igraju stoperi, neka desnog beka igra desni bek, neka dva zadnja vezna budu Mišić i Sučić, neka krila igraju krila i neka u špici bude Petković uz Baturinu na desetki. Svaka čast Kulenoviću i Brodiću, ali oni nisu kvaliteta za prvu špicu Dinama da samostalno igraju tu poziciju. Zabili su neke prevažne golove ove sezone, ali neka oni budu tu zlu ne trebalo kao 2. ili 3. opcija.
  • Keyser Soze
    8.3k
    Odličan protiv Betisa kad je krenuo njegov uzlet, spasio je gol na Poljudu kad smo krenuli sa serijom pobjeda. Ja sam jako zadovoljan s njim, možda ne bi trebao biti prvi stoper u narednoj sezoni, ali za rotaciju i više nego dobar, lagano iznosimo loptu iz zadnje linije s njim.
  • Orc123
    5.5k
    Vise ne citam ni Germanijak, ni SN jer ti likove tocno znaju sta napisati kako bi potpirili losu atmosferu i kaj najgore izmisljaju samo radi klikova. Olivari izmislja stalno i trazi senzacionalne naslove a Nicota stampa te clanke ko da je na normu i pise gluposti. Oni ne mogu Maxa i Kaneka vidjeti ni na slici a kamoli u igri jer ih je doveo Simic i tako da ne pojedu govno jer su srali od pocetka po njima. I jedan i drugi su im se vec do sad toliko puta istovarili u usta da i vise nista ne odigraju dovoljno je. Max je neizostavni clan prvih 11...sad zamislite da imamo 2 stopera ala KTC, Peric i slicni koji nikad ne riskiraju u pasu....igra nam bi izgledala taman isto kako smo izgledali na jesen kad nismo loptom mogli izac iz 16m.....ne ocekujem od takvih antitalenata da to vide jer su cijepljeni od nogometa i objektivnosti. Te likove ne citam vise. Moze jedino Tironi, Mati i Ledinski! Ostalo 0! Max jucer jako dobar. Kad smo presli u 4 iza obrana je dobila na sigurnosti jer su bekovi pokrili sa veznima vise terena....u 352 su 1 na 1 i jedan trenutak nepaznje je dovoljan da se zezne pogotovo jer dinamo visoko napada. Jedan stoper nam je neophodan ali ne zato jer su ovi losi nego oni koji sjede na klupi ne donose kvalitetu i upitnog su zdravlja. Max je igracki i karakterno top!
  • Mlađi referent
    11k
    Meni se čini da mnogi ne mogu prihvatit da su pogrešno procijenili Maxa pa sad mu svaku grešku množe puta 3, a svaki dobar potez umanjuju za pola da bi ispali u pravu

    Prva mu je sezona, sve oko njegove prilagodbe je odrađeno stihijski, došao je s niže razine, upao je u vrlo teškom trenutku za klub kad je pritisak bio neviđen, i na kraju dao svoj obol stabilizaciji obrane i preokretu sezone. Uz nekog top partnera u obrani vjerujem da bi i njemu bilo lakše. Na kraju, za 1.5 milje eura možda nisi dobio stopera za LP, ali si dobio za razinu gdje igraš najveći broj utakmica i gdje ti je imperativ uspjeha. Donosi jedan vrlo koristan skillset, povremeno zna on bit dirigent obrane (jučer u prvom poluvremenu negdje oko 20minute je on taj koji Theu objašnjava da se krivo pozicionira na trenutke).. sve u svemu, dobra prva sezona
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.