• vjeko1701
    6k
    Ja se naravno pridružujem željama...al i tamo realno više šanse imaju oni za nešto nego Bačka Topola u EL i Čukarički u KL koji ni u pretkolima nisu ostvarili nijednu pobjedu. K tome im sve sve dijeli na 5.
  • Krizy
    38.2k
    Još sam stavio prvo 3 pa maknuo i napisao 2.
    Neka dobiju teške grupe i ostani na ovoj jednoj pobjedi. Dijeli im se na 5 klubova pa će dosta pasti sigurno
  • Infinity
    15.4k
    Zvezdana ce u trecu jakosnu skupinu i mislim da ce mozda i uzeti poneki bod. Izgledaju odlicno, 4/4 uz 16:1 u prvenstvu. Volio bih da dobiju tesku skupinu, mada oni i u takvim uspiju ubrati neki bod.

    TSC i Cukaricki ce tesko zajedno skupiti tri boda. Bit ce u jedni i drugi u cetvrtom sesiru i vjerojatno ih ceka provod poput ovoga veceras. Za Partizan u ovakvom stanju je i bolje da sad ispadne. Ocekivao sam da nece proci dalje, ali da ce gore dobiti pet komada bas i nisam.

    U narednu sezonu ulaze opet s odlicne 11. pozicije, ali su za sezonu 25/26 vec 13., tj. gleda se tablica s kraja ove sezone i izgledno je da ce zavrsiti ispod 15. pozicije. Uzimajuci u obzir razliku bodova na tablici i kakve predstave ocekujem od strane njih i konkurencije, mislim da ce zavrsiti 17.

    Iako je za njih to bolan pad, kad bi HNL zavrsio 17. bilo bi nam top.
  • vjeko1701
    6k
    Dobro, to je sad godina-dvije. Njima dugoročno najviše ovisi o tome kaj će biti s Partizanom. Ako je pred njima sad period a-la Hajduk zadnje desetljeće i ako im se ne pojavi neka Rijeka u vidu Bačke Topole, jako brzo bi mogli biti susjedi na tablici a možda i oboje ispod top 20.

    Njima je ova sezona prva "meč lopta" za stabilizaciju u top 15. Po našem receptu, baš im se sad drugi najjačo adut skoro pa raspao. Tako da po svemu sudeći, bit će jako slaba. Ako iduće ne naprave ništa bolje, mislim da im slijedi jak pad. Sad je samo pitanje dal Čukarički i Topola mogu nešto iz ovih grupa pa da iduće imaju bolje momčadi.

    Njima je jedino Zvezda u dobroj pozticiji jer ako postanu prvaci, imaju iduće sezone garantiranih 40M+ kaj im sigurno pokriva skoro sve minuse koje su nabrali ovih godina.
  • Infinity
    15.4k
    Cukaricki je Lokomotiva. Klub bez navijaca i ikakvog pritiska, ali s dobrom infrastrukturom i skolom. Savrsena formula za bezbrizno prodavanje najboljih igraca bez imalo razmisljanja o rezultatu. Oni sigurno nece biti nista bolji, eventualno ce svoje igrace prodati malo skuplje.

    TSC mozda nesto i ulozi, ali nisu ni oni dovoljno ambiciozni, mada od Cuke ambiciozniji sigurno jesu. Svejedno to na kraju nece biti ekipa koja iz cetvrtog sesira Europa lige nesto moze, iako od oduce godine sesiri nece znaciti bas nista, tj. klupski koeficijent ce imati znacaj samo u kvalifikacijama.
  • vjeko1701
    6k
    Znam, zato kažem, Ne vjerujem da će dobiti nekog ozbiiljnijeg van duopola Zvezda-Partizan...al možda im se nešto i potrefi.

    Njima doslovce cijela liga ovisi o Partizanu kaj bi i kod nas bilo da nam ovisi o Hajduku da nema Rijeke. Šteta da mi nismo iskoritili neke šanse jer da nas trenutno zamjeniš, ja garantiram da Osijek, Rijeka i Hajduk rade bolje rezultate od trenutno Partizana, Čukaričkog, Topole i Vojvodine.

    Kaj je uopće njima s Partizanom? Kolke su šanse da im je ovo malo dugoročniji pad?
  • Infinity
    15.4k
    Kaj je uopće njima s Partizanom? Kolke su šanse da im je ovo malo dugoročniji pad?vjeko1701

    Nema para i nema rezultata, pa je doslo do raskola izmedju FK i SD. Javna je tajna da je drzava u FK postavila covjeka koji ce FK drzati ispod Zvezde, ali je jasno da ce se oko kluba kad tad okupiti dovoljno ljudi koji ga vole i koji to ne mogu gledati, a mislim da je u ovom slucaju SD htjelo postaviti druge ljude na pozicije u FK, ali su se ovi poslusnici pobunili.

    Zvezda grabi drzavnu lovu, oni nista, jos Vucko zabrinuto prica o tom klubu i kako mu treba pomoci, kao da mu je stalo. Ovi su na kraju napustili SD koje ih je tuzilo i zabranilo im koristenje imena, grba i stadiona, mada su se iz FK na to oglusili. Sad traju podmetanja, FK radi neke sanacije na stadionu, ali u tom smjeru da remeti rad drugih klubova. Mijenjali su teren, pa su usput unistili atletsku stazu. I sam stadion je u teskom raspadu, prostorije prokisnjavaju, a jedno vrijeme su bili i bez struje zbog neplacenih racuna. Sve u svemu, pratio sam povrsno, a dojam mi je takav da ih ceka duzi period teskih vremena. Eventualno da netko Vucicu pokaze UEFA tablicu koeficijenata i prilozi pricu da bi bilo dobro da Partizan isto igra Ligu prvaka ili barem Europa ligu i da bi Srbija uz jake blizance i eventualno jos jedan solidan klub bila liga top 10 u Europi. Takav je bolesnik da bi im osobno donio pare u torbi i doveo pet ljudi sposobnih da u tri dana okrenu situaciju. Ali mislim da ni od toga nista, mozda do neke promjene vlasti.

    Oni su po meni gotovi, ispast ce iz prvih 15 brzo, a nova briga ce nam biti Norveska i Izrael. I jedni i drugi su vec skupili lijepih bodova, a nece biti iznenadjenje ako u grupi Norveska bude imala tri, a Izrael dva predstavnika. Po jednog imaju sigurnog, za Izrael bi nakon 4-1 nad Celjom rekao da imaju i dva sigurna. Norvezani imaju dva remija s gostovanja, minimalno ce jedan proci dalje.

    Tri u grupi ce imati i Ceska, vrlo lako moguce i Danska, kao i Ukrajina. Grci ce imati cetiri. To je od prije poznata ekipa s kojom vodimo bitku i uz Norvesku i Izrael ne vidim nacina kako na kraju sezone biti ispred barem jedne od tih sest liga. Sreca pa da od ovih ispod nitko nije znacajnije potegao ove sezone, pa mislim da ce HNL na kraju zadrzati svoju 20. poziciju, ali ce razlika izmedju 20. i 19. biti ogromna.
  • vjeko1701
    6k
    Ma meni je za nas jasno da smo prikovani između 18 i 22 na neko vrijeme skroz dok se se krene sa 2-3 kluba u skupinama redovito. Više ni ne gajim neke nade u top 15. To je nažalost zatvorena priča na neko vrijeme.

    Ako je ovo istina oko Partizana, onda zbilja ispada tipična srpska posla. Umjesto da dodaju gas i malo ulože u dva solidna europska kluba, oni si unište klub dva kluba koji ih je i doveo ovako visoko. Kad klepnu ispod top 15, sami pali, sami se ubili.

    Mi pak imamo sreće da nema Rusa inače bi top 22 ove sezone bilo gotovo pa izgubljeno, Ovako još ima neke nade. Kada bi barem Rijeka preko nekih penala prošla ove francuze, onda bi već mogli pričati o nečemu. Dinamo u rekostrukciji jednostavno ne može sam držati ligu iznad 20.
  • Jurki
    9.4k
    Dinamo u rekostrukciji jednostavno ne može sam držati ligu iznad 20vjeko1701

    Pomirio sam se s tim da cemo se jos dugi, dugi niz godinama drndati po pretkolima. I to od pocetka srpnja.
  • Ludovic IX
    5.9k
    Lakše će držat u el ili ecl nego u lp. Mi bildamo koeficijent u el, lp nas baca nazad..a kakvi god bili , mi ćemo prezimiti ove godine
  • Infinity
    15.4k
    Pomirio sam se s tim da cemo se jos dugi, dugi niz godinama drndati po pretkolima. I to od pocetka srpnjaJurki

    Nije ni najmanje nerealno da idemo direktno u grupu Lige prvaka.

    UEFA nas je dovela u poziciju da ovisimo sami o sebi po tom pitanju, a ne samo o ligi.

    Trebamo sjajnu sezonu, naravno i titulu prvaka i igrat cemo tu Ligu prvaka bez kvalifikacija. Nece biti lako, ali nije nemoguce.
  • nemapredaje
    2.1k


    Kaj nije priča da ovisimo o tome hoće li Šahtar biti prvak Ukrajine?
  • Neki tip
    19.6k
    iako od oduce godine sesiri nece znaciti bas nista, tj. klupski koeficijent ce imati znacaj samo u kvalifikacijama.Infinity

    Možeš ovo pojasniti malo?
  • Jaro
    5.9k
    meni takodjer nije jasno, pa opet ces pomocu sesira odredjivati protivnike s kojima igras... po dva iz svakoga ili kako vec?
  • Infinity
    15.4k
    Kaj nije priča da ovisimo o tome hoće li Šahtar biti prvak Ukrajine?nemapredaje

    Dva kluba iz kvalifikacija mogu ici u grupe, tj. od nula do dva, sve ovisi tko je osvojio LP i EL. Jedan moze biti Shakhtar, drugi mozemo biti mi. Kad kazem da ovisimo sami o sebi to onda znaci da mozemo i tog Shakhtara preteci na ljestvici i da budemo u kvalifikacijama broj jedan, a ne dva.

    Možeš ovo pojasniti malo?Neki tip

    Bit ce cetiri sesira i dalje, ali s obzirom da se broj utakmica dize sa sest na osam onda ces te dodatne dvije utakmice igrati protiv ekipa iz svog sesira. Bit ce nebitno jesi li prvi ili zadnji sesir, sa svima igras. Prva dva pota su i inace elitna uz par iznimki, a treci i cetvrti bas i ne uz isto tako par iznimki. Neki Bayern bi u prvom ili drugom sesiru do sad imao sigurne dvije top utakmice s ekipom iz prvog ili drugog sesira, a ovako ce imati cetiri. To na kraju i jest jedini razlog zasto se igra protiv ekipa iz istog ranga. Elita zeli igrati s elitom, jer je tu lova.

    Povrsno sam sve preletio, al koliko sam shvatio, bit ce osam utakmica rasporedjenih na deset kola. To je vjerojatno zbog lakseg rasporedjivanja utakmica koje privlace vecu gledanost.

    I da se nadovezem jos malo. ECL ce imati sest utakmica i bit ce takmicenje u koje je koeficijent ipak bitan. LP i EL ce imati po osam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.