• Infinity
    15.2k
    Ispadat ce favoriti i u EL, pa ce se naci u KL. Sigurno da ce pot4 biti teski skart, jer ce u takmicenje upadati pet prvaka kroz kvalifikacije za KL. Ovdje gore su ti to TNS, Sarajevo, Zalgiris, Dinamo Tbilisi i Flora. To su klubovi od kojih se ocekuje ispadanje u drugom pretkolu LP. Ne zaboravi da smo mi visili od Ludogoretsa u drugom pretkolu LP, a da je recimo RBS ispao od Dudelangea u toj fazi, Celtic od Ferencvarosa i da u svim tim projekcijama se onda onaj tko je ispao vodi kao nositelj u trecem pretkolu EL i kao nenositelj u play offu.

    Svi oni koji ispadnu u prvom pretkolu LP nece ni igrati drugo pretkolo EL, nego ce ici u KL direktno. Neki Maccabi ili Buducnost nas mogu nekom ludom (ne)srecom namuciti i otjerati u KL gdje bi mi vjerojatno dosli do grupne faze. I takvih slucajeva ce biti.

    Koliko favorita ispada iz LP i EL? Pogotovo ce ih EL zaobici sad kada ce tu biti 16 klubova manje. Svi oni ce zavrsiti u KL. Od ovih pet levata poput TNS, Sarajevo, Zalgiris, Dinamo Tbilisi i Flora ce se istisnuti jedan ili dva, jer ce vamo prerano fasovati Dinamo, Rangers, Steaua, Olympiacos...

    Takmicenje nece biti ultra zanimljivo, al nece biti ni toliko lose. Sto se tice jedne grupe iz projekcije. Atalanta, PAOK, Sparta i Brondby zvuci kao jako dobra grupa i za EL. Ja se osobno nadam da u pot4 nece biti nitko poput Brondbya, da ce biti sto veci levati i da ce HNL nabijati koeficijent. Dok se pobjedjuje meni je zanimljivo.
  • LovroZG
    1.3k
    Mogu se stvari i ovako postavit. EL je smanjena s 48 na 32 kluba baš zato da bude atraktivno natjecanje s boljim klubovima i boljim nogometom. 16 klubova koji su ostali bez mjesta u EL je "namireno" mjestima u KL i tu je još dodano 16 mjesta za neke nove klubove jer UEFA kao brine o nogometu i manjim klubovima. Dio od tih 16 mjesta ide za prvake iz slabijih saveza, a dio za klubove poput Rijeke i Osijeka.

    Ak uzmemo u obzir da bi drugo europsko natjecanje sljedeće sezone trebalo bit kvalitetnije od drugog europskog natjecanja prijašnjih sezona, skroz je očekivano da treće po jačini europsko natjecanje neće biti na razini dosadašnje EL. To bi bilo neprirodno i sigurno klubovi poput RIjeke i Osijeka u tom slučaju ne bi imali lakše protivnike u kvalifikacijama nego šta bi ih sad trebali imat.

    U svakom slučaju, kog neće zanimat buranija iz KL, imat će kvalitetniju EL tako da ne vidim potrebu za ovim žalopojkama. Bit će za svakog ponešto, ipak će ubuduće četvrtci imat osam tekmi više. :smile:
  • Dudu
    2.6k
    Žalopojka je u smislu hrvatskog nogometa i ostalih klubova, ja svakako ne mislim gledat i treće europsko takmičenje, jer nemam baš toliko vremena. Osim ako Dinamo ne ispadne do tu, onda otpada EL :D
  • marcio amoroso
    32.1k
    Meni je smiješno da se mi sprdamo sa natjecanjem.
    Hrvatska je u zadnjih deset godina osim Dinama u grupnoj fazi nekog natjecanja imala 3 puta Rijeku u EL. Ostali nijednom. Taj Osijek nije nikada ušao u grupu,
    Gorica nula, tovarija nakon sinjskog dijamanta nula, nitko ništa.
    Pa nek brate osvoje ovo smiješno natjecanje ako je tako lagano.
  • Infinity
    15.2k
    Po meni EL nece biti nista kvalitetnija nego sto je do sad bila. Mislim da ce razina ostati ista. EL ce ostati bez Basela, PAOK-a, Partizana kao drugih klubova u svojoj ligi, ostat ce bez trecih klubova Turske, Austrije, Nizozemske. Po meni ti klubovi nisu nista slabiji u odnosu na LASK, Maribor, Sheriff, Legiju, Malmo, Steauu, Ferencvaros koji se prema projekciji ocekuju da udju u EL kao nositelji u play offu iste.

    EL ce ostati bez 16 klubova, ali ce iz iste ispasti prosarano drustvo, a ne skart.

    CSKA Sofija, Lech Poznan, HBS, Slovan Liberec, Milan, Granada, Tottenham i PSV su ove sezone igrali EL, a da je od ove sezone bio novi sistem takmicenja oni uopce ne bi igrali ni kvalifikacije za EL. A to uopce nisu lose ekipe.
  • Infinity
    15.2k
    Zanimljivost. Jucer je Tottenham izbacio Brentforda iz Liga kupa. Brentford je prije te utakmice cetiri kola u nizu izbacivao prvoligasa. U tri kola nisu cak primili ni gol. Kako su krenuli mislio sam da ce otici do kraja.
  • deda
    27.7k
    Bilić ode u Kinu. :monkey:
  • NORTE
    9k
    Brentford je prije te utakmice cetiri kola u nizu izbacivao prvoligasa. U tri kola nisu cak primili ni gol. Kako su krenuli mislio sam da ce otici do kraja.Infinity

    Brentford je ipak i dalje samo drugoligaš.
  • deda
    27.7k
    Rebić korona, ne igra danas protiv Juvea
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Rebić korona, ne igra danas protiv Juveadeda

    Jedni i drugi bez par dobrih igrač

    Kod Milana nema Ibre,Bennacera, Tonalia, Rebić.

    Kod Juvea nema Cuardada, Alex Sandra, Chiese i Dybale
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Napadač belgijskog Royal Antwerpa, Didier Lamkel Ze, došao je na trening u dresu rivalskog Anderlechta, jer je na taj način pokušao natjerati čelnike kluba da ga puste u Panathinaikos.

    Zaštitari ga nisu htjeli pustiti unutra.

    jmo9g0azfwkjuxb1.jpg
  • NORTE
    9k

    Kakav kralj! Gledam derbi Manchestera i nakon stative Citya među statistikama svih relevantnih stranica stativa se ne računa kao udarac u okvir, nevjerojatno, a to je doslovno udar lopte u okvir gola.
  • xavier
    11.1k


    Nije li logično da je udarac u okvir onaj koji ide tamo gdje treba, znači onaj koji ide u gol ako ga golman ili branič ne spriječe?

    Lopta u stativu i lopta pola metra pored gola su promašaji.

    Napokon ovdje se radi samo o našem prijevodu. Englezi i kažu "on target" i "off target", a "target" je valjda gol, a ne stativa. Sve je prilično jasno, zar ne?
  • NORTE
    9k
    Nije li logičnoxavier

    Totalno nelogično jer je riječ o okviru gola, a da ne govorimo da se često od stative odbije u gol. Znači možeš imat 10 stativa u tekmi i netko će ti na osnovu statistike reć pa niste zapucali u okvir, dok druga ekipa može imat jedan lagani udarac prema golmanu i statistički je bila opasnija. Meni to nije logično, možda je samo do mene.
  • Infinity
    15.2k
    Stativa se nikad nije racunala kao udarac na gol. Malo je to iskrivljeno govoreci 'udarac u okvir gola' s obzirom da su stativa i precka ustvari okvir gola. U statistiku ulaze udarci koji su blokirani, a isli su u gol, tj. mogli su biti pogodak. Lopta odbijena od stative u gol bi se racunala udarcem na gol, odnosno pogotkom.

    Ima to sve lijepo objasnjeno uz malo googlea.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.