• deda
    27.3k
    Ponavljamo anketu od prije 4 godine da vidimo kako danas Zonaši dišu.
    1. Koje ime bi trebao nositi naš klub po vama? (205 votes)
        GNK Dinamo
        45%
        NK Dinamo
        55%
  • deda
    27.3k
    Osvježavam temu da bude na vrhu kako bismo dobili što reprezentativniji uzorak.
  • Mališan
    1.7k
    Na vagi sam. Oboje mi je prihvatljivo, a ako se jednog dana odluka za to donese na članskom referendumu bit ću sretan s ishodom ma kakav bio, jer će to samo po sebi biti pobjeda.

    Za njegovanje identiteta građanskog puno je bitnije izbacivati klupske artikle i podsjećati na događaje iz tog vremena od pukog prefiksa. Bilo to kroz npr. treći dres koji bi bio dres građanskog ili na neke druge načine.
  • masacusec
    3k
    Vratimo se unazad, u travanj 2011. kada se dogodila ta nedemokratska, po svim segmentima definicije, totalitarna odluka jednog čovjeka o promjeni službene nomenklature kluba. Tada su se svi zgražali i sprdali s tom promjenom, od tribine do običnog puka, izuzev mamićevih pobočnika i plaćenika.
    Danas, 12g nakon skoro pa fifty-fifty. Ne kužim, kaj ekipa ima amneziju?!

    Samo i zauvijek NKDZ!

    Da naglasim, ova tema ne dovodi u pitanje pravno sljedbeništvo Dinama s Građanskim, to je sasvim drugi par rukava i druga diskusija.
  • Zambatine škude
    2k
    NK Dinamo ljepše zvuči, ali vrlo vjerojatno jer sam zagađen poznavanjem procedure kojom se unijelo "G".

    Neka nove generacije pitaju kaj znači "G" pa nek im se objasni. Moj glas ide GNK-u.
  • blue heart 72
    1.3k
    U anketi sam glasao za nkdz, iako mi ne bi smetalo i da ostane gnk. Odrastao sam uz nkdz, onda su neki ljudi stavili to nakaradno "g" i bio sam protiv toga "g" u nazivu kluba, pošto to "g" ipak htjeli mi to priznati ili ne na neki način, simbolizira te ljude. Međutim, pošto se izgleda tim ljudima izgleda, ipak nazire kraj i imajući u vidu povijesni kontekst povezanosti Građanskog i Dinama ne bi imao ništa protiv da i ostane to "g" u nazivu kluba
  • xyz
    840
    Ja sam za ''GNK Dinamo''
  • Nolifer
    6.4k
    Glasao sam ako imam pravo glasa za NKDZ, GNK mi ne smeta, jer je to dio naše povijesti, samo me smeta način na koji je uvedena ta promjena imena.. Zakasnio sam na onu temu, pa evo onda tu...
  • maddaddam
    2.9k
    NKDZ dok ne odlucimo drugacije i stavimo tocku na ankete oko imena kluba.
    Previse su se vec koplja lomila.
    Vrijeme je da i mi prodisemo, postanemo normalan klub i da nam najveci problem bude koje pivo sa tapa popiti u pubu na novom stadionu.

    Fq31iU7.jpg
  • NitkoBitan
    11.5k
    Razlicite generacije navijaca ocito imaju razlicitu predodzbu o imenima i prefiksima. Ne znam kako bi itko od aktivnih navijaca i bivsih navijaca sa sjevera koji su prozivjeli period od 2011. pa na dalje moglo podrzat GNK. Mene bi bio doslovno noz u srce izglasavanje GNK kad me taj GNK recimo nije pustao na stadion jedno vrijeme jer sam bio maloljetan. Taj GNK je imao znatno manju posjecenost od NKDZ, zabrane za navijace... Anketa od prije 4 godine kaze 15% za GNK, a sada skoro 50%. Kakvi su se to jaki i valjani argumenti pojavili u meduvremenu osim "Mene ne smeta", "Više sam za GNK",...? Mislim ako vam je stalo do Gradanskog onda ajmo stavit njegove motive na dres, puno je efikasnije od nekog prefiksa... kad je bal nek je maskenbal.
  • Efes Pilsen
    6.7k
    Mi nemamo bas jednostavnu povijest da je sve crno-bijelo. Puno ljudi vide Dinamo kao nasljednika Gradanskog, a te 2 stvari u imenu i nije bas najjednostavnije povezat. Svijet je pun razlicitih kratica prije imena kluba. Meni je, ako ce se ikada i ikako radit poveznica, ovo najelegantnije rjesenje. Opet se vracamo na ono tko ga je i kada donjeo.
  • Ali
    1.9k
    Cini mi se da se siri diskusija, za a ili b i to na nacin objasnjavanja drugima zakaj neka opcija.
    Inace kod testiranja ili prikupljanja podataka najucinkovitije su tzv. blind ankete, tj. kada se ne pokusava sugerirati neki od ponudjenih rjesenja.
    Cesto se koristi i tehnika, osoba xy je za a, zar zelis i Ti ? Ili mi smo za b... A vjerujem da je zrela demokracija kada odlucujes ciste glave , onak prema osjecaju bez predrasuda ili animoziteta.
  • Bosna86
    11.5k
    Kakvi su se to jaki i valjani argumenti pojavili u meduvremenuNitkoBitan

    Pojavila se Zona sa par ljudi koji su dali guzice da se taj Gradjanski promovira… Sta su ovdje ljudi ispisali tekstova i stavili slika, skidam im kapu
  • Oluja
    3.6k
    Ogromna razlika je u tome ako G samo ostane ili ako se G izglasa. Ja sam za to da se G izglasa, u tom slucaju naviknuo bih se na njega jer predstavlja veliku povijest naseg kluba i kao takvo ga smatram pozeljnim.
  • SAS1987
    13.2k
    Ja bi ostavio G jer Dinamo = Građanski. Uz to bi trebao biti recimo treći dres uvjek replika jednog od dresova Građanskog.
  • Patak
    2.2k
    Da je bilo ponuđeno moj prvi izbor bi bio HŠK Građanski. Drugi GNK Dinamo, Treći NK Dinamo. Nemam ništa niti protiv jedne varijante jer s NK Dinamo, iako je treća po redu sam odrastao. Prva boja plava, druga boja žuto-crvena. Plava boja mi je puno važnija od ove tri varijante imena, nisam podnosio bilo kakve eksperimente u vezi toga prije desetak godina, a ne bi niti sada.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.