• Eduardo
    17.3k
    naravno da je velik trenutak s obzirom da se radi o "pravom purgeru", sinu jedne od najvećih legendi kluba, a ujedno i djetetu Dinama i najmlađem kapetanu kluba u povijesti. Slažem se s @Papastrumf svakako jedan od trenutaka koji ima argumente da se nađe na ovoj listi.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Pobjeda protiv Celtica 3:0 u 8/1998. Prvi ulazak u LP u povijesti kluba.
  • jp23
    2.2k
    Probao sam izdvojiti par trenutaka koji bi se mogli ugurati u top 100, nadam se da ne ponavljam tuđe zapise..

    Pravomoćna presuda protiv braće mamić (ne znam jel netko već spomenuo).
    Gol Eduarda za vodstvo Dinama na Arsenalovu novu stadionu, Emiratesu.
    Dinamo - Fenerbahce 5:1
    Dinamo - Sporting 1:0 i gol Snješka Cerina.
    Dinamo - Viktoria Plzen 3:0, preokret nakon prvog susreta i prva pobjeda u nokaut fazi europskog natjecanja u dugo vremena.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Naveo bih i pobjedu na Poljudu u 4/2018 2:1. Pobjeđivali smo puno puta tamo i uvjerljivije, ali nekako imam dojam da smo tu utakmicu izgubili da bi oni bili prvaci, a nama druga godina za redom kiks i pitanje kako bi se sve odvijalo dalje.
  • Mlađi referent
    10.4k
    20.5.1964., Dinamo - Partizan 7:2 za prolazak u finale kupa

    7drwk47vne053mdb.jpeg
  • marcio amoroso
    32k
    Nepriznati naslov prvaka 1979.
    Dolazak Olma.
    Krečak i Rijeka.
    Rekordna europska gostujuća posjeta u Stuttgartu.
  • SAS1987
    13.3k
    1962/1963 - Bayern - Dinamo 1-4. Največi europski poraz Bayerna u povijesti do prije par godina.
    1936 - Građanski - Liverpool 5-1
  • Patak
    2.2k
    Otmica igrača Građanskog i odvođenje u Beograd 1945 (Bobek Glaser, Brozović...)
  • IstokKa96
    556
    Promjena imena Dinamo - HAŠK Gradjanski
    'Ulazak' ZM u klub

    Oni lijepi trenuci su vec navedeni
  • Olmic
    2.7k
    Imam blizu 30 pa ne mogu pricati o prijasnjim vremenima pa tako su za mene najveci trenutci

    1. Pobjeda protiv Totenhema
    2. Pobjeda protiv Atalante
    3. Pobjeda protiv Chelsea
  • Eduardo
    17.3k
    • 24. listopada 1971. godine u Kragujevcu, Dinamo je izgubio 2:1 od Radničkog, odigravši očajno. Ali, susret je obilježila tučnjava naše dvije apsolutne legende. Vabec i Gucmirtl 'pošibali' su se iz 'čista mira' na rubu Dinamovog šesnaesterca. Možda romantiziram taj trenutak zbog aktera i vremena u kojem se dogodio, ali to mi je baš onako 'ikonski' događaj.
    • Lamzina ozljeda tj. pad s balkona nakon pobjede nad Eintrachtom.
    • 26. ožujka 1948. - bijeg dvojice Dinamovih vratara: Zvonimir Monsider i Josip Babić su nakon utakmice protiv Ponziane u Trstu emigrirali u Italiju. Monsider je na kraju i definitivno ostao u emigraciji, dok se Babić ubrzo ipak vratio i ponovno zaigrao za Dinamo. No, klub je u tom trenutku preko noći ostao bez obojice vratara, a za desetak dana igrao se derbi sa Zvezdom.
    • 30. rujna 1997. - Grasshoppers 0:5 Dinamo
    • 28. svibnja 2005. godine igralo se 10. kolo lige za ostanak u sezoni 2004. - 2005. Dinamo 7:0 Zadar. Sudac prekinuo utakmicu kod rezultata 7:0 jer je Zadar ostao sa samo šest igrača na terenu (4 crvena i ozljeda igrača u trenutku više nisu imali pravo na zamjene jer su već sve obavili).
    • Sezona 2006. - 2007. - rekordna 34 gola Eduarda da Silve u HNL-u.

    Ajmo malo na poraze da ne bude sve med i mlijeko.

    • 9. veljače 1980. - Velež 9:2 Dinamo - bio je to tradicionalni i nekada prestižni mostarski turnir... Iako je zbog toga to možda bila rezultatski beznačajna 'prijateljska' utakmicai radi se o najvećem, najtežem i dugo godina najsramotnijem porazu u povijesti, a kao trener potpisao ga je Vlatko Marković. To je momčad Dinama kojoj je u prethodnoj sezoni u 'slučaju Tomić' ukraden naslov prvaka. Dakle, govorimo o impresivnoj i nevjerojatno talentiranoj momčadi.
    • 7. prosinca 2011. - Dinamo 1:7 Lyon - debakl i sramota.
    • 7. prosinca 2016. - Dinamo je na gostovanju u Torinu kod Juventusa u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka u sezoni 2016. - 2017. izgubio sa 2:0 te je tako upisao svih šest poraza u skupini uz gol-razliku 15:0. Tim porazom Dinamo je postao prvi klub u povijesti Lige prvaka koji je u dvije različite sezone završio natjecanje u skupini bez osvojenog boda. Također, Dinamo je te sezone bio jedini od 80 klubova u Ligi prvaka i Europskoj ligi koji nije zabio niti jedan pogodak.
  • BBBaranja
    1.9k
    Nisam vidio da je netko napisao,najveći naš ulazni transfer dovođenje Marka Roga za 5mil €.

    Tu bi još dodao transfer trakavicu oko Ojede koja je podigla puno prašine,pogotovo kod nas na zoni :)
  • Eduardo
    17.3k
    Tu bi još dodao transfer trakavicu oko Ojede koja je podigla puno prašine,pogotovo kod nas na zoni :)BBBaranja

    Bez za*ebancije, ali ovo ne bi ni Orc uvrstio na popis.
  • The Undertaker
    4k
    Ovo što ja pamtim, ovako na prvu...
    1. Titula 82.
    2. Dinamo-Partizan 5:0
    3. Dinamo-Tottenham 3:0
  • striko
    1.1k
    Grasshopper Dinamo 0-5 1997.
    MTK Dinamo 0-2 1999.
    Dinamo Villareal 2-0 2010.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.