• Captain America
    14k
    Svakako sam za proširivanje mreže skauta i to će Šimić sigurno posložit. Iskreno mi rezultati u juniorskoj konkurenciji i nisu nešto bitni dok god iskoči iz svake generacije 2, 3 igrača korisna za prvu momčad. O tome je i Ivica Kostelić govorio u podcastu da tu općenito ex-yu države rade grešku u svim sportovima jer su bitniji rezultati u mlađim konkurencijama umjesto da se olakša prijelaz mladima u seniorski uzrast. Mi imamo za primjer košarku, a Srbi nogomet. Kolke medalje su mladi košarkaši uzeli pa se se kasnije izgubili. Srbi su uzeli U20 Svjetsko pa kasnije nisu ništa napravili s tom generacijom.

    Sigurno bi od ovih naših 7, 8 juniora u krugu prve momčadi još netko uz Baturinu iskočio ove sezone da je trener bio voljan pružit priliku. Jednostavno i dalje odrađujemo daleko bolji posao od njih dolje u tom segmentu, što zbog kvalitete ostalog kadra koji zamaskira nedostatke i neiskustvo juniora, što zbog bodovne razlike, što zbog manjeg pritiska okruženja na samog igrača da mora bit spasitelj.
  • deda
    28.1k
    To sam maločas rekao u jednom postu. Bit će zanimljivo usporediti koliko ćemo mi, a koliko oni kapitalizirati ovu generaciju 04. To će biti dobar pokazatelj, jedino što na ocjenu trebamo bar 2 godine.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Dobro je rekao trener Stipić da Hajduk ima najbolji PR u državi. Svi nacionalni mediji su upregnuti u taj projekt. Danas sam listao portale oko 20 sati i na Dnevnik.hr-u, Večernjem i na 24 sata su hajdukovi juniori bili prva vijest. Na samoj naslovnici znači nije bila neka (geo)politička vijest, nisu bila ratna zbivanja, nije bila ni neka šira društvena tema niti išta slično. Uredništva skoro svih portala su procijenila da je najvažnija vijest dana u državi nogometna utakmica juniora u Švicarskoj.

    Ja se sjećam kada su dinamovi juniori igrali četvrtfinala prije 5-6 godina. To je tada bila valjda sedma sportska vijest po važnosti i bila je smještena u ćoškove portala odmah uz bok člancima tipa ''Borna Gojo prošao 3.kolo turnira u Banja Luci''. Tada su se utakmice juniora tretirale onako kako se i trebaju tretirati dječje utakmice. Gle sad čuda, kad je Hajduk u pitanju to nije čak ni samo prva sportska vijest dana nego prva vijest općenito u državi Hrvatskoj dana gospodnjega 21.travnja 2023.godine.

    Da odmah kažem zašto je juniorska liga prvaka nerelevatna. Zato što ne odražava pravo stanje i pravu jačinu klubova. Evo npr. igrali su Dortmund i Hajduk prošlo kolo. Dortmund je mogao za tu utakmicu povući Judea Bellighama, Giovannija Reynu, Moukokoa i Bynoe Gittensa (sve prvotimci vrijedni po 40,50 milijuna eura) te nabiti Hajduka nekih 6-0 ili 7-0. Možda bi čak bio i dvoznamenkast broj golova u mreži Hajduka. Dortmund to nije učinio jer im se fućka za Youth ligu. Hajduk sa druge strane povlači Pukstasa, Vuškovića, Capana iz prve ekipe. Recimo Dinamo je 2018 mogao povući Olma, Gojaka, Moru da igraju juniorske utakmice ali Dinamo to nije činio jer su tada ti U-20 dečki prebijali seniore Fenera, Anderlechta, Viktorije Plzen, Benfice itd. Youth liga je bila potpuno sporedna. Finala Youth lige su se sa razlogom do ove godine uvijek igrala na stadionu u Nyonu koji prima 700 gledatelja. Tu bi dolazili jedino roditelji igrača da vide svoje potomke, nikog drugog to nije interesiralo. Jedino Hajduk u cijeloj Europi (uz pomoć medija) od toga pravi neki veliki događaj i prvu vijest u državi. Takav PR nema nitko. Mislio sam da je propaganda oko onog panja Vuškovića vrhunac ali danas su dosegli nove visine.
  • Patak
    2.2k
    Vidim ta liga se igra od. 2013 godine. Prvo finale Barcelona - Benfica, Barcelona pobijedila 3:0, pogledam momčad Barcelone, nikoga iz prve ne znam, neki se ne mogu ni pronaći, dvojica bez kluba, neki druga liga, par ih igra u osrednjim klubovima španjolske lige, a sad su u najboljim godinama, oko 27. Uglavnom, dug je put do seniora bez obzira na uspjehe u mlađim kategorijama.
  • Herñan Crespo
    79

    Niko ne spori da je to turnir bezvezni za koj ce se sutra zaboravit, al ni bellingham ni reyna nisu godiste za youth league.. ostala dva jesu
  • miro
    3.2k
    Ovo je zbilja super uspjeh i svaka im čast, ali ujedno - ko ih jebe :smile:
  • Efes Pilsen
    6.9k
    I svaka im cast na tome. Tko je nama kriv sto nam se marketing svodi na 2 objave na drustvenim mrezama i preodgoj puka na racunanje transfera umjesto rezultata?
    Hype oko mladih igraca je stalno prisutan, pa Marin je bio novi Ronaldo, o malom Zvonareku si mogao procitat sta je marendo u osnovnoj skoli itd. To ide jer ljudi to citaju, a i menadzeri uredno podmazu za koji tekst.
    Na ovom uspjehu im svaka cast. Ne zato sto to znaci da ce ovih 11 u seniorima pokorit HNL nego jer su skolu prepoznali kao rak ranu, odstranili domaci krkanluk, doveli ozbiljnog covjeka na celo (i zadrzali ga nakon rezultatskog debakla na klupi seniora) i poceli radit umjesto kmecat. Narativ je bio da Dinamo kupi sve ucjenama i da nema sanse da Hajduk dovodi nego da mu se jos krade iz bazena.
    Sad im djete Lokse, Vukovara, SADa cini razliku u juniorima.
    Isto tako mi moramo prestat kmecat oko njihovog PR i pocet radit. Potpisat Ljubica, razjebat UpU, dovest lika iz Lokomotive za drustvene mreze itd.
  • seljak86
    2.4k
    Lik iz lokse bi nam bio najjače pojačanje s obzirom kakav nam je marketing :lol:
  • Klenx
    4.1k
    Lik iz lokse bi nam bio najjače pojačanje s obzirom kakav nam je marketing :lol:seljak86

    Lako moguće da je to Marčinkov sin, on je dosta dugo vodio to. Ne znam jel’ još :D
  • seljak86
    2.4k
    Al malo mu zamjeram kad sam pitao može li se kod njih ulaznica kupit karticom mi je rekao "Ne znam, mislim da ne", nešto u tom stilu :lol: :lol:
  • Nolifer
    6.7k
    Jedan detalj na tekmi Dortmunda i tovarije

    f8ssue1lg1slxlma.jpg
  • seljak86
    2.4k
    Uništio si ih.
  • Nolifer
    6.7k


    Nije moje...Nego sam našo negdje...
  • Droljo
    5.1k
    Mogao je i miki sa takuinom bit pa bi tek bilo sranja
  • Mali Zeus
    9.8k
    Crnekese su neki dan pisale, u vezi državljanstva za Pušktasa, da nije u Onom klubu pa neće biti medijska mašinerija upogonjena za to.

    Što se tiče medijske mašinerije baš:

    https://www.vecernji.hr/sport/njemacki-trener-hajduk-je-najveci-hrvatski-klub-ima-nesto-sto-dinamo-nema-1674678
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.