• Sljeme
    1.8k
    Kad prvih par poberu nokaut radi snimanja, možda se toga uspijemo riješiti. Od priče i tipkanja na forumu nema kruha.
  • Fanboy
    2.1k
    To je nažalost posljedica traženja pažnje i virtualnosti života u kojem živimo...Ne možeš više uživati u hrani da ne slikaš, u utakmici da proživiš te emocije da ne snimaju ili ne slikaju...Čak sam eto nedavno vidio intervju sa glumcem Mark Wahlbergom koji kaže da fanovi te više ni ne pogledaju, samo selfie. Znači nema kontakta sa očima, čak ono kad su tražili ljudi autograme je bilo ljudskosti.

    Ne želim generalizirati, no mislim da navijači koji iskreno žive za klub na emocionalnoj razini su razvijeniji. Ustvari osoba koja slika i traži pažnju živi za sebe, gradi stalno sebe i konstantno nastoji privući pozornost. Navijač koji gleda i uživa, živi za drugog, živi za zajednicu koja se okuplja oko Dinama. Ustvari sebe daješ i želiš biti dio nečeg većeg. Po meni je to puno ljepše prvenstveno radi mene samog jer ja darivanjem sebe dobivam puno više nego da tražim pažnju i pozornost na svakom koraku.

    Naravno, najvažnije je da se stadion puni i da nas je sve više. Dosta ovog je nažalost posljedica društva u kojem živimo, soc. mreža te ekspanzije pametnih telefona zadnjih 15-ak godina.
  • Oriens
    115
    Slažem se da ljude treba naučiti kako se ponašati na sjeveru, ali isto tako ako imaju bar malo soli u glavi i ako dolaze na navijačku tribinu trebali bi biti svjesni da neka pravila postoje i da bi ih se trebalo pridržavati. Moja tribina je bila istok, ali eto me sad na sjeveru i na meni je da se prilagodim toj tribini. Ako je pravilo da nema snimanja onda neću snimati. Ako se sprema koreografija onda pratim upute. Ono, stvarno nije teško. Na utakmici protiv Osijeka kad se spremala koreografija većina ljudi kad su došli do svoje sjedalice vide neki papirić zalijepljen za nju, otrgu i lijepo pod guzicu da si hlače ne zaprljaju... I sve to dok se ljudi jasno i glasno deru s megafona da se koreografija ne dira dok se ne da znak. Dakle ne može se reći da ih nitko nije naučio pa nisu znali kako se ponašati, nego neke jednostavno nije briga. A ako si netko ne želi isprljati hlače nek si ponese novine ili maramicu pa sjedne na njih.
  • The Undertaker
    4k
    A otkud bi ti svi koji dolaze na sjevernu tribinu trebali znati nepisana pravila? Ili na gostovanju kad su svi na istoj tribini.
    Danas kad je svaka tribina (a posebno ultras) pokrivena velikim brojem HD kamera zajebavati nekoga zbog snimanja je nepotrebno traženje problema.
  • Keyser Soze
    8k
    Ali zna se kakva je sjever tribina. Tu se dolazi navijati, a ne naslikavat pa ako ti ljudi kažu nema snimanja barem ispoštuj tih 90 minuta ili odi na zapad, ne pišem ovo direktno tebi nego općenito.
  • Majki2111
    2.6k
    Ni u taj minimum nisu ljudi upućeni. Prihvati to. To znaju ljudi koji imaju nekakvu vezu s navijanjem ili koji poznaju nekog koji imaju vezu s tim. Ima puno ljudi koji to ne znaju i nemaju.
  • The Undertaker
    4k
    Ja se slažem da se (nepisanih) pravila treba držati. Ali sam uvjeren da većina onih koji se slikaju (snimaju) ne znaju za to pravilo. Jednostavno rade ono što bi radili i na drugim tribinama i prilikama. Koliko se da viditi, dosta ljudi na tribini i nisu ultrasi.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Zanimljiv je medijski narativ zaleda Spikica. Jedino je index danas stavio tu situaciju i anketu. Da je magaradi ponistilo vristalo bi sa naslovnica.
  • Gelipter
    3.4k
    Naravno da ima ljudi koji ne znaju i ne treba isto odma možda agresivno krenuti prema takvima, pogotovo ako su pri vrhu tribine, ali problem su upravo oni koji nakon upozorenja nastavljaju snimati i ignoriraju kaj im se kaže. Kuzim još starije koji si misle "kaj će meni ovi klinci govoriti", ali puno je i bahatih klinaca koji se sprdaju i nastavljaju snimati. Takvi fakat traže probleme. Dosta je tu do trenda nažalost, zanimljiv je to fenomen da zapravo ljudi više većinu događaja uopće ne doživljajavaju uživo iako su na mjestu događaja, nego kroz objektiv fotoaparata na mobitelu. Iako ponavljam, uz ove probleme oko mobitela i snimanja, mene jednako smeta ne slušanje bubnjeva, vođe i još dosta toga. Moja neka misao ide u smjeru da bi na većim tekmama trebalo, kak se već znalo raditi, da netko s megafonom bude i na sredini tribine blizu bubnjeva negdje jer se ekipa prirodno opusti kaj je više gore na tribini pozicionirana ili možda i ne čuju dobro kaj se govori dole na štangi.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Meni je jedini problem snimanje bakljade, za ostalo ne vidim problem. Smijesno mi je bilo upozoravanje na ulicama Manchestera kako nema slikanja dok je CCTV doslovno svakih 50 metara, a on kamerama na popratnim policajcima da ne pricam.
    Ima smisla da se bakljada ne snima, ostalo mi je debilana iskreno.
  • agramZ
    2.3k
    moglo se i naslutiti na takvo nesto sa zatvarnjem istoka.. ultras rapid su naprimjer na otvaranju novog rapidovog stadiona na svojoj info-fanzini koja se dijeli na ulazu na svakoj domacoj tekmi lijepo popisali 12 pravila block west-a, tj. navijacke tribine. znalo se da ce biti problema kada se kapacitet tribine sa 2700 digne na 8000. evo i digitalne verzije. pored desetog pravila (nema snimanja ni slikanja na tribini) je po mom misljenju najvaznije ono dvanaesto, koje kaze da je svatko odgovoran za covjeka pored sebe.. sto barem na toj tribini danas znaci da ce te skoro uvijek netko iza ili pored tebe najmanje jednom opomenuti da maknes telefon, a nekad zna pasti i po koji samar, i to sve od ljudi koji nemaju veze s ikakvom navijackom grupom. tribina sama sebe redari.
  • Nino Bule
    11.3k

    Kad bi dopustio snimanje vrlo brzo bi tribina presla iz navijacke u hrpu ljudi koji ne navijaju i koji se pola utakmice snimaju kako su među navijacima. Zna se sta je navijacka tribina, ako se nekome neda navijat 90 min, zeli snimit teren, uslikat se na tribini za instagram itd, bar na maksimiru uvijek ima mjesta za kupit kartu za zapad ili sjever gore.
  • Gelipter
    3.4k
    dijelili su se i kod nas zadnjih godina informativni letci kaj nije poželjno raditi na sjevernoj tribini iako pitanje je koliko je to učinkovito upravo kod te ekipe koju nije briga i nema poštovanja.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    onaj koji nije dosao navijat nece to radit taman da ostavlja mobitel na ulazu.
  • flexXy
    1.9k
    Nikad nisam shvacao te likove koji dolaze na navijacku tribinu i tam samo snimaju i ne navijaju. Imas brate 3 ostale tribine ili se makni skroz na rub sjevera dolje. Cijela Hrvatska zna kaj je sjever Maksimira i tko tamo dolazi tako da nemaju opravdanja da nisu znali.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.