• 000
    941
    Znakovita izjava iz 1974.: ''Zna se već da Hajduk ima više navijača u Zagrebu nego u Splitu''.
  • BluePhone67
    3.2k


    Lesjak u kost "slucajno" :snicker:
  • xavier
    11.1k
    Znakovita izjava iz 1974.: ''Zna se već da Hajduk ima više navijača u Zagrebu nego u Splitu''.Cavalera

    Ne znači to da u Zagrebu ima više navijača Hajduka nego Dinama.

    Po popisu iz 1971. godine Split ima 129.200, a Zagreb 629.900 stanovnika. Danas je cijeli Split za Hajduk, ali prilično sam siguran da je 70-ih bilo tamo i navijača Zvezde i Partizana. Kad uzmemo u obzir razliku u veličini gradova, onda ovo gore nije uopće nemoguće :sweat:
  • 000
    941
    Kad uzmemo u obzir razliku u veličini gradova, onda ovo gore nije uopće nemogućexavier

    Nije ni danas neka velika razlika. I dalje je gro navijača Hajduka iz Zg, ali sigurno ne u tolikom procentu kao onomad.
  • xavier
    11.1k
    o tome i govorim, danas nije takav omjer jer je danas ipak cijeli Split za Hajduk što onda nije bio slučaj, a bilo je sigurno i u Zagrebu 70-ih ponešto navijača Zvezde i Partizana kojih danas naravno nema.

    Uz to imamo i puno djece tih Hajdukovih navijača u Zagrebu koja danas ne navijaju za isti klub kao njihovi roditelji nego su žestoki Dinamovci.
  • BluePhone67
    3.2k
    Uz to imamo i puno djece tih Hajdukovih navijača u Zagrebu koja danas ne navijaju za isti klub kao njihovi roditelji nego su žestoki Dinamovci.xavier

    O daaa.. To me veseli. Prosjek je u mojoj blizini jako dobar. Odnos roditelja hajdukovaca/djeca dinamovci je od njih 10/8 djece navija za Dinamo.
  • Infinity
    15.2k
    I bosanci idu na ruku Dinamu :joke: Kod mene se u rodbini navijalo uglavnom za Zvezdu i Hajduk, nakon rata vise za Hajduk nego za Dinamo, tj. onaj Zvezdin dio se podijelio. Dio te rodbine se odeslio vani, dobar dio u Zagreb i okolicu. Ima tu onako bubam napamet 10-15 domacinstava, da ne brojim svakog covjeka. I svi ti stariji i dalje navijaju za Hajduk, a oni sto su bili za Zvezdu su uglavnom presli na Dinamo(mislim na te sto su otisli za Zg). Njihova djeca koja su gore rodjena i odrasla svi navijaju za Dinamo. Prilikom jednog boravka kod rodjaka, u Splitu se igrao derbi i Dinamo je poveo, ja i ovi mladji skocili, a stric mrtav ozbiljan kaze 'netko bi mogao nociti vani' :lol:
  • xavier
    11.1k
    Dobro, treba reći da je Dinamo izgubio nešto navijača u korist Hajduka u Hercegovini. Možda se varam, ali bar je takav moj dojam.
  • Infinity
    15.2k
    To ne znam, nisam u nekom dodiru s Hercegovinom. Iako nisam iz Zagreba, po meni je najbitnije da Dinamo ima sto jace uporiste u Zagrebu i okolici, tj. da to budu najzesci navijaci Dinama, jer u njima lezi potencijalna publika na stadionu. Ne kazem da drugi ne vrijede, i sam sam daleko, ali upravo ta daljina je razlog zasto netko ne moze biti na stadionu svaku utakmicu. Ljudi koji su u Zagrebu i okolici moraju navijati za Dinamo i moraju ga voljeti do te mjere da ce otici na svaku utakmicu. Moze biti izgovora, ali ne moze biti bas svaki put. Po meni je sramota da se iz Zagreba ne moze skupiti 5.000 ljudi na nekoj 'nebitnoj' utakmici i da tu dodje jos 2-3.000 iz okolice i da to bude neka solidna posjeta. Ne dobra, ali ipak solidna. Imam prijatelja gore kojem su usta puna Dinama, a utakmice bira cak i medju europskim protivnicima. S druge strane imam prijatelja iz Krapine koji ce doci na svaku, pa i gostujucu ako ne radi. Jednom treba sat i pol i da plati gorivo, a drugom 15 minuta i da plati tramvaj.
  • BluePhone67
    3.2k
    6gspfxl8jddk1rxi.jpg

    Evo jedan dokument iz moje kolekcije iz 1951 god, sa utakmice Dinamo - Zvezda gdje su navijaci Dinama zavrsili po koji zna put u zatvoru i tko zna kakvih bezazlenih razloga.. U ovom slucaju se radi da su se mladici nasli na tribini sa ostalim navijacima i nesto dovikivali igracima ili navijacima suprotnog tabora i to ako i mozda.. Sto su dovikivali ne znamo ali sto god je bilo, sloboda govora i razlicito misljenje se strogo kaznjavalo i primjenjivalo silu kada su Hrvati i naravno Dinamovci u pitanju nasprem Srba, Jugoslavena i ostale bagre. Zanimljivost teksta je sto su sinovi bili i polu Zidovi po babi i otac ponukan tom nedokazanom odlukom suda a opet osudjeni i liseni slobode gdje su mu sinovi zavrsili u zatvoru pise sve moguce stvari da izgladi situaciju i salje dokument i sve odredjeno sto je iz toga doba bilo potrebno UDBI sto stoji u naslovu.

    UDBA te prati, a OZNA sve dozna..

    Imena i prezimena "okrivljenika" sam zacrnio, radi same privatnosti.
  • 000
    941
    Taman da kolega @markoli složi jedan fini članak na povijesti 23.12.

    Inače dečki su preteča BBB :wink:
  • BluePhone67
    3.2k
    wl9eiqjlcz0yy9xd.jpg

    Samostojeci veliki tvrdi kalendar za 1981 god.
  • weasley
    27
    vidi Flokija, mali mu igra za Krško u Sloveniji, isti su po faci
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.