• Neki tip
    19.4k
    Meni nije jasno da oni dolje ne mogu shvatiti da im je bitnije stvoriti sustav koji će znati prebaciti par igrača iz juniora u seniore, prodati ih u ozbiljne klubove, nego jednom u 10-15-20 godina osvojiti usrano prvenstvo hrvatske, za što ionako imaju par posto šanse.db-izbjeglica

    Nigdje nitko ne kaže da bi stvaranje igrača za prodaju trebao biti primarni cilj velikog kluba.Zagi

    Pa ako netko kaže da je jedno bitnije od drugog, onda je to u mom shvaćanju primarno, a ovo što je manje bitno je sekundarno, zar ne?

    A sve ovo ostalo što si naveo sam ionak' i sam napisao pa se ne mogu ne složiti i bedasto mi je sad sam sebe citirati, jer je sve napisano samo stranicu dvije prije ove.

    Posve se slažem s izbjeglicom, kao i s tobom, da je to put kojim trebaju ići, ali to sam i napisao.. da je to mehanizam, da je to zahtjevno, ali ispravno, no i da ne može biti cilj sam za sebe, ne može biti bitnije od trofeja, nego način (ili jedan od načina) kojim se do trofeja i uspjeha stiže.

    Ako se natječeš - želiš pobijediti, a ne prodati i zaraditi. Da bi bio uspješan i pobjeđivao, u našim okolnostima moraš i proizvoditi i prodavati i na taj način zarađivati, no meni se iz onoga što je izbjeglica napisao učinilo (i čini mi se i dalje) da bi to trebalo biti samo sebi svrhom. A nije i ne smije biti.

    Možda je samo riječ o nepretno sročenoj rečenici, ali u kontekstu "usranog prvenstva hrvatske" nisam baš uspio doživjeti da i on misli da su trofeji važni, a stvaranje igrača put do njih, već mi se iz gore citiranog upisa naprosto čini da je bitnije stvoriti sustav izgradnje mladih igrača i prodavati ih. To mi se čini kao dobar biznis, za one koji znaju, ali nešto mi se ne bi mililo navijati za takav klub..

    Da rezimiram - stvaranje igrača i oslonac na školu je nešto što su odavno trebali početi raditi, jer imaju odličan bazen talenta i privrženosti, ali očajnu organizaciju i sustav. Slažem se, na tome trebaju raditi "jučer".

    Duga suša bez prvenstva neizbježno stvara pritisak da ga osvoje, jer Hajduk i Dinamo jesu jedini klubovi u Hrvatskoj koji to trebaju imati kao cilj svake godine, a da to pokušavaju na pogrešan način je ionako posve očito.

    Sažetak sažetka - ko ih jebe, njihovi problemi.
  • vjeko1701
    5.9k
    Mene samo zanima kaj je njima točno u planu ako se i osvoji taj naslov. Pa vidimo Rijeku koja je sa privatnim vlasnikom osvojila naslov i onda morala početi rezati financije gdje stigne jer je po njegovim riječima radi tog naslova skoro bankrotirala. Ok Hajduk ima mnoštvo drugih prihoda ali toliki fokus na taj naslov kad bi im recimo tri grupne faze KL u nizu bile višestruko korisnije. Ako oni misle da će osvajanjem HNL-a odmah biti u stanju ući u LP onda im se svi možemo samo slatko nasmijati.
  • deda
    28.3k
    Osvajanjem prvenstva ti je KL skoro u džepu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Skoro, ali KL ti ne pokrije ni dio troška tog osvajanja.

    Evo opet Rijeka, kad su osvojili naslov, imali su iza sebe 2 respektabilne grupne faze EL u 3 sezone, sezonu nakon kad su išli kresati troškove su imali 3 grupne faze EL u 4 sezone pa im opet nije pokrilo investiciju u naslov. Vjerujem da bi im jedino LP nakon tog osvajanja sve pokrila.

    Da su oni u tom trenu bili bez ijedne grupe (ne bi ni došli na razinu osvajanja) i da im je nakon najbolje kaj su uspjeli bila današnja KL, pitanje kako bi im to sve ispalo.

    Ne kažem ja da bi se klubovi trebali odricati borbe za trofej, zato i igraš neko natjecanje ali smatram da oni nepotrebno rade fokus i pritisak baš na to umjesto na Europu ko da će im to preko noći preporoditi klub..a neće.
  • marcio amoroso
    32.6k
    Tovarija je počela stvarati ozbiljne igrače. Škola im je napredovala i polako daje i financijske injekcije klubu. Ono što je kod njih problem je ogroman rast troškova za plaće i ugovore. Išli su all in i nije im prošlo. Za naše uvjete su doveli ozbiljne igrače kao Lovru Kalinića, Eleza, Ferra, Melnjaka, Krovinovića, Livaju, Nikolu Kalinića itd.


    Taj rizik nije upalio i sad su realno u još goroj situaciji nego su bili prije Lukše. Ugovori ističu skoro svim boljim igračima, Dica se prodaju ili su se već prodala samo da bi se pokrili dugovi itd. Hajduk neće nikada propasti zato što to jednostavno politika nikada neće dopustiti, ali imam osjećaj da ih čekaju baš ružni oblaci.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma stvar je da za njihove ciljeve je potrebna višegodišnja strategija koja ukljućuje ozbiljnije učestvovanje u europi i kontinuitet struke na klupi kako bi možda dobili šansu uzeti i taj naslov. Al to dole nebi dobio ni Klopp, posebno ne kad ih vodi populist koji bi i mamu maknuo iz Hajduka ako bi Torca bila nezadovoljna.

    Evo, da svemir napravi crno humornu ironiju i ja vodim taj klub zadnjih godina, pa nikad ne bi maknuo Tramezzanija. Lik vam dođe, s odronom od momčadi digne vas iz provalije i osigura europu. Prvi put u deset godina skine Rijeku dva ili tri put u nizu, dobije i Dinamo. Dam se kladiti da bi prošao Tobol, Žilinu i koga god još i ušal u grupu KL. Tamo skupio koji bod, nabildao koeficijent...

    Al ne igra dosta Hajdučki...ne daje šansu tićima...ok evo vam skandinavac koji će to raditi. Taj izleti od Khazaka. Uleti Litavac, sjebeš mu koncept i svlačionicu populističkim Kalinićem. Svejedno osvoji kup nakon ne znam kolko, uđe u PO europskog natjecanja nakon ne znam kolko, spuši nebitni superkup. Op, malo Torca bila nemirna, ode i on. Pa ko je tu lud.
  • Bosna86
    11.6k
    Tovarija je počela stvarati ozbiljne igračemarcio amoroso

    Ovo je bas relativno… Definiraj ozbiljno… MLS i Lask su razina ispod Dinama… Bradaric, Nejasmic, Palaversa, sve do jednog ispod razine Dinama
  • marcio amoroso
    32.6k
    Definiraj ozbiljnoBosna86

    Igrači koji donose višemilijunske odštete.
    Biuk i Ljubičić su već donijeli preko 10 milijuna, a imaju još dosta dobrih igrača na lageru. Sentić, Vušković, Prpić itd.
  • marcio amoroso
    32.6k
    Edit: ne znam po čemu je MLS razina ispod Dinama, ali po transferima sigurno nije. Dinamo nikada u svojoj povijesti nije dao 7 milijuna za nekog igrača koliko je New York dao za Biuka, a u MLS-u je to običan dan u uredu i bilo je more jačih transfera od toga.
  • Bosna86
    11.6k
    Igrački je Dinamo bolji od svakog tima tamo… Daju i Azijati puno vece pare, pa ih nitko ne smatra ozbiljnim
  • Zagi
    5.3k
    Sažetak sažetka - ko ih jebe, njihovi problemi.Neki tip sa Zapada

    Vidiš da se slažemo.
  • blackbully
    4.4k
    Prosjek prekršaja u sezoni:

    nz913r53vq7af12v.jpg
  • Ali
    1.9k
    Navodno je porezna usla u hajd.u.k , moglo bi biti interesantno kad se luksa krene opravdavati...

    Iako je cudno jer je porezna pod hdz kontrolom, a oni daju sve od sebe da ih poguraju, mozda im je samo dosadio onaj ljigavi dogradonacelnik, a on je predstavnik vlasnika u klubu.....
  • deda
    28.3k
    Jastog već dva dana piše o tome. Brzo će se znat da li laze ili ovi imaju fakat kupljene medije pa nitko ne smije zucnut.
  • Neki tip
    19.4k
    Drugim riječima..

    A) ako porezna nešto nađe = znali smo, znali smo

    B) ako porezna ništa ne nađe = naravno da ništa nije našla, jer je pod HDZovom kontrolom, a HDZ je za Hajduk..

    C) našla porezna nešto il' ne našla, ovisi o HDZovom odnosu prema ljigavom dogradonačelniku, jel im dosadan ili nije.

    Bome, ne bih da sam u koži porezne, nije im lako.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.