• deda
    28.3k
    To tek moramo dokazati.
  • Praskaton
    1.8k
    Uvjeren sam da nama sada odstraniš iz momčadi Petka,Mišića, Ademija , Livakovića i ostali core momčadi , izbrišeš sav koeficient ALI daš kompetentnu upravu koja neće krasti, dobrog SDa i npr Niku Kovača za 3-5 godina bi opet bili u ligi prvaka i to još jači nego sada.

    Realno to cemo i vidit kroz par godina,jer su nasi glavni pokretaci u "peaku" ili su ga vec prosli.
    Nadat se da cemo naci dobrog SD i trenera.
    Tesko ce itko sa ovih prostora napredovat u rezultatima momcadi i nadmasiti dinamove rezultate zadnjih godina bez ozbiljnih ulaganja u infrastrukturu,ne samo kluba vec same lige.

    Nadam se da se varam al mislim da nam slijedi lagani pad nakon odlaska stozernih igraca.
  • Zagi
    5.3k
    Realno to cemo i vidit kroz par godina,jer su nasi glavni pokretaci u "peaku" ili su ga vec prosli.Božo0

    Prošli ga nisu , Ademi i Rile imaju još barem godinu i pol, Miško i Petko 4-5, Liva tko zna sa golmanima.
    To je više nego dovoljno vremena za SDa da nađe zamjene ili da ih sami kultiviramo.
  • Oluja
    3.7k
    Ademi još barem godinu i polZagi
    S ovim se nikako ne mogu sloziti, kapetan vise nije igrac koji moze redovito igrati 90 min.
  • Zagi
    5.3k
    Niti treba, zato postoji 5 zamjena. To što ih mi redovito ne koristimo je drugi par rukava.
    Kapetanova idealna uloga po mojem mišljenju i je ulazak na poluvremenu. To samo po sebi nosi veću dozu ozbiljnosti u cijeloj momčadi.
    Trener niti netreba nabrijavati momčad , čim se Ademi skida momčad zna da im sada idemo j*m*.
    To komotno može raditi još dvije-tri sezone ,a u prvih 11 nek starta Bulat .
  • Praskaton
    1.8k
    Prošli ga nisu , Ademi i Rile imaju još barem godinu i pol, Miško i Petko 4-5, Liva tko zna sa golmanima.
    To je više nego dovoljno vremena za SDa da nađe zamjene ili da ih sami kultiviramo.
    Daj Boze da je tako al nebi se slozio,jedino Misko moze pruzit jednake partije u iducih 2-3 sezone.
    Sto ne znaci da nece bit i dalje nasi glavni igraci,samo ce se morat dobro dozirat njihovi nastupi kao sto je to vec slucaj kod kapetana
  • Oluja
    3.7k
    ali ako igrac ne moze redovito igrati 90 minuta onda se ne moze smatrati da je na vrhuncu. Kapetanov vrhunac je prosao i to treba prihvatiti te se na moze racunati na jos godinu i pol ozbiljnog nogometa nego da moze biti rotacijski igrac.
  • Zagi
    5.3k
    U redu, da ne raspravljamo o semantici ajmo reći da je Ademi u blagom padu i da ga treba dozirati ali da nam je još uvijek jedan od glavnih igrača.
    Sa 5 zamjena postala je normalna praksa da se mijenja 5 navalnih igrača , a 4 obrambena i 6ica ostaju. Znači da nije problem da Ademi i Petko dijele minutažu sa nekim mlađim.

    Tu dolazimo do za nas većeg problema trenutno. Stabilna četvorka iza, dugoročno.
    Nemamo riješenog lijevog beka, Josip Šutalo je upitan za iduću sezonu, Rileta će se isto trebati mijenati kroz par sezona.
    Iako talenta (barem na stoperima) imamo napretek, opet Mauru i Gurlici trebaju dvije sezone da postanu nositelji u europi. Do tada bi Šutalo/Šutalo trebali ostati. Ajd Boško neće nigdje ali Josip...
    Kako njemu spustiti rampu kada je jasno da je spreman za top klubove?
  • Neki tip
    19.4k
    Ono što u tim vremenima nismo savladali je da nam od Čorića,Halila, Modrića i Dudua 50-80% transfera ne nestane iz kluba. Samo razvijanje mladih igrača nikad nije niti neće biti problem.Zagi

    Nisam ni napisao da je problem.

    Napisao sam da ne može stvaranje igrača za prodaju biti primarnim ciljem velikog kluba. Cilj su trofeji, cilj su rezultatski uspjesi.

    Stvaranje igrača je jedan od mehanizama za ostvarenje tog cilja.
  • deda
    28.3k
    Zaključak je Brentford i Dinamo se bave potpuno različitim sportom. Njima ni ne treba omladinska škola i ne bi je ni imali da ih FA nije natjerao. :cool:
  • Praskaton
    1.8k
    mislim da bi na ljeto mogli ostat bez Ivanuseca i J.Šutala.
    Na stoperima nam ostaju Peric, B.Sutalo,Perkovic,Theo(bar se nadam produzenje ugovora bar godinu),Gurlica.Dovoljno ili ne..Zavisi od europske sezone.
    Definitivno nam treba pojacanja na bekovskim i krilnim pozicijama.
    Iako brko kaze suprotno volio bih vidit Orsu nazad bar na posudbi ima tu dovoljno utakmica i za Rukavinu.
  • deda
    28.3k
    Dečki, ajd molim vas, raspravljate već 2 sata o Dinamu i igračima Dinama na temi HNL-a. Pa imamo milijun tema o Dinamu, a vi baš ovdje našli udarat. Prebacite se.
  • Zagi
    5.3k
    Nigdje nitko ne kaže da bi stvaranje igrača za prodaju trebao biti primarni cilj velikog kluba.
    Da, cilj su trofeji. Ali kako doći do njih kada ti je konkurent 2-3 klase iznad ?
    Talenta u školi imaš.
    Očito je rješenje (i jedina opcija kada nemaš novaca) razvijanje igrača koje ćeš zadržati do 23-25 godina ili ako to ne možeš (a ne možemo ni mi trenutno) prodavati i sustavno dizati momčad sa tim novcima kroz doselekciju.

    Za to treba vremena i strpljenja. Kojeg oni nemaju.
    A nemaju upravo zbog toga jer misle da su veliki klub i da su im "stoper i dva vezna" dovoljna za titulu.
    Nisu veliki klub i neće im 3 pojačanja nikada biti dovoljna ako mi ne napravimo autodestrukciju.

    Trebaju im 5 godina sustavnog rada i kontinuitet struke, što god navijači mislili o tome.
    A to... Nije Split.
  • Zagi
    5.3k
    Daj ti Slavenu 150mil eura ili koliko već Brentford dobija od TV prava godišnje i neće niti njima trebati škola.
  • deda
    28.3k
    Zato i velim da su to dva svijeta. Dva sporta. Dva biznisa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.