• Ali
    1.9k
    Mozda je ovo prava rubrika za ukazati na jedan problem trenutno u igri. Malo su svi poletjeli trenutno a jedna me stvar jako brine pru ulasku u zadnji krug prvenstva. Jedna Istra koja je u mrtvoj trci za 8/9 poziciju a to je prijasnjih godina znacilo dodatne kvale za ostanak u shnl, stvorula 5 mrtvih zicera ! Raspali hajduk je isto u dvije tekme imao 3-4 lijepe prilike, grci su nam mogli metnut dodatnih 3-4 gola uz pregrst koje su nam uvalili.
    Samo puka sreća ili dijelom i teska nekvaliteta napadaca protivnika nas nije takucala na treću poziciju.
    Pritom se ne radi da su nas izigrali nego dekoncentracija u defanzivi je nedopustivo velika, da precesto netko od protivmika ostane sam na drugoj... to je za ozbiljnu ekipu nedopustivo !
    I stoga to treba ozbiljno popraviti u zadnjih 8 tekmi jer Maric, Pjaca, Pasalic, Čop, Mierez neće propustati takve poklone.
  • Droljo
    4.8k

    Slažem se. Poletjeli smo malo a (kao i konkurenti) nismo osvojili ništa još i sezona nam još uvijek može postati (nastaviti biti) katastrofalna! Imamo mi još grintanja samo da kup uzmemo a di je još prvenstvo...
  • Endeavour
    397
    Rijeka neće pobijediti Istru u Puli iduće kolo.Blueshadow86

    A ni mi Goricu.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Moje nepopularno mišljenje je da mi se neće svidjeti ukoliko Dinamo postane ''in'' to jest ako Dinamo postane klub poput Hajduka koji će na utakmicama imati 20 000 gledatelja od kojih 10 000 ne zna pravilo ofsajda. Tik tokere, videoblogere, ekipu sa dronovima, djevojke koje su tu jer im je dečko tu, manekene, Instagram ekipu i slične pojave ne želim vidjeti blizu Dinama. Ne želim da postane situacija kao u Dalmaciji gdje se svaka baba naziva Torcidom i gdje je svaka fufica navijačica Hajduka iako ne može nabrojati dva igrača.

    Razumijem da je to dobro za klub, da će prihodi rasti, doduše rasti će neznatno jer se ne živi od ulaznica i marketinga osim ako nisi Barcelona ali mene taj neznatan rast ne veseli ako će Dinamo postati nešto što je za svaku šušu. Dinamo je uvijek bio nešto intimno. Dosad je bila situacija takva da ako bi sreo nekog čovjeka koji se deklarira kao Dinamovac onda si znao da se uistinu radi o dinamovcu koji unatoč svemu prati Dinama. Sada bi se mogla dogoditi situacija u kojoj će i pape i dida i baba i tetka biti Boysi i nije mi to uopće drago. Nije Dinamo za svakoga koliko god to ružno zvučalo. Meni je uvijek bila fora kada bi 500 Boysa nadjebalo Torcidu koje ima 5000 baš zato jer su to bili fanatici a sa druge strane je bilo svega i svačega. Sada će i kod nas biti svega i svačega.

    Ja uopće ne želim da se izgradi novi stadion, ovaj Maksimir mi je taman jer koliko toliko odbija svakog ko nije pravi navijač Dinama. Nisam iskompleksiran zbog toga što Hajduk ima puno veću gledanost i nikad mi nije smetalo što oni imaju 3 puta više gledatelja. Meni je u redu ako će Dinamo imati 5000 prosjek ako će tih 5000 biti onih pravih. Ne zanima me marketing, prodavanje muda pod bubrege, kupovanje novinara koji će pisati laži i mitomanijom privlačiti sve i svašta na stadion, ne patim od masovnosti i sasvim mi je u redu Dinamo kojega prate samo oni koji znaju ko je Fatos Beqiraj. Elitistički stav ali jebiga.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Da se razumijemo, ovo gore je pohvala za marketing jer je očito da u zadnje vrijeme privlače hrpu ljudi na stadion samo što se meni ne sviđa ''hrpa ljudi''. Vjerojatno je problem u meni.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Briga me za tik-tokere i influencere, oni će biti na zapadu uvijek. Više od njih me smetaju na zapadu oni dežurni grintavci i pljuvači kojima je jedina svrha dolaska na stadion uzeti na pik nekog igrača i pljuvati po njemu 90 minuta.
    Prednost novog stadiona je kaj ćemo opet imati tribinu ko istok koja je uvijek bila nešto između ultras tribine i tribine za ove pomodare.
  • Droljo
    4.8k
    Prednost novog stadiona je kaj ćemo opet imati tribinu ko istok koja je uvijek bila nešto između ultras tribine i tribine za ove pomodare.Mr Anderson

    Točno to. Istok majka. Kad poludimo navija se i jače nego na sjeveru a kad krepam od 15 pivi mogu sjest i odmorit dušu. A pregled terena je sjajan.
  • Paggini
    5.8k
    Više od njih me smetaju na zapadu oni dežurni grintavci i pljuvači kojima je jedina svrha dolaska na stadion uzeti na pik nekog igrača i pljuvati po njemu 90 minuta.Mr Anderson

    A uvijek su bili takvi, i ne daj bože da navijaš sa sjeverom pa bude "alo mali odi si na sjever ako ti se navija" i nastave sa svojom analizom tko od igraca je propali invalid taj dan.

    Al neka neka, vratit ce se istok sa tisucu momaka, pjevat ce se pjesma našeg Dinama!!!
  • mlinchica
    1k
    Tu našu “podjelu” po tribinama uopće ne gledam kao nešto negativno. Različiti smo i svi si tražimo mjesto gdje nam najbolje odgovara, a i treba biti mjesta za sve.
    Doslovno tu po komentarima na Zoni možeš bez problema podijeliti ljude po tribinama. :grin:
    Baš su specifične i vidimo kak istok fali jer ti ljudi fale na tribini.
    Miksaju s zapada na sjever, pa natrag. Tam su prespori i ne mogu pratiti, sim su pak preglasni, pa ostanu doma, pa …
    Ja istok najviše “osjetim” na Kranjči i vjerujem sad na Gorici.
    A novi stadion će imati istu “podjelu” jer su Dinamo i sjeverna i istočna i zapadna tribina, s svim svojim različitostima. Crni sjever, plavi istok i šareni zapad. :heart:
    Po meni isto jedna od tema za revije, mktg, PR. Posebno istok, kojeg treba zvati natrag jer su to ljudi “bez svoje tribine” i njih je najviše doma ili u birtiji u kvartu za vrijeme tekme.
  • Marley
    787
    Sudeci po ovome sto pisete, ja se onda svrstavam u istok, valjda :rofl:
    Samo s obzirom da ga nemamo, iduci put cu se radije smjestiti u neki cosak sjevera, nego opet ici na zapad.
    Mislim da cu se i ovakva (da jos ne znam navijacke pjesme, da sam u nedjelju po prvi put bila na Dinamovoj utakmici) tamo bolje osjecati. Nisam sigurna koliko su "ovakvi" kao ja dobrodosli na toj tribini, ali vjerujem da ako sam negdje sa strane, da necu nikome smetati.
    Zapad mi nije legla atmosfera. Starija ekipa koja podrugljivo pljuje po igracima (45 min vrijedjanja Brodica), ne podnosim to o kojem god igracu se radilo. Ulickane zenske koje su dosle s frajerima ne znam ni ja zasto, valjda se naslikavat jer se s mobitela ne skidaju. Ekipice koje cijelo vrijeme zderu i piju i cavrljaju totalno nevezano, dakle uopce ne gledaju utakmicu. Da ne spominjem brdo maaale djece od kojih je dobar dio plakao i urlao jer uopce nisu zeljeli biti tamo.
    Eto mene to sve uzasno dekoncentrira.
    Ne u smislu da imam nesto protiv tog djira, nemam uopce. Ali to definitivno nije moj djir.
  • Paggini
    5.8k
    Nisam sigurna koliko su "ovakvi" kao ja dobrodosli na toj tribini, ali vjerujem da ako sam negdje sa strane, da necu nikome smetati.Marley

    Ha svi smo mi pjesme naučili na tribini, pjevaj što znaš, ostalo ćeš naučiti brzo, ne trebaš osjećati neki presing.

    Ako baš želiš naučiti većinu pjesama, imaš ovaj video, sa titlovima jel, pa si čekiraj, preslušaj.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Rekao bih da se vise ljudi sa istoka preselilo na zapad nego na sjever. Pa prenesite to navijanje i entuzijazam sa istoka na zapad umjesto da se i sami pretvorite u "zapad". Zapad se poprilicno umrtvio. I u jbnoj Engleskoj se stadion vise ukljuci u navijanje nego na nasem zapadu.
  • Juznjak
    2.9k
    Eto mene to sve uzasno dekoncentriraMarley

    Sjever sigurno nije tribina s koje bi netko koncentrirano trebao gledat utakmicu :rofl:
    Ja tek doma na sažetcima vidim što se sve događalo i kad stignem pogledam cijelu utakmicu. Ne znam kako zamišljaš sjever, ali čini mi se da bi se i tamo mogla razočarat. Jako se teško i na sjeveru (koji ima jasna pravila) utječe na ljude i ja ne vidim način da se nekom dečku od 16-17 godina objasni da bi se trebalo navijat, a njemu je glavni cilj zamotat i zapalit. Ne znam kako je na samim rubovima, ali opet imam osjećaj da je na rubovima situacija poprilično slična onoj na zapadu jer ti ljudi koji su odlučili otić na rub su s nekim razlogom to odlučili. Taj razlog sigurno nije da poderu glasnice.
  • Sajla
    3.2k
    kad se budu prodavale godišnje za sljedeću sezonu, možda bi se ekipa sa zone koja ide na zapad mogla dogovoriti da svi uzmemo karte na određenom dijelu tribine i budemo blizu. ne znam koliko nas ima, ali prije će grupa od 10-15-20 ljudi pokrenuti nekakvo navijanje i priključenje sjeveru nego pojednici razbacani posvuda. ne mislim da bismo kopirali sjever na zapad i bili 90 minuta glasni (jer bi onda bili na sjeveru), ali možda si možemo popraviti doživljaj gledanja utakmice na taj način.
  • Marley
    787
    e jbg sad, sta da radim onda :lol: da cekam izgradnju novog stadiona (istok) i u medjuvremenu toliko ostarim da cu sa stapom dosepati na utakmicu :lol:
    A ne znam eto, ono malo sto sam uspjela vidjeti u nedjelju, ti rubni djelovi sjevera, mi se cine kao ok kompromis zasad. Ono, dosta i zena, cak i djece, a opet daleko zivlje nego zapad. Ja zelim moci slobodno izraziti euforiju, a ne da me se cudno gleda kad se skoro bacim s tribine na svaku Nevinu obranu i na svaki gol :sweat:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.