• Efes Pilsen
    6.8k
    na max. 70 koliko je preporuceno za ovu.. tako pise na vanjskoj
  • GZomanid
    572

    To je ok, a jel ti se samo čini da vanjska nije sjela ili ti se opetovano bušu zračnica? MOžda je sve ok, moraš napraviti neku probnu vožnju.
    Nego, imaš li možda preko 100kg? To bi mogao biti eventualni problem s bušenjem na rupama.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    86kg :grin: MTB nijedne otkad sam ga kupio prije 8 godina, a ovaj u tjedan dana odma prc.
    Zbunjuje me jer na prednjoj ne vidim nigdje taj procjep tako izrazen, a i na dijelovima ove. Cini mi se da vanjska nije sjela do kraja, ali vise puta sam ispuhivao unutarnju i radio provjere da vidim jel gdje zapelo, ali sve izgleda isto i normalno.. :lol:
    Nist, hvala.. probat cu ga kad stane kisa, ako ne ide nosim ga na servis pa nek se oni jebu..
  • GZomanid
    572

    Napumpana zračnica ti gura vanjsku da sjedne dobro na felgu, nema tu neke velike filozofije. Ak nisi siguran, vodi na servis ili plati pivu pa ćemo pogledati :rofl:
  • Derby
    147


    Znači imam isti problem na svojoj specki (Specialized). Nisam dugo vozio i sad zadnje dvije vožnje mi pukne zračnica. Naravno da pukne kad sam 10-15km udaljen od stana. :)
    Čini mi se da je oba puta pukla kad sam naletio na grabu.
    Oba puta zadnji kotač.

    I guma i zračnica su Continental. Zračnica paše na gumu i nije ona tanka (lagana). Pumpam na 7,5 bara koliko je i preporučeno. Oba puta sam pumpao prije vožnje.

    Prilikom mijenjanja zračnice provjerim da nema nekog smeća na felgi. Felga nije savršeno ravna - malo ide u osmicu, očito posljedica naleta na grabe.

    Imam 108 kg - zar stvarno to ima neke veze? Pa kako ću smršaviti ako ne mogu voziti :D

    Užasno me to živcira... kao da mi Bog kaže da se okanim sportskih aktivnosti i ostanem na kauču doma čuvat djecu.

    U subotu probam opet - nema predaje.
  • Dino
    2.2k
    Pretpostavljam da i aktivnosti u teretani ulaze u okvire aktivnog zivota pa bih pitao za savjet ukoliko ima netko tko se bolje razumije u povecanje misicne mase.

    Koji su najbolji suplementi za dizanje mase? Vec neko vrijeme redovno dodajem whey proteine i kretain, medutim cesto nailazim na pojmove poput BCAA, beta-alanina i slicno pa me zanima ima li to neku pozeljnu svrhu u ovom slucaju.
  • NitkoBitan
    11.8k
    medutim cesto nailazim na pojmove poput BCAA, beta-alanina i slicno pa me zanima ima li to neku pozeljnu svrhu u ovom slucaju.Dino

    Ima svrhu, izbit lovu iz dzepa.

    Ako oces na prirodan nacin nabit masu trebas sto vise kalorija unosit u sebe (sto vise hrane jest) i to je to. U ostale "neprirodne" zajebancije ne ulazim, vise stete nego koristi.

    Protein i kreatin su za nas smrtnike sasvim dovoljni.
  • Captain America
    13.4k
    Vec neko vrijeme redovno dodajem whey proteine i kretainDino

    Istraživanja su pokazala da od uzimanja jednog i drugog zajedno nema koristi. Frend koji se bavi s powerliftingom mi je rekao da ipak uzimam whey.

    Ovi ostali suplementi što si naveo su gluposti s jedinom svrhom da ti uzmu novce.
  • Dino
    2.2k



    Zbog novca najvise i pitam koliko ima smisla jer mi nije svejedno ni za sam whey davati puno, a kamoli za te neke suplemente u koje se ne kuzim bas. Hvala obojici, decki!
  • Riot
    1.7k
    Dečki objasnili, znači masu ti neće nikakav suplement nabit ako nisi u kalorijskom suficitu. Whey koristiš kao dodatak ako ne možeš hranom unijet dovoljan broj proteina, a on kao suplement je jako praktičan. Kreatin diže performanse i pogurat će te u snazi i u onih posljednjih ponavljanja pa i on može pripomoć. Mada ništa to neophodno nije.

    Istraživanja su pokazala da od uzimanja jednog i drugog zajedno nema koristi.Captain America

    Imaš neki izvor za ovo? Zanima me a čudi me kako nisam naišao na to prije
  • Bosna86
    11.6k
    Weight gainer… imaš sve u tome… Vjeruj na riječ nekom ko je nabio 15 kila s tim čudom
  • Captain America
    13.4k
    Imaš neki izvor za ovo? Zanima me a čudi me kako nisam naišao na to prijeRiot

    https://www.healthline.com/nutrition/creatine-vs-whey#recommendation

    Tu imaš te studije obrazložene. Možeš ti uzimat oba zajedno, sigurno je, ali nema koristi za masu.
  • Salva
    2.3k
    Koji su najbolji suplementi za dizanje mase?Dino

    Kalorijski suficit, unos proteina (cca 1.5g po kg tjelesne mase) i kvalitetan trening s težinama, uz stalnu progresijh. Sve ostalo su detalji koji nisu presudni u razvoju mišićne mase. Možda mogu pomoći, ali bez ovog gore, nema tih suplemenata koji će magično od čovjeka bez treninga napraviti zvijer, barem ne prirodnim putem.
  • Dino
    2.2k
    Recimo, kalorijski suficit mi je vrlo lagano za postici. Nisam od onih koji broje za svaki obrok vrijednost, ali otprilike znam kolko sto iznosi. Medutim, ponekad mi bude dosta nezgodno nabit dovoljno proteina u danu, pogotovo kad ne stignem jesti doma. Tu onda uskace whey iako sam citao da te aminokiseline nisu toliko kvalitetne kao one iz hrane, ali bolje ista nego nista.

    Svi ovi ostali suplementi se, kolko sam shvatio, uzimaju za “bolje performanse” tijekom treninga. Medutim, profi bodybuildere sam prestao gledati i slusati kad je rijec o tome jer sve sto “savjetuju” uglavnom bude placena reklama.

    Mislim da bi neki period od godinu dana bio dovoljan za donijeti zakljucke o smjeru u kojem idem buduci da sam dosta nov u ovom polju.

    U svakom slucaju, hvala vam na pomoci!
  • bluelions
    236
    Whey protein ako imaš normalan metabolizam + normalna i zdrava hrana u količinama.

    Ako se mučiš da dobiješ kile, preporučujem mass gainer umjesto whey. Tako se može dobiti 10-15 kg mass (ja sam dobio skoro 20) bit će tu mišića a i vode, masnoće...
    Ovo ostalo je nepotrebno ili "too much" kako bi se reklo.
    Preporučio bi isto one vage koji ti mogu mjeriti postotak masnoće, mišićne mase. Nije to toliko skupo a i fino se može pratiti evolucija na aplikaciji
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.