• Paggini
    6.8k
    Antifašisti su borci protiv fašizma, što je legitimno apsolutno.

    Antife su kafanski ljevičari koji samo gledaju koje kipove bi rušili, koga bi "cancelali" i kome bi glumili moralne vertikale - ukratko klošari koji u 99% vremena se raspadnu čim ih malo agresivnije pogledaš. Tipičan primjer su recimo holiga i vrdoljak s tovarsporta, dežulović i slični proseri
  • Droljo
    5k
    Skroz sam apolitičan pa sam krivo povezao.
    Uglavnom, hvala na odgovorima. :victory:
  • Jaro
    5.6k
    S tim da antife pokusavaju izjednaciti se a antifasizmom, kao sto su komunisti (nazalost uspjesno) preoteli cijeli partizanski pokret
  • masacusec
    3.1k
    Ima i bilo je i u vodstvu BBB ekipe koji su bili antifašisti, pa i ljevičari, međutim ne ona neradnička agresivna sama sebi svrhovita ljevičarska svita s destruktivnim, izopačenim i anacionalnim pogledom na društvo, već ekipa koja je čitav život bila dosljedna svojim idealima......
    I danas kad netko veli za sebe da je ljevicar, ne znači nužno da je ljubitelj tita, lgbt zajednice i istanbulske konvencije!

    Pobjegošmo od teme.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Čitam baš poziv na predstavljanje Dežulovićeve knjige i moram priznati da mi je genijalno kako u hvalospjevima o knjizi zapravo nesvjesno sprdaju svoj klub pa recimo Holiga piše kako knjiga sadrži “elemente magijskog realizma” i naziva Dežulovića “pisačem hajdučke legende”, dok Jergović govori o “fikciji koja narasta u kolektivni mit”.

    Nisam pročitao bolji opis njihove moderne verzije službene povijesti od toga - fikcija koja prerasta u kolektivni mit.
  • The Undertaker
    4.1k
    Da li si čitao Tomićev pogovor prvoj knjizi?
  • The Undertaker
    4.1k

    Evo pa čitaj...

    Božja ruka Borisa Dežulovića
    Nema valjda na čitavom svijetu nogometnog kluba da je u isto vrijeme tako omiljen i tako loš, kluba čije poraze uživo gleda više gledatelja. Hajdukovi navijači, pretplaćeni na poniženja, iz tjedna u tjedan odano pune poljudske tribine. Otkud taj mazohizam, upitao bi koji namjernik? Zašto se oni vraćaju stalno po nove doze očaja? Objašnjenje je, mislim, u nekolicini koji su krasno pisali ili još uvijek pišu o Hajduku. U nekoliko generacija genijalnih novinskih autora koji su jedan komično neuspješni provincijski klub učinili herojskim, koji su svako ispadanje u pretkolu europskog natjecanja, svaku jebenu katastrofu koji bi normalna osoba što prije željela zaboraviti, svojim nadahnutim tekstovima učinili nezaboravnim.

    Žalosna je činjenica da je Hajduk uvijek djelovao bolje na papiru nego na travnjaku. Imao je bolje pisce nego nogometaše, a najbolji je među njima, treba li to uopće napominjati, Boris Dežulović, pisac takvog veličanstvenog talenta da vas duša zaboli da je još uvijek u Hajduku. S njegovom rečenicom on bi mogao pisati u jednoj Barceloni. Jedan bi Liverpool suhim zlatom platio njegov tečni, zaigrani stil, jedan Inter ubio za njegova lucidna opažanja, čitava Allianz Arena bi oduševljeno klicala njegovim duhovitim metaforama. Čitajući ga shvaćate da se Diega Armanda Maradonu krivo optužuje. Boris Dežulović je zapravo Božja ruka
  • Jurki
    8.7k
    komično neuspješni provincijski klubThe Undertaker

    Ovo je jedina istina.. komicno neuspjesni provincijski klub a i pojedini igraci koji se raznim nacinima uvelicavaju.. ali je nogometno igraliste jedino mjerilo.
  • Oluja
    3.7k
    Nema valjda na čitavom svijetu nogometnog kluba da je u isto vrijeme tako omiljen i tako loš, kluba čije poraze uživo gleda više gledatelja.The Undertaker

    Opet mitovi. Što reći o Kölnu, HSV-u, Evertonu ili bilo kojem drugom lošem klubu iz liga petice.
  • Sibirski plavac
    1.3k
    I jučer kod onog Breke u emisiji neki novinar veli da ovo što hajduk ima (misli na podršku navijača) nema 90% klubova U EUROPI. Ne u Hrvatskoj,nego u Europi. Gluposti. Kao što si naveo HSV,Everton i slični isto imaju top posjetu unatoč rezultatima. Bradford koji igra u Engleskoj u četvrtoj ligi i na 14. su mjestu imaju 17k ljudi svaku tekmu i po tome su prvi u ligi. A ljudi su četrnaesti u četvrtoj ligi,respect. I njima bi tovari našli argument po kojem se to ne može mjeriti sa "najluđim gradom na svitu".
  • NORTE
    9.2k
    Nema valjda na čitavom svijetu nogometnog kluba da je u isto vrijeme tako omiljen i tako loš, kluba čije poraze uživo gleda više gledatelja. Hajdukovi navijači, pretplaćeni na poniženja, iz tjedna u tjedan odano pune poljudske tribine.The Undertaker
    Može li netko ovim mitomanima pokazati njihove brojke gledatelja na 1. mjestu tablice na +7 (imali su i više) bodova nakon 18 godina bez titule.

    Hajduk - Lokomotiva (1:0) - 12.404 gledatelja
    Hajduk - Rudeš (1:0) - 13.682
    Hajduk - Varaždin (3:1) - 14.344
    Hajduk-Gorica (3:0) 16.415

    Kapacitet im je 33.5 tisuće.

    Poljski Widzew već 6-7 godina ima rasprodan stadion u pretplatama (17k), a sve je počelo još dok su igrali 4. ligi, oni ne znaju za trofej ili uspjeh tko zna koliko godina.
  • kibic
    1k
    Priča kaže kako se Širić, nakon što je Zagrebu osigurao naslov prvaka 2002. godine, okrenuo Hajduku. Bijeli su 2004. i 2005. godine dvaput za redom osvojili naslov prvaka, međutim iz Poljuda navodno nisu isplaćivali dogovorenu obvezu, zbog čega im je Širić zaprijetio da će promijeniti ploču i da će im sudački vjetar zapuhati u prsa doli u leđa. Čelništvo Hajduka Širiću je navodno ostalo dužno 95 tisuća eura,superhik

    U vidu jučerašnjih događaja, mislim da je bitno ovo zapamtiti i nabit na nos tam nekom lučkom klubu.
  • Kepec
    4.7k
    Imam u sjećanju tekst gdje je netko objasnio razliku između vodstva u Hajduku i vodstva u Dinamu jer se naravno spominjalo kako će "ulica" voditi Dinamo. Ne mogu ga nigdje naći, ne znam je li izbrisan ili sam to negdje drugdje pročitao pa ako netko možda zna da stavi link ovdje hvala.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.