• Krizy
    36.5k
    Majer gooool
  • Blue98
    722
    Kako Lovro izrasta u brutalnog igraca
  • miro
    3.2k
    još kad ga malo suigrači budu više poštivali, u smislu da mu dodaju loptu kad je u boljoj situaciji, bit će još bolji, ali to novom klubu isto dolazi s vremenom
  • Neki tip
    19.4k
    Budući da mu nisam predviđao uspjeh, dvostruko ga cijenim!

    Užitak je pročitati hvalospjeve Lovri Majeru..



    Lovro Majer u Rennesu postaje veća zvijezda nego što je bio u Dinamu. Bretanja je poludjela za hrvatskim plavokosim veznjakom. "Novi junak Bretanje", naslov je u L‘Eqiupeu. Usporedbe s Lukom Modrićem ne staju. Štoviše, dobivaju novu snagu: "Majer je u Rennesu uspostavio svoju viziju i dimenziju igre", ističe L‘Equipe.

    Nakon pobjede Rennesa nad Montpelierom 2:0, u kojoj je zabio drugi gol, svoj prvi u Ligue 1, list Le Figaro je napisao: "Lovro Majer - Rennes je pronašao majstora igre".

    - Izvrsnu izvedbu protiv Lyona, novak iz Hrvatske ponovio je ove subote navečer protiv Montpelliera. Bivši igrač zagrebačkog Dinama oduševio je aktivnošću. Uvijek u pokretu suigračima je stalno nudio rješenje, a pozicioniranjem između linija nanio mnogo štete igračima Montpelliera. U 28. minuti on je bio taj koji je povećao razliku u rezultatu. Tehnički dotjeran, omogućio je Rennesu da spasi kožu tijekom lošijih razdoblja igre. Stadion Park Roazhon napustio je praćen ovacijama u 83. minuti, nakon pretrčanih 11,5 kilometara. Lovro Majer definitivno ima sve prave adute u korist ekipe iz Bretanje - navodi Le Figaro.

    Odlično se uklopio u momčad, kad je prvi put bio starter u Ligue 1 s Lyonom imao je niz kreiranih šansi, sada u drugoj utakmici pogodak, kao kraj kolektivno sjajne akcije u kojoj je sudjelovalo gotovo pola momčad. Gaetan Laborde je pucao glavom, a Lovro iz blizine desnom nogom zabio pod gredu. Kako je krenuo, Majer neće biti instant-junak nego as koji će Rennes ojačati i učiniti vrlo jakim kandidatom za plasman u Ligu prvaka. Djelovao je desno od trojice veznjaka, izvrsnu surađujući s desnim krilom. Uživa u Rennesu...

    - Oduševljen sam. Prekrasno sam primljen u gradu i klubu, sa suigračima i trenerom mi je super – kazao nam je u Splitu prije tjedan i najavio: - Uživam u nogometu, radim svaki dan maksimalno na sebi, trudim se napredovati. Vjerujem da dolaze lijepe stvari.

    I dok ga mediji kuju u "junaka Bretanje", nije prvi Hrvat s takvim statusom. Krajem sedamdestih i početkom osamdesetih taj je bio - Drago Vabec. Također dinamovac, on u dresu Bresta. Majer je svojevrsni Vabecov nasljednik u tom kraju Francuske. Drugi "Hrvat junak Bretanje".

    - Još jedan dobro nam poznat nogometaš bio je zvijezda u tom kraju, između mene i Majera. To je bio Vahid Halilhodžić u Nantesu - kazao nam je Vabec i prokomentirao: - Majer je igrač koji nema limit. Već je puno postigao, a dosegnut će maksimum. Izabrao je dobar klub, Bretanja je predivna i bogata francuska pokrajina. Tamošnji mediji ga hvale, a oni rijetko kad griješe. Majer je pravi nasljednik Luke Modrića. Mislim da je već ranije trebao zaigrati u reprezentaciji, ali to nije kritika izborniku…

    Kako ga točno vidite?

    - Već je u Dinamu pokazivao maštovitost igre. Ljevak je, nezgodan, svi znamo da su ljevaci nepredvidljivi, nikad ne znaš gdje će i što će. Ima pregled igre, pokazao je to i protiv Malte u dresu Vatrenih. Kad u Rennesu vide tko je igrač, nema spora da će ga prihvatiti. Još će mu pomoći da dodatno napreduje. Francuska liga je jedna od težih. Izrazito brza, fizički puno traži, kad ih je on, koji je tehničar, u tom trkačkom smislu zadovoljio, to je fantastično. Neke slabije strane poput igre glavom će popraviti. Možda ga "bace" i na viseću loptu.

    Gdje je Majerov vrhunac?

    - PSG ili neki od najvećih klubova. Brzo će zagristi, ako već i nisu. Ima viziju igre, već kad primi loptu zna što će s njom, a takvi se traže - konstatirao je Vabec, koji je prvenstveno igrao krilo. Lijevo i desno.

    Majer će imati utjecaja i na Vatrene. Već je krenuo, a 2022. bi se mogao dodatno razmahati. Katar je daleko, a vrijeme radi za njega...


    Izvor: SN
  • xavier
    11.1k
    Evo da i ja napišem da je Majer već u ovom trenutku bolji igrač nego što sam mislio da će biti.
  • vjeko1701
    5.9k
    Sve mi više on i Ivanušec idu prema Kranjčar i Modrić nekad. Jako puno se pisalo da će Kranjčar imat puno veću karijeru da bi na kraju ispalo kako je sve skupa ispalo. Daleko od toga da je analogija apsolutna al zasad je Majer ipak napravio iskorak ispred Ivanušeca.
  • xavier
    11.1k


    Nije mi to baš idealna usporedba. Prvo, Lovro je uvijek bio lepršav ofenzivni veznjak, "igrač poteza" i netko za koga je samo bilo upitno može li to pretočiti u konkretnost na terenu dok je Luka nešto više igrač sustav koji može pokriti više pozicija i činilo se da je konkretniji. Kranjčar je po tome puno bliži Majeru nego Ivanušecu. Govorim o nekakvom načinu igre i dojmu, ne o kvaliteti.

    Drugo, Majer je prije Ivanušeca povučen iz Lokomotive, ali nije se nametnuo dok je Ivanušec puno brže iskoristio priliku kod Bjelice. No promjenom trenera zamijenili su pozicije što mi se na početku činilo kao nekakvo inaćenje Bjelici, ali pokazalo se da je majer stvarno izrastao u top igrača što, da još jednom ponovim, stvarno nisam očekivao.
  • Krizy
    36.5k
    Kicker ocjenjivao pojačanja klubova, Jakić i Gvardiol najbolje ocijenjeni u Frankfurtu i Leipzigu. Za Majera se također sve vidi po komentarima.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ne kažem da si u krivu i ne kažem da je situacija ista, samo komentiram neke blage paralele. Nitko sretniji od mene ako oba nadmaše karijeru Modrića i ovo nije kritika Ivanušeca al mora se priznat da je Majer napravio impresivni iskorak zasad.
  • Jaro
    5.6k
    svako malo pogledam ovu temui ne bih li nasao Krznara ovdje al nista :sad:
  • Eduardo
    17.6k
    i Lovro i Rennes igraju fantastično. Užitak za gledati.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Nitko sretniji od mene ako oba nadmaše karijeru Modrićavjeko1701

    A jebi ga sad... :lol:
  • Krizy
    36.5k
    Jel ima Dinamo % od Sose? Spominje se Aston Villa i 30 M eura
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.