• Deleted User
    0
    puno puta sam čuo da treba počistiti dinamo nakon mamića sve do čistačica. slične upise vidim i ovdje na ovu temu. po meni vrlo opasno i štetno razmišljanje. svijet nije crno bijel. koliko bi tek tema otvorili drugih kad bi tako počeli djelovati. npr. igrači koji su dovedeni ili stasali u doba mamića. da si brišemo pobjede ili titule ? nemojmo bit ekstremi i glupani. btw meni se sviđa G u imenu jer sam nostalgičar i jako volim ljude educirati (pun k ih ni ne zna) o postojanju jakog nogometa u zagrebu prije 2.svj.rata, o tri gradska derbija, o potpunom brisanju istih od strane komunisitčke vlasti i koliko smo im trn u oku bili. za razliku od nekih :)
  • Infinity
    15.2k
    Hoces li ikad prestati s glupostima? Znas li koji je smisao foruma?
  • Bosskovitz
    7.4k
    Realno, ni to nije slučajno tako napisano.
  • Droljo
    5k

    A post na koji sam se nadovezao nije glupost? Da trebamo novo ime. Mislio sam kad je bal nek....
    Bežim s ove teme.
  • Imamo Dinamo
    3.3k

    Kako?? Ge-en-ka su 3 sloga a genk i gent svaka ima po jedan slog. Izgovor je totalno drukciji, kakvu slicnost u fonetici ti vidis?
  • deda
    27.9k
    Naravno. Jedino što ovakav cenzus spriječava i eventualnu buduću odluku o formiranju npr. SD ili spajanja s FD.
  • badjibadara
    1.7k
    HAŠK-CROATIA, Plavi 1911, Zagreb 1903... bili su neki od prijedloga imena prije frankensteina HAŠK Građanski. Mada sam za NKDZ, G trenutno ne bih dirao. Dinamovci trebaju malo mira.
  • Jurki
    8.6k
    G trenutno ne bih dirao. Dinamovci trebaju malo mira.badjibadara

    U potpunosti se slazem. Dosta je bilo mijenjanja imena. Treba graditi a ne stvarati nove podjele i nova ratista.
  • Riot
    1.7k
    Vjerujem i nadam se da će s vremenom uz približavanje kluba navijačima izblijediti one konotacije kakve su vezivane uz GNK otkad je dodan i da ćemo ga kolektivno prihvatit.. I meni je NKDZ srcu bliži dok za GNK nesvjesno vezujem da su to "oni" a ne "mi". Doduše, potpuno su mi legitimni ovi argumenti forumaša koji su za "G" i slažem se da je odličan način za istaknut tradiciju Građanskog
  • masacusec
    3.1k
    Mi ga danas zovemo Građanski, ali njegovo pravo ime je bilo Prvi hrvatski gradjanski šport klubBosskovitz

    Upravo tako, neformalni, kolokvijalni, svakodnevni naziv kluba u nogometnim i kibickim kuloarima od 1911 do 1945 bio je Građanski. Nitko od tadašnje generacije navijača ga nije zvao Prvi hrvatski građanski športski klub.
    Pravno sljedništvo Građanskog i Dinama jest nepobitna činjenica, međutim naziv kluba u vrijeme nastanka BBB-a koji su sve ove godine najbitnija karika Dinama, bio je NK Dinamo i kao takav meni osobno je svetinja.
  • Dinamosaur
    958
    Daj ljudi stanite na loptu.Sad bi se pokrvili oko tog koje ime je prikladno, nadam se da samo filozofirate.
    Imamo Dinamo, imamo izbore(kakve takve).
    Neki Dinamovci su o ovome sanjali pa nisu docekali.
    A na tribinama se nek jos jace cuje izmjena(sjever- zapad) Diiinamo -Zaagreb
  • masacusec
    3.1k
    Kaj briješ ti? Ovo je civilizirana rasprava, a ne jebanje majki.
  • Oluja
    3.6k
    Glavata spodoba nam je pokušao ukrasti klub ali nije uspio. Sad mi njemu ukradimo G i pretvorimo ga u nešto veličanstveno kako bi i trebalo biti, nemojmo dopustiti da nam to bude spomen na kriminalca nego ga prihvatimo kao spomen na slavni Građanski. Pederi su djeci ukrali dugu, ne dopustimo da nama govo ukrade G.
  • emilperska
    3.1k

    Ovo je jedan od boljih :rofl:
    Vrijeme lijeci sve rane. Da o ovom raspravljamo 2012., bili bi drugi odgovori, kao sto su drugi bili 2018. i sad 2024.
    S vremenom ljudi se nece sjecati da je to smislio ZM, nego ce se sjetiti samo Građanskog..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.