• Droljo
    5.1k
    Meni prvome smeta G jer ga je stavio glavati, te znači građanski a u tom trenutku smo bili seljačka prčija familije. Cigani, harmonike poderane košulje i euri lete svuda.
    Eto, to prvo vidim kad vidim G!
  • Matus
    129

    Bilježim se sa štovanjem. :D
  • Sljeme
    1.8k
    Po deseti put dokument iz Dinamove revije. Da se razumijemo, siguran sam da nije ni Cicina ideja, uvjeren sam da je bio nečiji glasnogovornik.

    Ako je zbilja Cicina ideja, ispričavam se obitelji.
    Mali dioničar

    IMG-20240117-172730.jpg

    IMG-20240117-172940.jpg

    Iz nove knjige o Cici.
  • Bosskovitz
    7.7k


    Komunisti su nam nadjenuli ime Dinamo kako bismo se uklopili u njihov režim, a mi smo snagom svojih ideala i vrijednosti promijenili značenje tog imena i pretvorili ga u jedan od simbola otpora upravo njima, njihovom jednoumlju i totalitarizmu.

    Sam biraš kaj ćeš vidjeti. Ja vidim duh Gradjanskog koji je toliko snažan i velik da su mu težili čak i notorni malograđani poput izvjesnog kriminalca. Simbolički, jer vrijednosno nije ni znao ni mogao. Da parafraziram jednog filozofski nastrojenog prijatelja: nije to mogao dostići jer nije niti razumio što to uopće jest.
  • emilperska
    3.2k
    Nismo ni svjesni sto imamo u nasoj povijesti s Građanskim..
    Nasi decki su igrali za svoj grad i svoju drzavu i klub je bio dominatno antijugoslavenski i prije i poslije 45'. A prije tog je bio anti- ugarski klub.
    G se ne smije dirati..
    Mi smo kroz povijesti bili dominatno prohrvatski klub, tko bi se lud tog odrekao?
  • deda
    28.2k
    Netko dobro reče. Imamo novi statut. Ime kluba je poznato. Referendumom ga se moze promijeniti.
  • Droljo
    5.1k

    Ja duh građanskog nisam mogao osjetiti nikako jer nisam iz Zagreba a i rođen sam ranih osamdesetih tako za mene postoji dinamo i borba za to ime koja je sljedila skroz do dvijetisućitih godina. Ok, sada imamo mehanizme da se više nikada ne desi da jedan šaban dodaje nešto ili mijenja. Sad je gotovo, ne treba ništa dirati, ja samo velim kak ja to vidim.
  • emilperska
    3.2k

    Ne treba ljude ni poticati na to :rofl: . Ne treba nam jos jedan Građanski rat popracen medijskim histeriziranjem da i.dalje ne znamo koje nam je ime.
    Telesport, torcida.gol samo cekaju da se odreknemo dijela vlastite prohrvatske povijesti za koju bi dali svoje guzice da ju u Splitu imaju..

    Koji je uvjet za potpise opce?
  • Tom Hanks
    2.6k
    Imenom Dinamo se odričemo prohrvatske povijesti?
  • emilperska
    3.2k

    Micanjem slova G iz prefiksa se odričemo svog dijela identiteta i povijesti koja je bila gadna za cijeli naš narod, ali ni 1911. ni 1945 nije bilo upitno da je Građanski prohrvatski klub u trenucima kada to nitko drugi nije bio.
  • masacusec
    3.1k
    Pa nije glavato govno dodalo taj jebeni G jer ga je Cico, kao legenda kluba, zagovarao.
    Taj prefiks G jest zapravo pridjev, dok je Građanski kao klub bila imenica, i to vlastita. I tu dolazi do glavinog nerazumijevanja samog nazivlja i neopravdanosti potrebe za diverzifkacijom nazivlja te nesretne 2011.g.
    Ponavljam, Građanski kao svojevremeni naziv kluba jest povijesno legitimna odrednica kluba, no ovaj nasilni prefiks građanski, kao opis kluba, jest usiljeno šminkanje naziva kluba....
    I zato, samo i jedino NKDZ!
  • Bruh
    901
    zar nije bio jedno vrijeme 90e samo građanski prije neg kaj su uništili tu ideju sa dodavanjem HAŠK
  • deda
    28.2k
    Ne
  • sport
    2.3k
    Građanski.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Taj prefiks G jest zapravo pridjev, dok je Građanski kao klub bila imenica, i to vlastita.masacusec

    Kako je u imenu 1. hrvatski gradjanski športski klub riječ “gradjanski” imenica?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.