• The Undertaker
    4k
    Moram priznati da mi niste baš najjasniji. Dinamo je na transferu Luke Modrića uprihodio 21 mil. eur. a ispada kao da je ovaj provalio u sef i orobio klub. Da je LM u ugovoru imao da mu pripada 50% odštete kao što su imali neki drugi igrači onda bi bilo sve u redu? Ako gledate samo financijsku stranu, Dinamu je zaradio tisuću puta više nego što smo mu ovdje svi mi zajedno dali. O sportskoj strani nećemo ni pričati.
    Mislim, napravio je to što je napravio, pitanje u kojim okolnostima a ispada da je ratni zločinac.
    Nadam se da ste tako kritični i prema vlastitim greškama.
  • SAS1987
    13.3k
    Dinamo je na transferu Luke Modrića uprihodio 21 mil. eur. a ispada kao da je ovaj provalio u sef i orobio klub.The Undertaker

    Presuda kaže da je napravio baš to. Uzeo novac Dinamu i veći dio dao Mamiću.

    Nadam se da ste tako kritični i prema vlastitim greškamaThe Undertaker

    Bili bi da ih imamo :smile:
  • The Undertaker
    4k
    Formalno, LM nije čak ni optužen za nešto. Mislim, znamo svi što je bilo ali treba to staviti u razuman kontekst.
  • vjeko1701
    5.9k
    Rekao je i da će vratiti novce ukoliko na sudu ispadne da je bilo protuzakonito. Ja sam voljan vjerovati da je on u ono vrijeme mislio da je to nešto normalno i da ne uzima ništa. Voljan sam i vjerovati da je iz nekog straha, bilo od mafije, bilo od zakonodavstva povukao svjedočenje ali ono kaj bi bilo potrebno je da se barem javno pokaja, barem kaže da nije znao što radi i da vrati novce koje je zadržao za sebe.
  • SAS1987
    13.3k
    Rekao je i da će vratiti novce ukoliko na sudu ispadne da je bilo protuzakonitovjeko1701

    Sto ceka? :smile:

    Formalno, LM nije čak ni optužen za neštoThe Undertaker

    Nije ali trebao bi :smile:
  • The Undertaker
    4k
    Ma nije ipak toliko glup. On je tom operacijom zatvarao svoje obaveze prema Mamiću, znao je da operacija nije baš "košer" je se ZM ne bi baš tako odrekao njegove love ali je valjda mislio da je sve pokriveno i da Zdravka nitko neće dirati. Zdravko zaradio, Zdravko uzeo. Kad se povuče crta, Zdravko je svejedno osuđen a Dinamu je od transfera ostalo 10 mil.
  • miro
    3.1k
    Jedino ispravno što može napravit je čekat promjenu uprave i nakon toga vratit lovu.....ali mislim da taj film ipak ne bumo gledali
  • SAS1987
    13.3k
    Jedino ispravno što može napravit je čekat promjenu uprave i nakon toga vratit lovumiro

    Skupština DInama je izglasala da klub nije oštećen pa je lova otišla u proraćun države.
  • Ludovic IX
    5.2k
    Pa i sam je rekao da je dao tih 10 milja eura minus ono "što je smatrao da je on zaslužio" i da je time mamićevo menadžerstvo nad njime završeno. Luka nije 10 miliona zaradio sljedećih 3 godine ukupno da bi isplatio glavu prije.

    Pa i sam je gledao kako što prije pobjeći od njega. Svjedočenje je ispalo pičkasto ali time je i sebe spašavao..
  • martens
    323
    Zdravko zaradio, Zdravko uzeoThe Undertaker

    Možeš objasnit ovaj dio, nisam te razumio?
  • vjeko1701
    5.9k
    Sto ceka? :smile:SAS1987

    Ne znam xD Treba ga pitati.

    Ma nije ipak toliko glup. On je tom operacijom zatvarao svoje obaveze prema Mamiću, znao je da operacija nije baš "košer" je se ZM ne bi baš tako odrekao njegove love ali je valjda mislio da je sve pokriveno i da Zdravka nitko neće dirati. Zdravko zaradio, Zdravko uzeo. Kad se povuče crta, Zdravko je svejedno osuđen a Dinamu je od transfera ostalo 10 mil.The Undertaker

    Znači u transferu buduće zlatne lopte i jednog od najboljih igrača hr. ikada dobili tih 10 mil. i nek budemo sretni s time. Možda sam te krivo shvatio...al nije Mamić jbn...ni trenirao ni trčao umjesto Modrića, nije on njega ni prepoznao ni stvorio. Prepoznali su ga treneri koji su radili u DInamu i kojima je to bio jebeni posao. Stvorio se on uz pomoć tih trenera svojim radom i talentom.

    Kaj se tiče kaj je on znao ili nije, možda je znao da baš nije sve čisto ali upravo zbog toga da je on s time otplaćivao "dug" mafiji ga ne mogu sad do kraja kiviti. Vjerojatno je alternativa bila robovlasnički odnos do kraja karijere. Tko ovdje ne bi tako nešto napravio da se makne od nekog ko Mamić i skine ga s leđa.

    Kod mene je problem mjenjanje iskaza ali i to neću suditi jer ne znam kakva je bila situacija. Bio pametan ili glup, Modrić sigurno nije pravni ekspert i moguće da su mu se prodale priče da će završit u zatvoru ili nešto. Nije mi ni van pameti da mu se prijetilo nekim drugim stvarima od strane bilo koje od umješanih osoba i njihove organizacije. Da budem iskren ne bi ni ja svoj život stavio u dobre ruke Uskoka i pravosudnih organa ove države da me zaštite.
  • The Undertaker
    4k
    Pa tako Dinamo funkcionira, kao OPG braće Mamić i to je Modrić znao. Mislim da njemu ni u peti nije bilo da on time nešto šteti klubu. Sa gazdom dogovaraš uvjete raskida privatnog ugovora i to je to.
  • The Undertaker
    4k
    Ovaj i ovakav Dinamo je ustrojio ZM i to je činjenica, sa svim dobrim i lošim stranama. Te trenere koje spominješ je on doveo (ili ostavio), on je ustrojio školu itd...dakle ustrojio je klub kao svoje privatno poduzeće i tako je Dinamo i funkcionirao. Naravno da nije krenuo od početka ali to je, nakon 15 godina, i nebitno. Naravno da je LM sudjelovao u izvlačenju novca iz Dinama i naravno da je to njegov krimen ali njegova je i zasluga za 20 mil. eur na računu. O igračkom doprinosu nećemo ni govoriti. Kad se evaluira LM onda treba sve uzeti u obzir.
  • Mali dioničar
    14k
    Dinamo je s Modrićem kao igračem imao više sreće nego pameti.

    Jesu ga prepoznali moš si misliti, slali su ga u Zrinjski i Zaprešić jer nisu znali gdje s njime, a u isto vrijeme je Niko Kranjčar bio kapetan momčadi.

    Da su ga prepoznali, Modrić bi barem imao mjesto u prvih 11 u momčadi u kojoj je Niko kapetan.
  • vjeko1701
    5.9k
    Imaš jako iskrivljenu sliku svega. Pa jbt, to je svima njima bio njihov posao, čak i tom Mamiću. Njega je Dinamo plaćao da to radi - razvija klub.

    Kaj, da sam ja neki visoko pozicionirani menadžer u t-comu, bilo bi čisto ok da ilegalno uzimam postotak raznih poslovnih dogovora? Ne, ja sam na toj poziciji i plaćen sam da radim upravo to.

    Pa o čemu mi pričamo, pa nismo u štali pa da si uzimaš malo mlijeka sastrane jer si eto napravio jako dobar posaoi izmuzao si kravu malo više nego je očekivano.

    Modrić, on isto tako je radio sve za sebe. Evo ja prvi ne radim od njega zločinca ali činjenica je da je njega klub plaćao da igra, plaćao da radi na terenu to što je radio i on je to radio jako dobro da bi sebi osigurao egzistenciju nekim dobrim transferom u jači klub. Ja kad evaluiram Modrića, respektiram ga kao nogometaša i voljan sam dati tzv. "benefit of a doubt" da se ko klinac u potrazi za kruhom uvalio u sjebanu situaciju sa grupom mafijaša iz koje je pokušao izaći na način na koji je a to je pljačka kluba i promjena iskaza na sudu. Ja sam mu voljan izaći u susret i ne bacai kamenje po njemu radi toga, ali ono kaj bi meni bilo nužno je da vrati onaj dio novca koji je zadržao za sebe i pospe se pepelom radi toga objašnjavajući zašto je tako postupio (iz straha, neznanja...itd) Ali jbn. pisati da je on eto zadužio Dinamo svojim igrama pa je ok kaj si je malo uzeo...e da ne bi.

    Pa jbm. mater, nije čudo da nam je država i društvo tu di je sa takvim stavovima. Ajde da su svi oni to radili besplatno, honorarno pa su si uzeli sastrane, još bi razumio. Ne bi podržao ali bi razumio. Oni svi su bili ljudi koji su bili plaćeni od strane kluba da rade ili igraju za klub. Samo zato jer su neke stvari napravili bolje nego bi drugi ili bolje od očekivanog...pa čak i da je najbolje na svijetu, ne daje im ni moralno ni legalno pravo da pljačkaju niti da uzimaju ono što im ne pripada zakonski po ugovoru. Mogli su tražiti bolje ugovore, mogli su tražiti neke bonuse, mogli su svašta...ali su odlučili kršiti zakon. I nema tu nekog karmičkog kozmičkog balansa - dao, uzeo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.