• Dino
    2.2k
    Iznimno je tužna činjenica da je više ljudi kroz povijest ubijeno u ime boga i Isusa pod okriljem kršćanstva nego u ime sotone pod okriljem sotonizma.vjeko1701

    Odnosi li se ovo ubijanje ljudi u ime Boga na fantomske Krizarske ratove i inkviziciju ili si htio reci da su Krscani orgijali i prinosili zrtve ko ovi tzv sotonisti?

    A kaj se tice noci vjestica…postoji li neki izvor da je Crkva slavila takve spodobe i da su vjernici prakticirali prerusavanje u zombije, vampire,…

    Da se razumijemo, i ja sam odem na helouvin parti i ne masem krizem i cesnjakom, medutim povezivanje Crkve s ovim danom mi je u najmanju ruku smijesno.

    Isprika, nije ovo tema pa ak moderatura stigne molio bih da prebaci u neku drugu temu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Fantomski križarski ratovi i inkvizicija? Ja ipak mislim da su obje stvari povjesna činjenica. Sad, zašto jedni rade jedno a drugi drugo je potpuno nebitno kad je oboje ubijanje ljudi u kojem po samim brojevima ipak jedni prednjače. Bilo kakvo ritualističko ubijanje u ime bilo čega je žločin protiv čovječnosti. Ta inkvizicija je jedna od najvećih sramota u europskoj povijesti.

    Kaj se tiče crkve, kroz cijelu svoju povijest, posebno ranu, je spajala svoje blagdane sa poganskim običajima sa svrhom čim učinkovitijeg pokršćavanja poganskih naroda. Najbolji primjer je Božić i Saturnalija. Isto tako, ako se kritizira američki Halloween, to je čista komercijalizacija i nema veze s ničim ali opet je taj isti Božić 50 puta gore komercijaliziran tako da opet, nema se čemu prigovarati.

    Meni osobno noć vještica nikad nije bilo nekaj posebno, štoviše, bilo mi je većinom bezveze tako da ne branim to kao takvo. Samo ovo nije prvi put da kršćanski fundamentalisti napdaju nekaj sa sotonizmom i barataju takvim glupavim argumentima koji nemaju veze s vezom.
  • reziser
    6.4k
    dečki, na krivoj ste temi.... odite na pivu? :up:
  • vjeko1701
    5.9k
    Isprike...ako netko može, slobodno prebaci na ispravnu temu.
  • Dino
    2.2k
    Ja ipak mislim da su obje stvari povjesna činjenica.vjeko1701

    Nitko nije nikad osporio to kao cinjenicu, medutim i sam si svjestan toga da povijest pisu “pobjednici” i preuvelicavaju stvari onako kako im odgovara. U ovom slucaju je Crkva velki gubitnik jer je retardirano reagirala gdje god je mogla tako reagirat zbog cega svakim danom gubi ljude i ikakvo pravo na dokazivanje povijesne istine.

    Ono sto mi uvijek bude ironicno je da se inkvizicija, i posljedicna ubojstva, uvijek spominju u nekom najgorem mogucem kontekstu buduci da se cesto povezuju s Crkvom (jer nije cijela inkvizicija bila kobna i pod jurisdikcijom pape) dok se istovremeno na sva ostala masovna ubojstva koja nemaju nikakve veze s istom, u ovom slucaju, ne gleda s tolikim gadenjem.

    Malo sam se sad odmako s glavne teme noci vjestica jer mi uvijek bude zanimljivo pricati o inkviziciji.

    Evo ovo su bile zadnje rijeci, jos jednom isprike na spamanju.
  • NORTE
    9.3k
    Kakve su prognoze kad je vjerojatan povratak Ademija?
  • Nino Bule
    11.5k
    Inače otkrivena spomen ploča cici na pomoćnom terenu, niko držao govor.
  • Ludovic IX
    5.5k
    Gledam tablicu skupine di je sherif i nekako se nadam da će oni završiti treći a mi drugi i da dobijemo priliku za uzvrat
  • NORTE
    9.3k
    Gledam tablicu skupine di je sherif i nekako se nadam da će oni završiti treći a mi drugi i da dobijemo priliku za uzvratLudovic IX
    Razmišljao sam o tome prije nego su odigrali prva dva kola skupine Lp i uzeli 6 bodova. Krkan je i dalje tu tako da bi se vjerojatno opet osramotili.
  • markoli
    1.7k
    Bruno sinoć zabio 15. europski gol za Dinamo te se izjednačio sa Zambatom i Cvitom. Oršić je prvi s 20.
  • og1986
    2.9k
    Može netko pojasniti one slike na koreografiji, ne vide se sve čisto na fotografijama.
  • KlasicZg
    515
    ppmf9jqyj5s5qxgq.jpg
    Jel ovo samo meni malo rasisticka slika?
  • Dino
    2.2k
    Ajoj :lol:

    Mislim da nije. Jednak je broj bijelaca u sjeni i crnaca na suncu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.