• xavier
    11.1k


    Naravno da je to jedan od faktora, ali niti je jedini niti je glavni.

    Da, da izgubimo koje prvenstvo i da se nabrijemo na naslov, nešto bi više ljudi dolazilo na HNL, ali opet to ne bio ne znam kakav prosjek. Isto tako, europska utakmica u skupini protiv Barce bi napunila valjda stadion od 50.000 mjesta, a utakmica u istoj toj skupini protiv Slavije bi bila zanimljiva za 15.000 ljudi.

    No velik dio razloga leži u tome što se klub svih ovih godina jednostavno jako otuđio od navijača i velik dio potencijalnih gledatelja ima jako negativan stav prema svemu oko kluba.
  • deda
    27.7k
    Jasno kao dan, zato velim i Marciu ja više komentiram psihološki trenutak navijača na Balkanu. Dinamo je posebna priča koja ima svojih milijun razloga za lošu posjetu.
  • deda
    27.7k
    Ali ne treba zatomiti i jednu vrlo jasnu stvar u cijeloj ovoj raspravi, prosječni Dinamov navijač je razmažena pičkica.
  • The Undertaker
    4k
    Na stranu posjeta na stadionu, ona je egzaktna. Mene zanima koliko se ovi podaci o gledanosti na njihovoj digitalnoj platformi, YT ili pregledi na TM mogu ''napumpati''? Znam da postoje agencije koje nude takve usluge jer su i meni nuđene.
  • deda
    27.7k
    To i mene zanima. Ja sam gledao njihove youtube prijenose koje je gledalo 3-4 tisuće ljudi, odkuda sad 70 keka?
  • marcio amoroso
    32.1k
    No velik dio razloga leži u tome što se klub svih ovih godina jednostavno jako otuđio od navijača i velik dio potencijalnih gledatelja ima jako negativan stav prema svemu oko kluba.xavier

    Naravno, ali isto tako se onda ja pitam jesu se svi klubovi u Zagrebu otuđili jer svi imaju očajne prosjeke. Apsolutno nebitno koji sport. Ja osobno imam osjećaj da ljude jednostavno ne zanima sport i posebno neko domaće natjecanje. Imam osjećaj da ljudi misle da su viši i da im je otići na tekmu Dinamo- Istra ili Cibona- Alkar ispod časti.
  • deda
    27.7k
    Još jedna zanimljiva stvar. Boysi su brojniji na svim gostovanjima nego na Maksimiru kad se igra sa istim protivnikom. Izuzetak su jedino tovari i Rijeka.
  • Papastrumf
    9.5k
    Sumnjam da itko opravdava slabu posjetu na Maksimiru. Samo govorim kako je to ovdje sto se toga tice. Ista stvar je tipa bila u Beogradu. Zvezda je imala jedne godine cak 18.000 prosjek, nakon 3-4 titule u nizu, prije korone, to je vec palo duplo, na nesto preko 9.000.

    Jednostavno je tako ovdje. Mi jednostavno nemamo sportsku kulturu, koliko god ljudi mislili da smo nekakve sportske nacije.
  • flexXy
    1.9k
    Zagreb nema nikakvu sportsku kulturu što dokazuje posjeta na bilo kojem sportu a to daju i brojke o rekreativnom bavljenju sportom građana gdje smo na dnu Europe. Međutim problem nije samo u sportu, kultura odlazaka u kazališta, kina i ostala ponuda zabavne industrije je na jako lošim razinama. Jednostavno vlada nekakva nezainteresiranost za bilo kaj osim oblokavanja po birtijama i šetanjem po trgovačkom centru. Izgubio se nekakav duh pripadnosti gradu u globalu i teško će se to vratit kao u prijašnjim vremenima.
  • deda
    27.7k
    Tovari i službeno posudili Teklića, Skorupa i Bushaja Hrvatskom dragovoljcu.
  • NORTE
    9.1k
    Tovari i službeno posudili Teklića, Skorupa i Bushaja Hrvatskom dragovoljcu.deda
    Nenade javi se!!
  • Carrasco
    4k
    Vjerojatno 70 tisuća pregleda, a ne ljudi. Npr. naša utakmica sa Rostovom ima 19 tisuća pregleda.

    Slanje igrača na posudbu je potpuno legitimno, ali samo u slučaju kada to Hajduk radi.
  • SAS1987
    13.4k
    Mizerna posjeta Dinamovih utakmica je rezultat da je u posljednjih 30 godina klub s navijačima ratovao 20+ godina. Od promjena imena, Canjuge, devastacije stadiona pa do Mamića.

    Ljubav prema Dinamu još uvijek živi u ljudima i samo je treba probuditi a to nije tako teško kao što se čini na prvi pogled. Nakon demokratizacije i promjene uprave će sve biti puno bolje (osim ako nam ne ostave spaljenu zemlju). Dinamova posjeta ekstremno varira, od doslovno par stotina ljudi do rasprodaje stadiona u par sati. To nije normalno ali takva je trenutačno kultura / mentaliteta Dinamovih navijača a na klubu je da je promjeni.
  • masacusec
    3.1k
    Simbioza kluba i navijača u Zagrebu već više od dekade ne postoji. Sva ova višegodišnja prostitucija i kriminal vezana uz klub jednostavno i random navijaču zgade taj klub te i random navijaču teško je prihvatiti (doduše rijetko kad) pruženu ruku od strane kluba. Animacije za djecu, kikiće, pa čak i odrasle su totalno iščezle. Klub vrlo malo radi na povratku ljudi na stadion. Dovoljno za zaključiti jednom laiku da je prvenstveni interes kluba prodaja, a nikako ne ljudi.
    O simbiozi službenog kluba i BBB neću, jer nikada nije ni postojala.
  • deda
    27.7k
    Tovari doveli Lovrenčića na desnog beka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.