• Baneki
    717
    Kaj ja znam, meni je ova tema interesantna. Preispitivao sam sam sebe kad sam koju varijantu koristio ili slušao i čitao o njoj. Nemam neki mišljenje, obje varijante su mi OK.
  • Boogieman
    307

    Ma kužim, nego čisto me zanima kad je klub počeo upotrebljavati termin "modri".
    Kad prolistam doma par knjižica, časopisa, članaka i kroniku kluba (1955., 1979., 1981., 1982., 1985.) svugdje se spominju "plavi", o "modrima" ni riječi.

    Uostalom, kaj nije na stadionu (na vrhu istoka?) pisalo "i krv svoju za plavu boju" i "plavi, plavi, vi ste dečki pravi", čini mi se negdje krajem 90-ih i početkom 2000-ih. Imam dojam da je to "modri" opet kasnije izvučeno iz naftalina. Bio sam osnovna 90-ih, pa se ne sjećam najbolje, nek se netko stariji javi.

    Normalno komentiramo, tema je onak za uz pivicu, a i da radimo teoriju urote, zakaj ne bi? Eto, tu kod nas nije nikad bilo plodno tlo za politiziranja i dokazivanja da "mi" nismo kao "oni" i sl. Ne znam kaj se nerviraš, čista razonoda.
  • Mali dioničar
    14k
    vi od svega uspijete stvorit urotu.deda

    Gle, od naših rasprava bi Seinfeld napravio vrhunski sit-com, ali mi ipak nismo toliko kreativni.
  • SAS1987
    13.4k
    Jel ovo najmanje vazna diskusija u povijesti zone? :grin:
  • Kwedi
    3.8k
    danas u SN, 4 puta Modri, nit jednom Plavi.
  • masacusec
    3.1k
    Sve su to neke inačice (doduše besmislene) nomenklature pod zajedničkim nazivnikom PLAVI!
    I samo PLAVI!!!
  • superhik
    10.2k
    Mislim da je naziv Modri došlo kao nasljeđe Građanskog, baš kao i Purgeri, ali da se počeo koristiti kao razlika između reprezentacije Jugoslavije koja je imala nadimak "Plavi" i zato što je zvučalo više "intelektualno" za novinarske pojmove.
  • NORTE
    9k
    danas u SN, 4 puta Modri, nit jednom Plavi.Kwedi
    Novinarski izraz kojeg nijedna tribina nikad nije prihvatila niti će ikad.
  • Stihl
    3k
    Ma dobro, novinari stvarno pretjeruju s tim izrazom iz ne znam kojeg razloga, vjerojatno jer im je plavi "preobično". Meni je također Dinamo uvijek bio i ostao plavi i to je to...ali kad vec govorimo o tribini, u najpoznatijoj navijačkoj pjesmi koju su pisali sami navijači idu riječi "...jer na barjaku modrom piše samo Dinamo...." , tako da stvarno nebitno kak se intrepretira.
  • xavier
    11.1k
    ali da se počeo koristiti kao razlika između reprezentacije Jugoslavije koja je imala nadimak "Plavi" i zato što je zvučalo više "intelektualno" za novinarske pojmove.superhik

    Ovo je apsolutno glavni razlog zašto se 90-ih počeo forsirati nadimak "modri".
  • NORTE
    9k
    Ovo je apsolutno glavni razlog zašto se 90-ih počeo forsirati nadimak "modri".xavier
    Promijenili ime kluba, promijenili ime stadionu, promijenili i nadimak kluba jer su bili opterećeni jebenom jugoslavijom...

    Plavi smo bili '82.
    Himna dinama je (bila) "plavi, plavi".


    15 godina već nema te reprezentacije jugoslavije/scg koja je tada nosila tamno plave dresove 1991-2006. Croatijin nadimak novinari i dalje koriste.
  • NORTE
    9k
    PLAVI 1967.

    w6ca0zgcbakikj6k.jpg
  • Str1nger Bell
    677
    Plavi,plavi za vas smo zivot dali…
  • NORTE
    9k
    PLAVI GROM, 1987.
    4t7c7ka7omuspnil.jpg
  • Mlađi referent
    10.4k
    Ne znam je li kad prije bilo na forumu, moguće da jest, ali da nisam vidio. Neka stoji ovdje

    1979.
    Slobodna Dalmacija

    koy1ptu3cqt1p6wy.jpeg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.