• jedan u nizu
    6.7k
    Ekipa, dajte malo razmislite.
    Pa naravno da i Mamic i mumija i cijela ta krimi organizacija zeli novi stadion. I naravno da im nije svejedno gdje ce krasti lovu.
    Ako nastavimo igrati na ovakvom stadionu, sa tribinamaa zatvorenim od potresa i to godinama, sve manje ce nam igraci htjeti dolaziti, klub ce u najbolju ruku stagnirati a ne ici prema naprijed.
    Zalosno je, ali infrastruktura je jedna od stavki koje igraci razmatraju kada dolaze igrati negdje.
    Dovoljan je uspjeh 'nagovoriti' nekog konkrenog stranca da igra u HNLu, ali kad pored te jadne lige vidi gdje bi trebao igrati, i to pred 3k ljudi, naravno da ga to odbija, Naravno govorimo o stranim igracima koji ne znaju sta znaci Dinamo, a ne o igracima poput Stojkovica, Vidovica ili sl.

    Trenutno je slika kluba relativno ok zbog uspjeha u europi zadnjih godina, i na konto toga mogu doci neki igraci, a sad zamislite da imamo pravi europski stadion i konstantu igraanja u grupama El i CL.
    Ovdje svi drkaju na stadione, atmosfere, broj posjecenosti tog kluba i ne znam sta jos. Ako na to drkaju navijaci, sta mislite kako o tome drkaju igraci koji trebaju igrati tamo.
    Da ste jedan igrac koji ima dvije opcije na stolu, iz iste drzave, iste financijske uvjete, sve sve isto, samo jedan igra na Maksimiru sadasnjem, a drugi klub na modernom natkrivenom stadionu sa 30k mjesta, gdje bi isli???
    Bolj igraci, veci tranferi, veci postotci agentima i posrednicima, bolja prodaja istih igraca, vece klauzule ala Lovren ili Modric.
    Sve to dovodi do poante mog posta. Bolji stadion, bolji igraci. Bolji stadion, veci transferi. Bolji stadion, vece provizije agentima. Bolji stadion, veca posjeta. Bolji stadion, veci sponzori. Bolji stadion, bolja TV prava. Bolji satdion, bolji marketing i merch.
    bolji stadion = veci budzet (pogotovo za klub koji je uspjesan kao dinamo).

    Da li je jednom Mamicu bolje krasti iz kluba sa budzetom od 5mil Eura, ili iz kluba sa budzetom od 75-100mil Eura??

    Nemojte se zavaravati. ljudima koji kradu iz Dinama je itekako bitno da imaju novi stadion.
  • Aggro
    602
    Džabe trud, ti si samo još jedan u nizu koji im pokušava otvoriti oči, a oči su zatvorene belosvetskom zavjerom Tetejca čije su žrtve Dinamovci koji samo žele stadion.
  • The Undertaker
    4.4k
    Dobro, jedno hipotetsko pitanje? Sa čijom lovom će se napraviti stadion? Zanemarimo državu.
  • Ali
    2k

    Nije jugoslavija... nego Tito i njegovi pobočnici kao gradonacelnik splita..

    A ako nis primjetio postavljene su ograde i pomaknuti ulazi za laksi ulaz/izlaz, travnjak je novi...
    Sve to su platili Grad i mi porezni obveznici preko drzavnog proracuna (spomenik kulture...)
  • Jurki
    9.4k
    stadion se moze financirati na vise nacina. Ajd da stadion kosta 80 milja cca
    Kreditom koji uzima klub 60 posto npr kaj bi izaslo 50ak milja.
    Ostalo se moze namaknuti kroz Eu fondove, nekaj da uefa, fifa, hns.. strani konzorcij kojem prodas ime stadiona..
    ima varijanti mali milijun.
  • The Undertaker
    4.4k
    Na osnovu čega će klub dobiti kredit? Koje kolaterale ima?
    Čak i da dobije kredit, od čega će ga vraćati?
    Tko će taj novac zaraditi?
  • Nino Bule
    11.9k
    A ako nis primjetio postavljene su ograde i pomaknuti ulazi za laksi ulaz/izlaz, travnjak je novi...Ali

    Travnjak je postavljen prosle ili cak pretprosle godine od hns-a, pomicanje ulaza/izlaza je bas ogromna investicija stvarno ne znam kako mi zagrebcani sjedimo skrstenih ruku dok se tamo ograde rade
  • Jurki
    9.4k
    da imamo normalnu upravu i da se stvari posloze kak bi trebale biti.. stavi se sam stadion pod hipoteku.
    Tko bi trebal vracati kredit.. pa klub naravno.. od cega.. vece posjete, povecanog merchandisinga. Ako jedan stadion u gradu kak je Zagreb ne moze sam sebe financirati onda je neko jako grdo zajebal.
    A i kolke milijune smo dali za provizije zadnjih par godina..
  • Aggro
    602
    Nije li država izjavila da je stadion od nacionalnog interesa... Iako se pomalo bojim ove definicije i što bi ona mogla značiti u vremenu kad nam je stadion glavni adut u borbi za statut, smatram kako je upravo to objava barem djelomičnog financiranja.
  • The Undertaker
    4.4k
    Banke toliko vjeruju u klupsko poslovanje da smo imali problema za kreditom za obrtna sredstva tj. za tekuće poslovanje. Ne znam da li smo ga uopće dobili.
    Sigurno će red za kredit za stadion biti dugačak. Svi jedva čekaju spaliti 100 mil. eur.
  • Jurki
    9.4k
    inace nisam za financiranje stadiona iz drz proracuna jer ce se javiti svakojake fukare koje ce srati da nema bolnica, vrtica, starackih domova itd.
    Klubovi moraju sami moci financirati svoju infrastrukturu. I vjerujem da je Dinamo sam sposoban to i napraviti uz eu fondove, uefu, fifu, hns.
    Ovdje kaj je najveci problem je zemljiste i to Grad/drzava moraju rijesiti
  • Jurki
    9.4k
    ovoj sadasnjoj garnituri nebi ni ja dao 5 centi kredita.
    Al kak sam napisal kad bumo imali normalnu upravu, kad bude sve kak treba biti..ne vidim razlog zakaj nebi banke isle u taj posao.
    Edit: pa normalno da svi vide da je kriza upravljanja u klubu i da to trenutacno steti kreditnom rejtingu.
  • jedan u nizu
    6.7k

    da li jedna Barcelona ili Real Madrid imaju milijardu eura viska na racunu?
    Nemaju, u dugovima su stotinama milijuna eura, i svejedno rekonstruiraju stadion.
    Da, glupo je usporedivati Dinamo i Real Madrid, ali nas stadiuon nebi kostao milijardu eura, vec 50-100mil (nadam se).
    Imas klub koji je u top 10 u svijetu po zaradi od prodaje igraca. To sto trenutno nema viska sredstava ne znaci da ne moze financirati gradnju novog.
    Odakle stadion jednom Ferencvarosu, LASK, zapravo bilo kojem klubu?

    A jos uz to cemo vjerovatno dio dobiti od UEFAe i HNSa.
    Po meni, novac uopce nebi trebao biti problem.
  • The Undertaker
    4.4k
    Imas klub koji je u top 10 u svijetu po zaradi od prodaje igraca.jedan u nizu

    Nemamo. Taj klub je nestao sa osudom Mamića. Sad imamo "novi" klub, novu Upravu i nove ljude koji trenutno rasprodaju obiteljsko srebro a za koje ćemo tek viditi koliko znaju. Zaboravi što je bilo. Koliko bi vas založilo ušteđevinu i dalo je ovim likovima da je "oplode"?
  • Dudu9
    543
    EU ne financira sportske objekte zato će se i dom sportova morat iz gradskog proračuna financira, fifa i uefa isto ne financira stadione možda i daju ali to to bude koji mil ako i to inače pomažu u izgradnji nacionalnih kampova ko što je hns dobio 5mil eura za to
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.