• NORTE
    9.3k
    arhitektonski faks dogovara održavanje nastava u prostorima ispod sjeverne tribine dok bi se obnavljala zgrada u kačićevojimmerwieder
    Idealno mjesto našli.
  • xavier
    11.1k
    Odlično mjesto za arhitekte i građevince :cool:
  • SAS1987
    13.5k
    Za prakticni dio ce napraviti novi istok.
  • Oluja
    3.7k
    Bilo bi lijepo da nakon njih mineri tamo imaju praksu
  • immerwieder
    1.2k
    navodno samo arhići,
    ne može se unajmiti npr. velesajamska hala pa urediti jer je kao lova samo za unajmljivanje, ne može se potrošiti za uređivanje,
    zapravo još nije gotov niti projekt obnove za kačićevu, dobiveno je 203milje kuna za obnovu, za manju lovu možeš napraviti novu zgradu, ali ne, lova je samo za obnovu,
    posebno je interesantno što lova iz eu dolazi ako je sve, i izvedba, gotovo do 31.5.22., upitni su i projekti za većinu zgrada do tog roka, uključen sam intenzivno u statiku za neke projekte, statika je najmanji problem u nekom vremensko-organizacijskom smislu, puno veći problem su instalacije, požar, pristup ljudima s poteškoćama i takve stvari
  • SAS1987
    13.5k
    lova samo za unajmljivanje, ne može se potrošiti za uređivanje,immerwieder
    Prostori na sjeveru nisu spremni za bilo što tako da bi i u njih trebalo biti investirano tko zna koliko love.
  • immerwieder
    1.2k
    da, to se i pregovara tko bude taj dio riješil
  • SAS1987
    13.5k
    ulaganje u zgradu koju zele srusiti. Osim ako imaju istu viziju ko ja, pretvoriti sjever u komercialnu zgradu a novi sjever napraviti juznije
  • immerwieder
    1.2k
    nemaju viziju, to su sa ad hoc rješenja, ali i sama ta obnova zgrada je upitna kada i da li bude uopće
  • NORTE
    9.3k
    da, to se i pregovara tko bude taj dio riješilimmerwieder
    Tu uskače državni proračun, preko ministarstava obrazovanja, graditeljstva itd. Grad je vlasnik objekta, ali naravno nije dužan uređivati prostore koje će koristiti fakultet.

    Jasno vam je valjda svima da u tom slučaju mi doslovno nikad nećemo imati novi stadion, jer jednom uređene prostorije ne napuštaju se samo tako da bi se to rušilo. I to može biti početak useljenja mnogih potrebitih institucija nakon potresa.
    Nevjerojatno je zapravo da Arhitektura seli na stadion koji je pojam arhitektonske ludosti.
  • markoli
    1.7k
    Taman krenuo pisati da mi je sestra (arhitektura) rekla da su joj profesori rekli da razmatraju maksimirski stadion za preseljenje faksa i da bi se odluka trebala znati do veljače 2022. Rek’o idem baciti breaking news na zonu, kad zona brža od mene. Čudo smo.
  • Markelo
    2.5k
    Što se tiče informacija, zona je jača od mnogih portala. Pa prvo ovdje vidim neku vijest pa tek za sat-dva objave na portalima
  • Nousername
    615
    Trenutno nisam u toku oko Maksimira pa me zanima sta ovi iz uprave planiraju sa istokom?Obnavljaju li ga,hoce li ga rusit ili pak ne rade nista kao i obicno
  • marcio amoroso
    32.5k
    ne rade nista kao i obicnoNousername

    Ovo.
  • xavier
    11.1k


    Valjda sam zadnji koji će braniti upravu pa ovo ni ne ide u tom smjeru nego samo pojašnjavam relacije...stadion je u vlasništvu grada Zagreba, a ne kluba, pa tu klub ni ne može sam nešto raditi. No naravno da time ne želim reći da klub "želi nešto napraviti, ali ne može", dapače, daleko od toga.

    Grad pak, kako je i najavljeno u predizbornoj kampanji, traži demokratizaciju procesa u klubu kao uvjet prije nego se prime riješavanja problema stadiona. Ekipi u klubu to naravno ne pada na pamet.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.