• Nolifer
    6.9k
    Tko god da bude izabran, grad je naj**oZGBhoy

    Tu se slažem da, osim grada i mi sami smo ga naj... kako god okreneš
  • NORTE
    9.5k
    vrtić košta kao malo veća obiteljska kuća - međutim našim političarima je i to problem.
    bolnica se počela graditi, ali su isti ti političari zaustavili gradnju i nikad je nisu nastavili, gle čuda - isto se dogodilo i sa stadionom.
    db-izbjeglica
    Ma to je bilo sarkastično. Sve si rekao s landmarkom, isto sam napisao i prije, lijep stadion je gradska turistička atrakcija, Zagreb to očito ne želi, oni vole svoje strašilo.


    stadion nakon 60 ili više godina sigurno opet biti zrel za rušenjexavier
    Ne vidim ijedan razlog zašto bi tome bilo tako.
  • db-izbjeglica
    13.2k


    dajte zemljište - koncesija je nešto sasvim drugo.

    koncesija ima smisla ako ćeš dobiti neko ekstra skupo zemljište, na kojem možeš izgraditi nešto profitabilno, zaraditi lovu kroz određeni period i onda to vratiti onome tko je izdao koncesiju. tipa novi terminal zračne luke zagreb, gdje imaš pravo korištenja piste, stajanki, radara, kontrole leta i čega sve ne, na površini koja se proteže na sumanutoj cifri od nekoliko milijuna kvadrata.

    kandidati lupaju bez veze, bez ikakve analize!
    daj napravite procjenu koliko to zemljište zapravo vrijedi, ako vrijedi 5-10 milijuna eura - dinamu se ne isplati ulaziti u koncesiju. čemu? mislim, ako se to dogodi, klub bi išao u projekt od 60-70-80 milijuna eura i izgradio nešto što će nakon (recimo) 50 godina dati na korištenje drugoj pravnoj osobi, a sve zbog 10% ukupne vrijednosti projekta.

    ako vrijedi 30 000 000 eura, e onda se dinamu to isplati uzeti na dugoročnu koncesiju, uz uvjet da grad sruši svoje postojeće smeće s parcele!

    ja smatram da to zemljište zbog GUP-om striktno definirane namjene ne može vrijediti nikakvu ogromnu lovu, a smatram i da tu površinu nema smisla prenamjeniti u nešto drugo, jer s parkom maksimir čini odličnu javnu površinu, sa ogromnim potencijalom i takvo što bi bilo čisti urbicid.

    doduše, bilo bi super zanimljivo da aktivisti iz možemo, veliki borci za javne površine, prenamjenjuju javni, sportsko-rekreacijski prostor u komercijalni. :love:
  • db-izbjeglica
    13.2k


    baš, na svijetu postoji hrpa stadiona starih starih preko 50-60 godina koji se uredno koriste.

    naravno, uz uredno održavanje.
    poljud je sad već star preko 40 godina, nisu se udostojili očistiti, a kamoli ofarbati nosivu konstrukciju, napraviti bilo kakvo ozbiljnije radove održavanja i još uvijek ga koriste. :sweat:
  • NORTE
    9.5k
    Danas se pri izgradnji stadiona koriste kvalitetni materijali za fasadu, uz postojanje krova dovoljno je da jedan kvalitetni moderni stadion traje puno duže. Ne vidim razlog da novi moderni stadion ne bude u funkciji nakon 60 godina, bez većih zahvata. Od Allianz Arene koja je stara 15 godina do Groupame ili sličnih novih 'zatvorenih' stadiona. (Poljud je pak otvoreni stadion s atletskom stazom)
  • Aggro
    602
    Grad ove veličine bi trebao sam napraviti stadion kojeg koriste svi gradski klubovi u ozbiljnom rangu. Druga je stvar što je to postalo simboličko mjesto korupcije pa nitko na javni projekt niti ne pomišlja. Kompletan taj potez je još davno namijenjen za amaterski i profi sport i sportsku rekreaciju i tako treba i ostati. Pod vlasništvom grada. E sad, hoće li to biti u sljedeće četiri godine, ja se nadam da neće jer postoje konkretniji problemi od Maksimira i to već u samom objektu. Kad se to sranje raščisti, onda se može razgovarati. Inače će simbol korupcije samo pupati.
  • xavier
    11.2k
    Grad ove veličine bi trebao sam napraviti stadion kojeg koriste svi gradski klubovi u ozbiljnom rangu.Aggro

    Bez da ulazim u to tko bi što trebao napraviti, po meni svaki klub mora imati svoj domaći stadion. Ne mislim da ga nužno mora sam platiti i da mora biti u vlasništvu kluba, ali nema mi goreg nego kad se klub vodi logikom "treću ligu ću igrati na svom stadionu, drugu na stadionu susjednog kluba koji je samo nekoliko kilometara dalje, a ako uspijemo dogurati do prve, onda ćemo igrati u mjestu 10 kilometara dalje koje ima stadion koje može zadovoljiti uvjete".

    Stadion je dio identiteta i bez stadiona odnosno domaćeg terena nema ni kluba. Ne možeš gurati priču o višoj ligi bazirajući se samo na igrače bez infrastrukture. Upravo je to jedan od razloga zašto svi zagrebački klubovi izgledaju kako izgledaju kad uđu u prvu ligu i zaigraju na Kranjči.

    Ok, možeš imati posebnu situaciju pa odigrati pola ili jednu sezonu na susjednom stadionu, ali ne može te ne biti briga za uređenje svog stadiona jer "ionako planiraš igrati negdje drugdje".
  • Stihl
    3k

    Ok, možeš imati posebnu situaciju pa odigrati pola ili jednu sezonu na susjednom stadionu, ali ne može te ne biti briga za uređenje svog stadiona jer "ionako planiraš igrati negdje drugdje".
    Kao npr. Sesvete u Velikoj :rofl:
  • Aggro
    602
    A mislim, Inter i Milan su godinama dijelili stadion najnormalnije... A to je tek ekstreman primjer. Po meni nema logike da se Lokomotivi gradi novi stadion ako uđe u LP, ma čak i da ga sama gradi...
  • xavier
    11.2k
    Inter i Milan su godinama dijelili stadion najnormalnijeAggro

    Nisam siguran da si me shvatio. Gdje sam ja napisao da dva kluba ne mogu dijeliti stadion?

    Ali to je stadion Intera i Milana, bez obzira koju ligu igrali i to im je domaći teren. Neće tu igrati treći klub iz Milana kad igra Serie A. Znači ja govorim da klubovi ne bi smjeli seliti na druge stadione, osim u posebnim okolnostima, nego igrati na svojim matičnim stadionima. San Siro je matični stadion oba kluba.

    Ti govoriš o nekakvom ulasku u LP. To je izvanredna okolnost o kojoj govorim i naravno da onda može europske utakmice igrati negdje drugdje, ali ne možeš normalnu sezonu igrati "gdje uloviš mjesto na stadionu zadovoljavajuće kategorije" jer upravo je stadion jedan od uvjeta za bilo koji rang.
  • Aggro
    602
    Ma sve je to ok. Ali inzistiranje da Zagreb ima tri konkretna stadiona je malo fulano. Trenutno, nemamo niti jedan takav. Na Maksimiru je prije i Zagreb igrao. Nije to neki ne znam kakav problem... Maksimir je vlasništvo grada, tako da bi na njemu najnormalnije mogli organizirati i atletski miting, kao što je već i prije bio slučaj.
  • xavier
    11.2k
    Ali inzistiranje da Zagreb ima tri konkretna stadiona je malo fulano. Trenutno, nemamo niti jedan takav. Na Maksimiru je prije i Zagreb igrao. Nije to neki ne znam kakav problemAggro

    Nije to uopće problem, nisam to ni rekao, dapače. Problem je što recimo Rudeš doma u drugoj ligi ima jako lijepu posjetu. Za razliku od toga, Rudeš koji igra prvu ligu na Kranjči ne zanima nikog. Slična je stvar sa svim zagrebačkim klubovima. Van svojih kvartova nemaju smisla.

    Meni nema ama baš nikakve logike da Rudeš igra drugu ligu doma, onda uđe u prvu i ostane u prvoj ligi recimo 3 godine i cijelo to vrijeme igra u Kranjči gdje ih nitko neće dolaziti gledati bez da igra na svom pravom domaćem terenu. Ili zamisli Dubravu ili Sesvete koji su domaćini u Kranjči. Meni nema nikakvog smisla.

    Zašto se Gorica zeza sa stadionom kad su mogli jednostavno igrati u Kranjči? Zato što, kako sam napisao, pravi klub mora igrati na svom stadionu da bi bio nogometni klub u pravom smislu riječi.
  • Nolifer
    6.9k
    Dobio zanimljiv video...

    Attachment
    VID-20210421-WA0001 (7M)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.