• db-izbjeglica
    12.9k


    za grad ne znam, ali kandidati koji to predlažu također očito ne znaju.
    ako oni hoće imati maćehinski odnos, nema problema. dinamo si može kupiti zemljište na nekoj drugoj lokaciji za 5-10 milja eura i biti sam svoj gazda.

    ako novo vodstvo grada tako hoće - slobodno i dalje mogu imati strašilo na lokaciji u maksimirskoj. ukoliko ne žele, a nisu spremni ući ozbiljno u priču sa prodajom zemljišta ili sudjelovanjem u gradnji putem partnerskog odnosa, mogu pokušati promjeniti GUP i prodati to zemljište kao građevinsko.
    to će im sigurno biti super potez i naići će na odobravanje! mogu i raspisati natječaj da netko treći gradi novi stadion ili nekakav drugi sportsko-rekreacijski sadržaj, sretno im u tome.

    ima i dinamo karte u rukama i ne treba samo kimati glavom na ono što dođe iz grada.
  • Fanboy
    2.2k
    Tomaševićem stručnjak za sport je Tomislav Paškvalin, bivši vaterpolist, bio je ravnatelj Olimpijskog centra Bjelolasica tamo ga je postavio Mateša još 1997 godine. Pročitao sam na drugom forumu da je očajno vodio, a još je bio na čelu Centra za istraživanje i razvoja sporta...
    Kasnije je pak bio pomoćnik Jovanovića za vrijeme SDP-ove vlade. Uglavnom na drugom forumu sam pročito zgražanje i da je lik teški ulizica te nesposobnjaković.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Tko god da bude izabran, grad je naj**o
  • db-izbjeglica
    12.9k


    hohštapleri privlače druge hohštaplere.
    samo što ovi osim težnje za uhljebljenjem imaju i druge, umno poremećene ideje :wink:
  • xavier
    11.1k
    Tko god da bude izabran, grad je naj**oZGBhoy

    20 godina smo imali Bandića i sad ćemo "propasti tko god bude izabran"? Što čovjek sve neće pročitati...

    Tako to izgleda iz Njemačke?
  • SAS1987
    13.5k
    za grad ne znam, ali kandidati koji to predlažu također očito ne znaju.
    ako oni hoće imati maćehinski odnos, nema problema. dinamo si može kupiti zemljište na nekoj drugoj lokaciji za 5-10 milja eura i biti sam svoj gazda.

    ako novo vodstvo grada tako hoće - slobodno i dalje mogu imati strašilo na lokaciji u maksimirskoj. ukoliko ne žele, a nisu spremni ući ozbiljno u priču sa prodajom zemljišta ili sudjelovanjem u gradnji putem partnerskog odnosa, mogu pokušati promjeniti GUP i prodati to zemljište kao građevinsko.
    to će im sigurno biti super potez i naići će na odobravanje! mogu i raspisati natječaj da netko treći gradi novi stadion ili nekakav drugi sportsko-rekreacijski sadržaj, sretno im u tome.

    ima i dinamo karte u rukama i ne treba samo kimati glavom na ono što dođe iz grada.
    db-izbjeglica

    Zašto bi Dinamo htio skupo platiti zemljište na Maksimiru kad mu grad želi dati koncesiju (Možemo, SDP, MOST i možda još netko)? Dobit će koncesiju koliko će klub htjeti (50 - 99 godina) i zemljište te košta ravno 0€.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    ne košta 0 eura jer moraš srušiti stadion, a za tu lovu možeš kupiti vlastito zemljište.
    zemljište kategorije R1 vrijedi možda malo više od rušenja stadiona i zbrinjavanja građevinskog otpada.

    ponavljam, koncesija na tipa 100 godina je još i ok, ali nekakvih 50-60 godina je samo pomesti problem pod tepih i potrošiti klupsku lovu.

    ima i dinamo argumente u cijeloj priči i ne treba čekati amenovanje "velikog dužda" sa trga stjepana radića.
  • SAS1987
    13.5k
    a za tu lovu možeš kupiti vlastito zemljište.db-izbjeglica

    Zemljište u Maksimiru ima svu potrebnu infrastrukturu (i tradiciju) a uz to nisu potrebni nikakvi ozbilniji zemljani radovi.

    ali nekakvih 50-60 godina je samo pomesti problem pod tepih i potrošiti klupsku lovu.db-izbjeglica
    Ne vjerujem da bi bio problem dobiti koncesiju na 99 godina. Ali i 50 - 60 godina je sasvim ok jer će se tada več pričati o novom stadionu.
  • ZGBhoy
    1.7k
    da tako to za mene iz Njemačke izgleda.
    Država Korupcije do bola i Političari koji gledaju samo svoje interese.
    Ljudi koji slave Mamića, Bandića i slične a Stranke kao Sekte.

    Meni to izvana izgleda kao da spasa nema
  • db-izbjeglica
    12.9k
    normalno da su potrebni zemljani radovi, pogotovo ako će se ići na nekakvu podzemnu garažu zbog parkirališta, što je apsolutno potrebno (nećemo se valjda opet parkirati po okolnim ulicama). također, tko zna kakve su to instalacije, što ako su u zemlji vodovodne cijevi od azbesta (sasvim realna opcija), opet veći trošak od koristi.

    tradicija nema veze sa cijenom, imaš negrađevinska zemljišta u radijusu od par km od stadiona koja se prodaju za 20-30 eura po kvadratu. ogromna zemljišta su uvijek jeftinija po kvadratu od onih manjih, kao što i pola litre coca-cole košta više po litri od one u boci od 2,5 litre. to je zemljište striktne nekomercijalne namjene i nema nekakvu posebnu vrijednost kao ona na kojima se može izgraditi stambeno naselje i/ili trgovački centar/poslovna zgrada. također, postojeći stadion dodatno umanjuje cijenu tog zemljišta jer je za rušenje i neupotrebljiv - doslovno hrpa smeća i šute.

    zašto bi dinamo, ako već ide u investiciju od 60+ milijuna eura, išao na koncesiju umjesto da traži otkup zemljišta i riješi taj problem jednom zauvijek? zbog 5-10 milja eura više? meni nema smisla!

    također, ako bi se išlo na koncesiju od 100 godina, klub (sa normalnom upravom na čelu) treba tražiti da grad sruši postojeći stadion i zbrine građevinski otpad. to je minimum! zašto bi klub lupao lovu u zbrinjavanje tuđeg smeća, jer to je trenutno gradski stadion.
  • SAS1987
    13.5k
    pogotovo ako će se ići na nekakvu podzemnu garažu zbog parkirališta, što je apsolutno potrebnodb-izbjeglica

    Skoro pa sigurno neće biti garaže ispod stadiona. A ako će biti novca i interesa može se napraviti negdje uz stadion.

    što ako su u zemlji vodovodne cijevi od azbestadb-izbjeglica
    Jedno je zamjeniti vodovodne cijevi a drugo neku močvaru pretvoriti u teren na kojem možeš raditi stadion, napraviti sve ceste itd.

    imaš negrađevinska zemljišta u radijusu od par km od stadiona koja se prodaju za 20-30 eura po kvadratudb-izbjeglica
    Nema nikvakve logike seliti stadion iz Maksimira negje drugdje u radiousu par km. Treba seliti i trening centar itd.

    zbog 5-10 milja eura više?db-izbjeglica
    Pitanje ako bi grad prodao cijeli taj kompleks i koliko bi htio za zemljište.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    zašto ne bi bilo garaže - btw eto i gradskog interese, garaža koju grad financira i ubire lovu od parkinga na dane bez utakmica.

    rušenje stadiona i zbrinjavanje građevinskog otpada ne košta puno manje (ako uopće košta) od takve vrste geotehničkih radova. također, zbrinjavanje opasnog otpada itekako košta.

    tko kaže da se stadion treba seliti? međutim, dinamo ima taj argument za pregovore! zašto bi mi pristali za to ako za 5 000 000 eura kupimo 200 000 kvadrata građevinskog zemljišta u (bubam) botincu?

    pa postoji tržište, postoje ljudi koji vrše procjene vrijednosti, ne bi da bi netko prvi puta otkupljivao nešto od grada. osobno sam sudjelovao na nekoliko projekta gdje je investitor otkupljivao dio zemljišta od grada. najmanji problem. uostalom, mogu i raspisati javni natječaj pa ako postoji više ponuditelja za zemljište na kojem se mogu napraviti isključivo sportski tereni + tribine i popratni sadržaj, neka to kupi onaj tko ponudi najviše.
  • Papastrumf
    9.9k
    Zato sto ne zele u Botinec, vrlo jednostavno.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Niti treba ići u botinec, to je samo argument za pregovore, sasvim validan... Ili smatrate da dinamo kao poslušni psić treba potvrdno zalajati i zamahnuti repićem na ono što grad ponudi?
  • SAS1987
    13.5k
    Ili smatrate da dinamo kao poslušni psić treba potvrdno zalajati i zamahnuti repićem na ono što grad ponudidb-izbjeglica

    Expectation managament - Dinamo godinama priča "dajte nam zemljište a mi ćemo sami graditi stadion i grad će to koštati 0kn" pa su i gradski političari pa i ljudi "programirani" da je jedino normalno da Dinamo stadion potpuno sam financira.

    Što misliš da će se dogoditi ako Dinamo kaže "prodajte nam zemljište u Blatu za 5 000 000€ - 10 000 000€ i sami ćemo napraviti stadion"? Gradske vlasti će ti (vjerovatno) kazati, ok, plati 10 000 000€, postao si vlastnik zemljišta negdje gdje nema ni tramvaja ni ostale osnovne infrastrukture pa si gradi stadion.

    Po meni je puno bolje da se dogovori koncesija i pokuša dogovoriti da grad Zagreb financira rušenje stadiona a Dinamo gradnjo novog.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.