• Infinity
    15.2k
    Nebi reko. Prije bi reko da mi mekše R izgovaramo. Meni Slavonci špičasto jako pričaju.Majki-Papi2111

    Kolega ti je upravu. Ja sam prije par godina jednog zagrepcana uspio u to uvjeriti tek kad sam mu rekao da na glas izgovara neke rijeci i da proba slusati sam sebe :lol:

    Vi cete umjesto kuća reci kuča, a umjesto kolač reci kolać. Slicno govoru iz jednog dijela Bosne, tj. 50%, jer ovi ce reci kolać, al nece reci kuča, kod njih je sve meko. Vi gore meko mijenjate tvrdim, a tvrdo mekim. Ne rade to svi, jer se dosta ljudi doselilo i nije pokupilo taj govor, al oni koji su tu 2-3 generacije pa im je taj govor usao i u kucu onda oni fulaju.
  • deda
    28k
    Ajd ovdje pričajte o tatti ak vam se da.
  • SAS1987
    13.5k
    Neda mi se čitati sve te offtopic postove pa se izvinjavam ako je već netko objavio. Sud opet odbio Mamića.

    https://www.telegram.hr/politika-kriminal/mamic-opet-nije-uspio-vrhovni-sud-mu-je-odbio-jos-jednu-zalbu/
  • Mr Blue
    3.4k
    Bio sam ja stavio, pa se nakon toga povela ova bezvezna rasprava. Ali neka si ponovio. Još se nisu očitovali na upit DTSM-a kad će donijeti pravomoćnu odluku za prvu optužnicu.
  • SAS1987
    13.5k
    Još se nisu očitovali na upit DTSM-a kad će donijeti pravomoćnu odluku za prvu optužnicu.Mr Blue

    Neće odgovoriti kao što nisu nikada do sada.
  • Baneki
    728
    Ja sam već bio napisao da oni nisu dužni odgovarati na pitanja, ali su dužni dati informaciju ako takva informacija postoji osim iznimno (poslovne tajne i slično). Pogledajte npr. ovaj dokument
    https://tom.pristupinfo.hr/pregledfilter1.php?izb=1516
    Od Vrhovnog Suda je zatražena konkretna informacija - statistički pokazatelji o radu Suda, koliko ima neriješenih slučajeva po godinama i slično, Sud ih je odbio, ali je Povjerenica za informiranje poništila tu odluku Suda.
    Iz obrazloženja Povjerenice je ovo bitno:
    Slijedom navedenog, ostvarivanje prava na pristup informaciji u smislu citirane odredbe predstavlja pristup već gotovoj, postojećoj informaciji i ne predstavlja obvezu tijela javne vlasti da daje odgovore na pitanja. Pristup informaciji znači dobivanje preslike određenog dokumenta, snimke ili nekog drugog zapisa podataka i ne predstavlja obvezu tijela javne vlasti da obavlja određene radnje, odnosno izrađuje novu informaciju ili mišljenje, vrši analize, daje tumačenja i slično.
  • Pop corn
    5.1k
    Bio sam ja stavio, pa se nakon toga povela ova bezvezna rasprava. Ali neka si ponovio. Još se nisu očitovali na upit DTSM-a kad će donijeti pravomoćnu odluku za prvu optužnicu.Mr Blue

    Očitovali su se. Dio je objavljeno u novom broju Nacionala, dio će biti ovih dana u drugim medijima.

    lz4mmj9tsr4pvryo.png

    w1c6nsu09hol62z8.png

    p4ax9zvl9kldh722.png
  • deda
    28k
    Po stoti put dokazano kako je u ovoj državi najveći problem sudstvo tj. država.
  • SAS1987
    13.5k
    Očekivano, političari (HDZ, Plenkoviću) se niti malo ne žuri s presudom protiv jednog od njih. Možda bi bilo produktivnije da se umjesto transparenta "Dosta je", "Mamiću lopove" itd. stave transparenti protiv HDZ i Plenkija.
  • NORTE
    9.3k
    Zadnja odluka vrhovnog suda znači da će pravomoćna presuda za prvu optužnicu biti tek sljedeće godine?



    "Mamićeva žalba na 70-ak stranica problematizira presudu vijeća županijskog suda u Osijeku i mahom se koncentrira na navodne pogreške, tipfelere i formalne propuste u sudskom postupku." — NACIONAL
  • Cosey
    435
    Očekivano.
  • Dino
    2.2k


    Drugi dio u audio verziji nekog covjeka na yt.
  • Kwedi
    3.8k
    https://avaz.ba/vijesti/bih/571687/zdravko-mamic-za-avaz-ovo-je-prava-istina-o-bjelici-i-sta-ce-biti-s-amerom-gojakom


    Zdravko Mamić, savjetnik Nogometnog kluba Dinamo Zagreb, koji se već drugu godinu nalazi u Bosni i Hercegovini i Međugorju, dao je danas ekskluzivni intervju za „Dnevni avaz“.

    Ovo je prvi put da Mamić govori u posljednjih sedam mjeseci za jedan medij, a do sada nikada nije komentirao ni promjene u Dinamu, odlazak trenera Nenada Bjelice, igrački kadar, ali i posljedice po nogomet uzrokovane pandemijom koronavirusa.

    - Moram prije svega da zahvalim svim stanovnicima BiH jer se od dolaska u Međugorje zaista osjećam kao kod kuće. Na svakom koraku se osjeća da sam ovdje dobrodošao i to stalno ponavljam. Osim toga, moram zahvaliti i institucijama BiH koje su sve postupke u odnosu na moj slučaj obavile vrlo brzo i ekspeditivno. To nikada neću zaboraviti - kaže nam Mamić.

    Dotakao se i teme oko odlaska Nenada Bjelica, ali i najavljivane prodaje bh. nogometaša Amera Gojaka.

    - Bjelicin odlazak niko pametan niti je pomislio, a kamoli priželjkivao. Jedini razlog zbog kojeg je Bjelica otišao je taj što je predloženo smanjenje primanja u vrijeme korona krize. On je to odbio, i to u usmenom i pismenom obliku. Ovo prvi put govorim, znači i u usmenom obliku. Ali to je sada završena priča. Idemo dalje. Dinamo ima novog mladog i talentiranog trenera. Ali, ako me pitate da li mi je žao, moj odgovor je da, žao mi je – kaže Mamić.

    Šta će biti s Amerom Gojakom? Najavljivan je njegov odlazak u Španiju?

    - Nama nije cilj da prodamo Gojaka. I to se neće desiti. Mogu reći da će Dinamo biti jači nego u proteklim sezonama. Dolaze nam novi igrači i Dinamo neće ići u rasprodaju igrača, kako su mnogi priželjkivali – rekao nam je Mamić.

    Kompletan razgovor čitajte u sutrašnjem printanom izdanju „Dnevnog avaza“.
  • Mr Blue
    3.4k
    :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
  • Neki tip
    19.3k
    Ne znam gdje stavit ovu priču, ovdje mi se čini da najbolje paše (mogla je, recimo, i pod "stadion Maksimir")..

    Prijatelj, ja i naši sinovi išli danas u Maksimir.. parkirali se pod Zapadom. Frendovom četverogodišnjaku se, valjda, stadion učinio kao neki zatvor, što li.. pa upita: "tata, jel ovdje žive lopovi?". Frend odgovori: "ha, nažalost da".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.