• Neki tip
    19.3k
    Ne kužim čemu to uopćavanje? Nismo svi "upali u te rupe", koji smo u raspravi sudjelovali.

    Ovaj pristup mi djeluje nešto kao onaj plavih kaciga.. najbolje da se svi pomirite, ne svađate više i ispričate jedni drugima.

    Već 20 godina jedino su pizdarije o Hercegovcima uvijek i svugdje prihvatljive. Da je netko napisao da je većina Bosanaca glupa, jer nisu stereotipi bez vraga ili da su Zagrepčani mahom kmečavi nesposobnjakovići ili da su bojsi propalice i narkići, što bi mislili o njemu? Kako bi reagirali?

    I onda još kažem najmanje što sam mogao i trebao, da je to ružno.. a dobijem odgovor da je to stereotip u kojem ima "malo" istine?

    Dakle mrtav hladan, stavljanjem "malo" u navodnike, potvrdi da nije riječ o stereotipu iza kojeg se sakriva, nego osobnom uvjerenju da je baš tako te da u tome, zapravo, ima puno istine i da su ljudi koji random žive u nekoj regiji krimosi iz prvih crkvenih redova??

    Koliko ja znam, crkve su dolje pune pa ljudi ima i u prvim i u trećim i sedmim redovima i na stajanju i vani ispred crkve..
    Valjda ne stanu svi kriminalci u prvi red, šta li..

    Da su svi Hercegovci visoki je stereotip, u kojem ima "malo" istine, kako bi kolega rekao.

    Da su krimosi koji ližu oltare nije stereotip, nego šovinizam.

    Pa, da parafraziram dedu - dečki, ja šovinizam ne volim.
  • deda
    28k
    Moje obraćanje nije bilo upućeno tebi već onima koji su povukli taj "stereotip" tj. koriste ga u raspravi i potenciraju.
  • Neki tip
    19.3k
    Svejedno, to je najnebitniji dio posta.
  • deda
    28k
    Bitan dio je obrisan, a upozorenje vrijedi za sve
  • Infinity
    15.2k
    isti su Hrvati kao i mi na sjeveru ili netko iz srednje bosne kao Infiniy Marcio Amoroso i dr razlika što više oni imaju muslimanskog naglaska i šprehe nego mi ostali ali više manjeNavijač Dinama

    Muslimanskog naglaska? Mislis ono ć, ś, ź? Posjeti Zenicu, Vitez, Busovacu, Kiseljak, ako itko vuce taj naglasak onda vuku oni. Hercegovci vise vole razvlaciti, zvuce kao dalmatinci. Zepce, Usora i taj dio prema Savi prica tvrdim č. I zanimljivo, kako hrvati u od Zenice do Kiseljaka pricaju na ć tako muslimani od Zepca pa prema gore pricaju na č. Nema ti to veze s nacionalnoscu, to je jednostavno dijalekt odredjenog geografskog podrucja.

    Sto se tice jednakosti. Nismo isti, kao sto slavonci i dalmatinci nisu isti. Tko je kakav hrvat je nebitno, shvatit ces to kroz zivot, jos si mlad (nista lose ne mislim). Cesto od podrucja do podrucja nije isti temperament i onda s nekim drugim teze izadjes na kraj, s nekim lakse, mada zakon velikih brojeva kaze da svugdje ima svakakvih, al negdje prevladavaju jedni, negdje drugi. I to ti je samo jedan od razloga zasto ljudi svugdje nisu isti, a ima ih jos. U svakom slucaju covjeka trebas suditi nakon sto ga upoznas, a ne kad ga vidis kojom zastavom mase.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    da, i mislio sam na ovo meka slova i na svaku drugu riječ ide ba ba ili jaran, a ovo jebiga ja sam mislio da smo hrvati u bosni svi isti samo zbog govornog područja malo drugaciji naglaskom pricamo pa onda , nisam ja nigdje naveo da ikog mrzim, nego sam onaj komentara tipa sa Zapada da je meni napisao pa bi ispalo da sam ja napisao da mrzim hercegovce , a u biti ne mrzim nikog izuzev najpametnijih eto židova i komunista , pa i ponekog srbina beogdrađana (zvezdaša ili grobosa) i muslimana koji su nacionaliste ,dakle većinski muslimani iz istocnog Mostara i muslimani iz srednje Bosne jer seru o nama Hrvatima, mi smo za njih ovakvi onakvi ... da sad ne nabrajam, sami znate tko su šta su
  • Infinity
    15.2k
    To 'ba' koristim i ja, koriste svi oko mene. Kako rekoh, dijalekt. Hercegovci koriste 'bola', kako hrvati tako i muslimani.

    Zanimljivo, u Mostaru sam dozivio veci broj neugodnosti od ovih sa zapada dok na istoku nikad nista. Al tako sam ja prosao, netko drugi je mozda dozivio suprotno.

    Sto se tice muslimana iz SB. Zivim tu, znam kakvi su, isti kao i nasi. Vecina normalna, manjina budale zadojene nacionalizmom. Al velim, ista stvar na obe strane.

    Posjeti Beograd, beogradjanke ce ti promjeniti misljenje :rofl:
  • Navijač Dinama
    7.4k
    :lol: jaoo, vodim i vas sa sobom , ja cu trošak vi samo uspite benzina koji put
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Zanimljivo, u Mostaru sam dozivio veci broj neugodnosti od ovih sa zapada dok na istoku nikad nista. Al tako sam ja prosao, netko drugi je mozda dozivio suprotno.Infinity

    Pa otp nekako ja kažem ja sam dozivii sa muslimanima znm bilo je osuda mi krivi za most, mi smo njih iskorijenili iz njihovog grada iz njihove hercegovine bla bla bla, a ovi vamo "naši" jbg, ja reko da sam Dinamovac i od nasih za Sirokog navijam.... a oni navodno neki Ultrasi i uz to Hajduka prate , zbog toga sam ih poslo u 3pm ali opet su me častili žujom i duplim pelinom :lol:
  • vafenss
    233

    Slazem se sa svime sto si napisao,i osim sto smo visoki, nosimo bijele carape,vozimo mercedese i znamo sve u opcini :lol:


    Ne vole bas svi hercegovci razvlacit, recimo mi iz Duvna :wink:


    Mogu oni pricat sta hoce al Hrvati nisu srusili most
  • Navijač Dinama
    7.4k
    to je muslićima tesko dokazat., dzabe sto ima i videoreprodukcija kojaa je pookazana u jebenom HAGU za odbranu Praljka i ostalih generala ali oni tjeraju svoje....
  • Majki2111
    2.6k
    Zadnji put kad sam ja slučajno pokrenuo temu o krnvim zrncima koja nekom nije sjela pred 4 mjeseca me se dolovno razapelo na križ a sad rasprava ide bez frke, ok. Ja sve osobe prijeklom iz Hercegovine koje sam upoznao su desnije orijentiranii glasniji za Hrvatsku i Crkvu.

    Najupečatljivije meni od govora bude naglasak na prvom ili drugom slogu izričiti, štokavski. npr vi kažete KRIžanje, ja sam odgajan kriŽAnje,
    vi PEkara, mi peKAra
    vi NApraviti, mi naPRAviti. To se baš jako čuje.
  • Dino
    2.2k

    To kak mi u Zagrebu pricamo je malo specificno, mozda jedino takav naglasak imaju u Istri vjerojatno zbog utjecaja talijanskog. Naglasak na prvi slog u rijeci je norma hrvatskog standardnog jezika i u svim dijelovima Hrvatske (dalmacija, slavonija, bosna, hercegovina...) se naglasava na prvi slog osim eto Zagreba, Sj Hrvatske i mozda Istra.
    Decki u postovima iznad su raspravljali malo o izgovoru nekih znakova, a ne naglasku rijeci.

    Btw, ja sam tek nedavno skuzil da mi iz Zagreba kod izgovora č, ć, š, ž fufljamo :lol: , ne znam kak bi se drukce izrazil. Zvuci infantilno, al meni je ovo otkrice.

    I da decki, u dalekom smo offu
  • Majki2111
    2.6k
    č, ć, š, ž fufljamoDino

    Nebi reko. Prije bi reko da mi mekše R izgovaramo. Meni Slavonci špičasto jako pričaju.

    Plus č i ć kod nas se izjednačava kao i dž i đ

    Kod sjeveraca mi prvo pada na pamet intenzivno korištenje futura drugog.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Ovu temu je najbolje na Modri šank prebacit za raspravu , već ovdje

    Molim administraciju da obriše unazad nekoliko postova, najbolje negdje tamo do kad je Mr Blue objavio onaj članak
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.