• The Undertaker
    4.3k
    Slažem se. Neka svi kažu istinu (što im je uostalom i dužnost) pa onda popu pop a bobu bob.
    Kako se svi sjećaju da im je netko ostao dužan? Srećom po njih, nastupila je zastara inače bi i porezna tu imala posla.
  • Mali Zeus
    10.3k
    ↪Mali Zeus Ok. Malo mi je rano da to uberem. Isprika.The Undertaker

    Ma nema frke, moram priznati da su ideje kolege Alija čudo.
  • mali M
    3.6k
    Nešto mene muči oko "našeg" (navijačkog) stava prema igračima. svi smo složni da je Mamić krimos (dokazano), da je pijavica i da se nikad nije smio očešati o Dinamo. Svi pričamo kako drži pravosuđe u šaci, političare, vožnje u gepeku i posjete "suradnika" na kućne adrese. Ali onda se zgražate kad jedan mali kilavi Modrić ne svjedoči javno protiv takve osobe. Zašto mislite da možda i taj Modrić, Mara, Kranjčar i ko sve ne, ne želi posjetu nekih krkana na adresu, pijuk u haubu i kakve si već nebuloze sami odaberete da su moguće od takvih krkana. Malo me stvarno muči taj narativ. Ja vjerujem da večina vas tu bi svjedočila na sva zvona i još bi mu se nasmijali u facu, ali mogu razumjeti, ako se stvarno radi o kriminalitetu te razine za koju tvrdimo da Mamić je, nije lagodno nekim nogometašićima svjedočiti i ugroziti sebe, svoju obitelj ili slično..
  • deda
    28.7k
    Ja si režem ruku ispod lakta da bi 99% članova ovog foruma postupilo isto kao i Modrić.
  • Nolifer
    6.9k


    Ja ne bi. Jer ne bi mogo mirno spavat i pekla bi me savjest.
  • deda
    28.7k
    To ćeš moći reći tek kad se u toj situaciji nađeš. A ovisi i šta te više peče, savjest, guzica ili nedostatak zubi.
  • mali M
    3.6k
    A ovisi i šta te više peče, savjest, guzica ili nedostatak zubi.deda

    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: dobro da sam sam u uredu kako sam prasnuo u smjeh. Ali da, tko razumije ovaj upis zna da nema puno više izbora od ova tri..
  • deda
    28.7k
    Dečki moji, problem je što je ova država nefunkcionalna, pravosuđe umjesto da sankcionira je izvor kriminala. Tako stvoreni okviri su omogućili Mamića u Dinamu i klijentelističke-rođačke načine funkcioniranja svih pora društva.
  • Nolifer
    6.9k


    Svejedno. Riskirao bi život za klub, ako treba, samo da mogu poslije mirno spavat i da nije na štetu kluba. Radije me umotaj u plavo u grob, nek da me se pamti ko nekog negativca.
  • deda
    28.7k
    Hrabro govoriš, ali ja ne vidim da je itko riskirao život za ovaj klub iako se mnogi time hvale.

    Da se razumijemo mnogi su riskirali koješta, ali živote se baš nije riskiralo. Za mene je riskiranje života pokušaj eliminacije Mamića, to nitko nije napravio. Sve drugo je riskiranje mnogo čega, ali života nije.
  • Nema zaleđa Mikića
    1.1k
    @deda možda @xFire spada u 1% ljudi na Zoni što bi to napravili.
  • mali M
    3.6k
    ma meni je to čak i normalno da će biti dečkiju kao ti.. dobro kaže i deda da je većina samo jaka na riječima ali ne i na djelima, ali zato sam i ja u svom upisu ostavio prostora za ovakve kao ti. ajde nadamo se da nikad nećeš morat testirati taj svoj stav. Jer ima razlika ipak dal ostavljaš ženu i troje djece, dal ti se preti i njima, dal dal dal... ali cijenim tvoju ustrajnost u pravednost.. da nam je od takvih društvo gdje bi nam bio kraj..
  • deda
    28.7k
    I to dozvoljavam.
  • deda
    28.7k
    Zbog svega ovog što govorim bitno je da postoji zajedništvo Dinamovih navijača u borbi protiv kriminala, netransparentnosti, klijentelizma u klubu. Zajedništvo je naravno širok pojam. Ali svedimo ga na preklapanje želja i interesa i odbacivanje onog što nas razlikuje u ovoj fazi.
  • LM1995
    1.7k
    Druga stvar kaj kod nas sudstvo takvo da se postupak pokrece i vodi kad vec pol svjedoka bude ili mrtvo ili dementno. To je rak rana RH. Na "zastari" se okrecu deseci miliardi eura koje odvjetnici i sudovi vjesto izvlace. To nikog ne smeta jer svima u sustavu pravosudja to tak odgovara. A sudjenja su zabava za medije.

    Treba uvesti jednostavno pravilo nesto u stilu, godinu dana od pocinjenje kaznenog djela tuzitelj mora podignuti optuznicu, optuznica nemoze sadrzavati vise od cca 10 stranica, sud mora u roku od tri mjeseca pozvati predlozene svjedoke i presuda mora biti napisana u roku od godine dana od podizanja.
    Za sve tri strane koje prekrse ove rokove ide kazna i to ozbiljna, poput oduzimanja licenci i slicno. U 2023g uvedi digitalizaciju (cuj, nije mu se urucio poziv ??? , imas mail, telefon, kaj god uvedi u zakon da npr. svaki građanin mora provjeravati sustav e-građanin, za nepreuzimanje poziva uvesti privodjenje na sud...) za sprijecenost iz opravdanaih razloga, uvesti javljanje putem video veze. Ma mislim malo sam radikalan ali mi smo pravosudno u 'urcu sam takvom.
    Ali

    Već dugo nisam pročitao post (ili dio istog) u kojem je apsolutno sve krivo.

    1.) Sudstvo ne pokreće postupak. Ono, kako samo ime kaže, sudi.
    2.) Deseci milijardi € se (iz tvog posta pretpostavljam da misliš godišnje) ne okreću ni na ovrhama tako da se sigurno ne okreću ni na zastari.
    3.) Lijepo i da se okreću, kako to točno “sudovi” izvlače dio od tih desetaka miljiardi €?
    4.) Godinu dana od počinjenja djela za podizanje optužnice? 99% kaznenih djela nikad ne bi bilo procesuirano.
    5.) Optužnica do maksimalno 10 stranica? a) Optužnice ne čitaju osnovnoškolci. b) Vidim da blage veze nemaš o propisanom sadržaju iste. Pa popis dokaza vrlo često bude blizu 10 stranica.
    6.) Svi svjedoci u roku 3 mjeseca? - Kaj ako ih je 300? Kaj ako je jedan ili više njih npr. 4 mjeseca na poslovnom putu?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.